PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625770}
5,7 4 717
ocen
5,7 10 1 4717
Zawrotna prędkość
powrót do forum filmu Zawrotna prędkość

W Scenie w której chcą ukraść Bugatti z jadacej Ciężarówki jeden z Bohaterów wyskakuje z BMW wskakuje na kabine Renault (Magnum) i zeskakując z niej znajdując się między naczepą a kabiną przecina przewody hamulcowe!!! Po czym Kierowca wciskając pedał hamulca próbując zahamować nie ma HAMULCÓW. I TO JEST JEDEN WIELKI BŁĄD. ŻADNA CIĘŻARÓWKA PO ODCIECIU PRZEWODÓW HAMULCOWYCH ZA KABINĄ KTÓRE SĄ ODPIWIEDZIALNE ZA HAMULCE W NACZEPIE NIE STRACI HAMULCÓW. W TAKIM PRZYPADKU PRZY ZERWANIU PRZEWODÓW ZE ZBIORNIKÓW UCIEKNIE PIWIETRZE CO POWODUJE NATYCHMUASTOWĄ BLOKADĘ HAMULCÓW W NACZEPIE I SAMOCHODZIE w wyniku ktorym Ciężarówka by się natychmiast zatrzymała uniemożliwiając dalszą jazdę. A podkreśliłem jaka to marka i model Ciężarówki bo to najgorsza z Ciężarówek jakie mogą być. Tym jeździ się za kare.

piotrekdj2

w tym filmie było mnóstwo absurdów, ale tego nie wiedziałem ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
artkom

A jakby przecięcie przewodów hamulcowych sprawiało, że samochód zaczyna latać to też by było ok bo w końcu thor ma super młot, a to tylko film?

artkom

artkom.. zbłazniłeś się porównując film sci-fi którego celem są takie bzdury, do filmu który nie ma z założenia być kopalnią beki

piotrekdj2

To współczuję jeśli masz takie odczucia odnośnie Magnumki

piotrekdj2

To nie jest zaczepka! Odnośnie tego: "W TAKIM PRZYPADKU PRZY ZERWANIU PRZEWODÓW ZE ZBIORNIKÓW UCIEKNIE PIWIETRZE CO POWODUJE NATYCHMUASTOWĄ BLOKADĘ HAMULCÓW W NACZEPIE I SAMOCHODZIE " - Zawsze sądziłem, że w samochodach używa się praktycznie zawsze hydraulicznych hamulców a nie pneumatycznych (co znowu jest nagminne w kolejnictwie!). Z tego co pamiętam, to hydrauliczne zajmują mniej miejsca i mają znacznie mniejszą bezwładność reakcji>są bardziej responsywne, ale za to nie mają właśnie takiej opcji "fail-safe" jaka istnieje w pneumatycznych (jak układ nie ma odpowiedniego ciśnienia='układ hamulcowy jest niesprawny', to domyślnym ma być 'safe' - czyli nie ruszysz w ogóle, bo hamulce są zablokowane).
Nie wiedziałem, że gdzieś w ciężarówkach (ciągniki siodłowe i naczepy) stosują hamulce pneumatyczne. Słyszałem, że się używa w maszynach rolniczych, ale nie kojarzę nigdzie, że zestawy drogowe z ciągnikiem siodłowym mają hamulce pneumatyczne.
Jak masz jakieś materiały (ja nie znalazłem w googlu) to poproszę o podesłanie ... zawsze warto ciekawostki się nauczyć.

ocenił(a) film na 5
bonekinc

w ciężarówkach od lat się stosuje pneumatyczne. słychać często na światłach jak czekają w korku jak "uchodzi" nadmiar powietrza z układu. też sądziłem, że ciężarówka nagle się zatrzyma ale ona jedzie dalej.... dziwne. często widać na drodze ślady opon, a potem naczepa na poboczu - to znak, że była jakaś nieszczelność i układ się zablokował - co jest takim swoistym "bezpiecznikiem" bo lepiej nagle się zatrzymać niż jechać i jechać...
kolejną dziwną rzeczą w filmie jest otwieranie dachu w BMW na lotnisku podczas jazdy, podczas gdy dach można otworzyć do 50km/h, a oni jechali znacznie znacznie szybciej ^^

piotrekdj2

Ok - już znalazłem info na temat pneumatyków w zestawach drogowych. Mylnie przełożyłem to z osobówek. Moja wina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones