PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126858}

Zdrada

Betrayed
5,8 90
ocen
5,8 10 1 90
Zdrada
powrót do forum filmu Zdrada

Świetny film pod względem tajemnicy, jak u samego Hitchcocka, widz do końca nie wie gdzie jest "przeciek" odpowiedzialny za śmierć kilkudziesięciu osób z ruchu oporu.
To samo jeśli chodzi o "naszą femme fatale", czyli wątek miłosny- nie wiemy do końca czy Carla w ogóle kiedykolwiek kochała jakiegoś mężczyznę w swoim życiu.
Bardzo interesująca analiza psychologiczna gł. bohaterów, a zwłaszcza osoby winnej zdrady (nie wyjawię nazwiska).
Na koniec całkiem nieźle ukazana gorzka rzeczywistość wojny.
Do tego tło tj. kryjówki, szpiegowskie wynalazki- iście bondowskie :)
Jak zawsze w tamtym okresie kinematografii, godne pochwały sceny z udziałem dużej ilości statystów.

Tajemnica godna 10/10

Na koniec jedno pytanie które często się pojawia w mojej głowie oglądając filmy z tamtych lat- skąd to "przeskakiwanie" z pleneru w studio i tak w kółko, tu w jednej tylko scenie tj. przejęcia przez niemieckiego oficera pani Van Oven na leśnej drodze.
Ktoś mi to wyjaśni? :)

777temida

Minusy- stylizacje tj. ubiory kobiece, fryzury pań i panów - lata 50te (to powtarzalny błąd nawet do dziś )

ocenił(a) film na 6
777temida

Zapewne chodzilo o to, ze nie dysponowano wowczas ruchomymi kamerami, do pracy w plenerze. Nagrywano jakas scene, nastepenie ucinano (w domysle: odbywala sie jakas podroz bohaterow) i nastepnie przechodzono do kolejnego kadru. Inne wyjasnienie - kamery byly, ale ograniczenia budzetowe zrobily swoje :)

Nie rozumiem zarzutu dotyczacego stylizacji. Mundury, moze i sa pozbawione jakichs naszywek i pagonow, ale to generalnie drobiazg. Zreszta watpie, ze jestesmy w stanie to rozsadzic. Turner ma klasyczna fryzure, ktora rownie dobrze pasuje do lat 30., jak i 40. Faliste, ale krotkie wlosy. Moze i krolowaly wowczas dluzsze, ale to chyba pewnie czepianie sie :) Plaszcze, tudziez dwurzedowki to przeciez symbole tamtych lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones