PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777024}

Zakonnica

The Nun
5,2 70 672
oceny
5,2 10 1 70672
3,4 5
ocen krytyków
Zakonnica
powrót do forum filmu Zakonnica

Nie rozumiem po części aż tak słabych ocen i tak mocnej krytyki. Film trzymał w napięciu, miał mocny i mroczny klimat a muzyka barokowa zaczynająca grać w momencie pojawiania się zakonnicy to naprawdę genialne zagranie. Tworzyło to efekt tego jak złym i piekielnym demonem jest ów Valak. Niskie basowe głosy w połączeniu z tą muzyką dodały wielkości i wyniosłości tym momentom. Wiadomo, sposoby straszenia dość oklepane ale powiedzmy sobie szczerze. Przez tyle lat wyszło tyle horrorów, że ciężko jest być w kwestii straszenia kreatywnym. Ma się wrażenie, że już wszystko widzieliśmy i nic nas nie zaskoczy. Ocenę tak wysoką dałem głównie za klimat bo mroczny klasztor naprawdę potrafił przerazić a sama scena zwisającego z liny martwego ciała zakonnicy była naprawdę mocna. Mimo to film nie odpowiedział dokładnie na pytanie kim jest Valak. To, że jest demonem to już wiadomo od Obecności 2 ale dlaczego jest on w postaci zakonnicy i jakie są motywy jego działania. Może coś przeoczyłem ale nie było to dokładnie wyjaśnione. Tak czy inaczej podobało mi się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones