PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777024}

Zakonnica

The Nun
5,2 70 672
oceny
5,2 10 1 70672
3,4 5
ocen krytyków
Zakonnica
powrót do forum filmu Zakonnica

Rumunia nie jest czasem prawosławna?

Hagal91

Zgadza się, ale to chyba działało na zasadzie albo takiej, że kościół katolicki miał tam wcześniej wpływy i klasztor pozostał albo po prostu jest tak jak z prawosławnymi cerkwiami na terenie Polski - mimo że Polska jest krajem katolickim to cerkwie (i świątynie innych wyznań) u nas są. Być może chodzi też o to, że w "Annabelle 2" zakonnica pokazuje zdjęcie z Rumunii (na tym zdjęciu jest też Valak) i nie pomyślano wtedy, że Rumunia jest prawosławna (w myśl zasasdy, że Amerykanie mało wiedzą o Europie) i musieli pozostać temu wierni. Zresztą Rumunia kojarzy się pewnie Amerykanom z Draculą a Vlad Palovnik wyrósł w pop kulturze do miana mega straszydła, więc przypasowało scenarzystom :-)

ocenił(a) film na 7
Hagal91

Tak....ja mieszkam w Rumunii, poszłam na seans z moim chlopakiem Rumunem kóry również się dziwił..że pokazują katolicką zakonnicę w jego kraju.. :D

ocenił(a) film na 8
Aalice_in_wonderland

Jeśli już łapiemy się szczegółów, to ciekawy był również wątek krwi Chrystusa. Szukanie tej relikwii było bez sensu, bo każdy ksiądz potrafi przemienić wino w krew Jezusa.

mons7

Niechcący niemądrą rzecz palnąłeś - do tego to potrzebna jest Msza :)

ocenił(a) film na 8
Metal91

A do Mszy potrzebny jest ksiądz ;)

mons7

Nie rozumiesz mojej uwagi, prawda?

Msza trwa....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones