PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848270}

Zemsta rewolwerowca

The Harder They Fall
5,1 5 701
ocen
5,1 10 1 5701
5,8 5
ocen krytyków
Zemsta rewolwerowca
powrót do forum filmu Zemsta rewolwerowca

Czarni rewolwerowcy mordują białych w zupełnie niemożliwy sposób. Czarni to nie czarni z 19w. ani nawet z 21 to tylko wykreowane w umysłach scenarzystów twory nie mające odniesienia do rzeczywistości.

generaljack

No właśnie, to tylko wykreowane w umysłach scenarzystów twory. Na tym polega kino fabularne.

generaljack

To nie dokument ani film historyczny, nie musi mieć żadnego odniesienia do rzeczywistości JAK WIĘKSZOŚĆ WESTERNÓW. I pojęcia nie masz co się wylewa, bo widziałeś najwyżej trailer. Na takie bóle są maści.

irima

Nie ciekawi cię historia i ludzie z tamtych czasów??To jest właśnie magia kina. Natomiast to coś nie mam pojęcia po co oglądać, chyba, że się jest czarnym rasistom.

ocenił(a) film na 5
generaljack

Jak jesteś białym analfabetą to na pewno nie powinieneś oglądać.

logan_slupsk

po co ten jad, słoneczko? Topniejesz :P

ocenił(a) film na 4
generaljack

Nie wiem czy ktoś zadał sobie "trud" wpisania kilku nazwisk do przeglądarki: Rufus Buck - przywódca bandy rodowitych Amerykanów, czyli Indian, mieli na koncie kilka zabójstw i napadów na osadników, zabili też szeryfa, zostali powieszeni ; Nat Love - murzyn, były niewolnik, później kowboj, pracownik kolei, kurier i strażnik w firmie papierów wartościowych ; Mary Fields - była pierwszą afroamerykańską listonoszką gwiezdną w Stanach Zjednoczonych. Indianie nazywali Fields „białą wroną”, ponieważ „zachowuje się jak biała osoba, ale ma czarną skórę”. To na pewno ciekawe postaci i można by zrobić o nich dużo lepsze filmy, o tych prawdziwych ludziach.

ocenił(a) film na 4
pro_fan

Sprawdziłem dokładniej Rufusa Bucka - 1/2 Indianin 1/2 czarny. Jego banda liczyła 5 osób. Byli w wieku 19-22 lata.

generaljack

Czarnoskórzy kowboje stanowili dużą ich dużą część, po wojnie secesyjnej dużo byłych niewolników znalazło tam zatrudnienie. Ogólnie, to że westerny dzieją się w większości po wojnie secesyjnej gdzie niewolnictwo było jednym z powodów wojny, więc już na logikę, czarnoskórzy kowboje nie powinni nikomu przeszkadzać. Więc nie wiem z czym problem.
A właściwie to wiem, największe okres westernów przypadał na okres gdzie czarnoskórych aktorów niezbyt chętnie zachęcano do grania w nich, więc się wytworzył

generaljack

Akurat tak się składa, że o ile przedstawiona historia jest fikcyjna to postacie są oparte na faktycznych rewolwerowych.
Ta informacja jest podana już w pierwszej minucie filmu. Nie rozumiem takich ludzi, zobaczyli tylko, że western i czarna postać i od razu hejt na film…. Żenada

eneren

Tu problemem nie jest fakt że występują czarne postacie. Problemem jest sam fakt że nawet w miasteczkach nie było białego stażysty. Odniosłem wrażanie że ten film miał być swego rodzaju Django ale poszedł w złą stronę. Brakuje konsekwcji. Mówią o tym jak źle im się wiedzie w tym kraju, a wszyscy mieszkańcy są poubierami w garnitury, mają złote zęby, złote zegarki. Troche się to nie klei.

ocenił(a) film na 9
KapitanKane

A skąd w czarnym miasteczku miałby się trafić biały typ?

Iwona_Klich

Okej tu masz rację. Później doczytałem że takie miasta faktycznie istniały.Mój błąd. Ale nie uważasz że sporo rzeczy w tym filmie wypada groteskowo?

ocenił(a) film na 5
eneren

Ten napis na początku filmu to taki jakiś totalny bezsens jest. Tak samo jak "Abraham Lincoln: Łowcy wampirów" - postacie też prawdziwe, ale wydarzenia fikcyjne...

I faktycznie jeszcze jak KapitanKane zauważył, no to gość w nowiutkim smokingu narzeka, że jest biedny.

ocenił(a) film na 4
eneren

Chyba jedyne postaci bliskie realiom, to szeryf Baas Reeves oraz bandyta Cherokee Bill. Piszę "chyba", bo wszystkich nie sprawdzałem. Pozostali głowni bohaterowie to tylko "nazwiska i kolor skóry".

ocenił(a) film na 6
generaljack

W tym filmie prawie w ogóle nie ma białasków, więc wyluzuj.

per333

czy mogę nienawidzić białasów i traktować ich z pogardą, jak Ty? Bo chciałbym, ale się boję tego białego patriarchatu. Jeszcze zobaczą taki komentarz i mnie zamkną w gułagu, albo zrobią ze mnie niewolnika jak to ostatnio w tej obrzydliwej polsce jest nagminne.

ocenił(a) film na 7
generaljack

Czarni mordują białych?
Z tego co ja widzę (bo wciąż oglądam i zostało mi 30 minut do końca) to czarni mordują czarnych. Jedyni martwi biali to żołnierze, na których wyrok wydano legalnie.
W dalszej części filmu to...
Czarni napadają na czarnych. A jak raz napadli na białych w białym mieście to wszystko odbyło się bez ofiar. Do tego w tym świecie biali mają kasę i są porządni (lub przynajmniej takich udają) podczas gdy czarni to biedaki, ich banki nie mają kasy, ba czarni mają oddzielne miasta, oddzielne banki więc jest i segregacja i rasizm...
Taki alternatywny świat, wcale nie idealny.

ocenił(a) film na 8
conrad_owl

sugerujesz że hejterzy nie obejrzeli filmu lub mają gdzieś co w nim było? Niemożliwe

ocenił(a) film na 6
generaljack

I pyk, 50 groszy za komentarz na koncie...

ocenił(a) film na 9
generaljack

W tym filmie masz prawdziwe postacie historyczne i dość dobre odwzorowanie czasów. To że ty jesteś nieukiem i nie znasz historii to nie jest wina twórców filmu, tylko twoja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones