PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777024}

Zakonnica

The Nun
5,2 70 595
ocen
5,2 10 1 70595
3,4 5
ocen krytyków
Zakonnica
powrót do forum filmu Zakonnica

Końcówka filmu rozwiała wszelkie wątpliwości na temat tego, że postać Francuzika to Maurice Theriault, który pojawił się w pierwszej części "Obecności".
Corin Hardy zostawił otwartą furtkę fabularną do prac z kolejnym filmem ukazując w końcowych scenach kadr z wykładu Warren'ów dotyczącego właśnie Theriaulta.
Na początku filmu jedna z sióstr wyznała, że Zło bytujące w Opactwie Certy jest tak potężne iż potrzebuje ono nosiciela, a jak wiemy demona nie da się zniszczyć, a tym bardziej jednego z piekielnych wodzów. Możliwe jest co najwyżej uwięzienie demonicznego bytu w ważnym dla niego przedmiocie.
Po serii miłych dla oka spin-off'ów pod produkcjami takimi jak "Anabelle" czy "Zakonnica" myślę, że to najwyższy czas na powrót pary demonologów - Warren'ów oraz mistrza horroru - Jamesa Wana we własnej osobie.
Można przewidywać, że Valak będzie dręczył od tej pory Maurice'a Theriaulta, a przypadek jego opętania napawał lękiem nawet Eda Warrena, który w "Obecności" stwierdził, że nie wszystkie przeprowadzone egzorcyzmy w których brał udział skończyły się pomyślnie.
Jak myślicie?

Jaskier16

Świetnie, że w filmie jest kilka nawiązań do poprzednich filmów z uniwersum "Obecności" :)
Teraz tylko musimy czekać na informacje, że powstanie 2 część "Zakonnicy", co jest dla mnie niemal pewne :D
W przyszłym roku czeka nas premiera "Annabelle 3", w 2020 roku w końcu ma wyjść "Obecność 3", więc pewnie w 2021 roku otrzymamy 2 część filmu o przerażającej Zakonnicy :D
+ do tego ma powstać jeszcze film "The Crooked Man", więc zapowiada się ciekawie :)

misterioso_x

A "Obecność 3" nie ma wyjść przypadkiem w przyszłym roku?

kamilxxx09

Miała wyjść, ale premiera została przesunięta i oficjalnie w lipcu premierę będzie miała "Annabelle 3". Jest już nawet w necie zarys fabuły i dokładna data, ale teraz nie pamiętam, jakoś na początku lipca ma wejść do kin :)

misterioso_x

Szkoda. Anabelle 2 dopiero co była w kinach, a od Obecności 2 minęły już 2 lata. Lepiej by było, żeby to Obecność 3 wyszła w 2019, a kolejna Anabelle w 2020...

ocenił(a) film na 6
misterioso_x

To są dobre historie. Duch Anabelle, demon Valak ale nie można ich rozwlekać w nieskończoność. Ja wiem że to jest kasowe, ale chcę też poznać nowe historie.

Jaskier16

Jak dla mnie ostatnia scena ma jedynie spoić całe uniwersum serii. Wzięli po prostu scenę z pierwszej części "Obecności" i nałożyli na materiał wideo twarz aktora z zakonnicy. Dzięki temu cały film działa jako swego rodzaju prequel.

ocenił(a) film na 6
Viteq

Ale przecież nie musieli tego robić. Film był reklamowany jako pełnoprawny spin-off, a nie prequel "Obecności".

Jaskier16

Ale chyba było od początku jasne, odkąd wyszła obecność 2 ze zakonnica jest pre quelem całej fabuły i w okol niej rozgrywa się całe uniwersum? ;o

ocenił(a) film na 6
Sutaku

Pierwsze słyszę.

Jaskier16

Czyli nie uwaznie ogladasz filmy. To zakonnica splata w jedna calosc uniwersum obecnosc. Jest to jasne jak słonce, i nie trzeba sie tego za bardzo domyslac, no ale nie dla wszystkich jak widac.

Sutaku

Ok, ale w jaki sposób splata filmy z podserii Annabelle?

Jaskier16

Nie wiem czy zauważyliście, ale w ostatniej scenie filmu gdy przedstawiane są egzorcyzmy Maurica - w ostatniej chwili zwraca się on twarzą do pani Warren i w tym momencie widać jak mały wąż "wystrzelony" jest z jego jamy ustnej w jej stone :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones