PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11920}
7,6 20 319
ocen
7,6 10 1 20319
7,0 9
ocen krytyków
Zakazane piosenki
powrót do forum filmu Zakazane piosenki

uzupełnienie do opisu

użytkownik usunięty

podczas oglądania"Zakazanych Piosenek", należy pamiętać,że to pierwszy powojenny film polski.

ocenił(a) film na 7

Nie pierwszy film polski, tylko pierwszy film, który uzyskał możliwość oficjalnej dystrybucji, tak gwoli ścisłości.

Tzn. nie jestem w 100% pewien, nie kojarze teraz jaki film był naprawde pierwszy, ale z tego co kojarze nie "Zakazane...". Ale ten naprawdę peirwszy film odczekał swoje na półkach. Jeśli się myle to mnie poprawcie.

Pzdr.

ocenił(a) film na 7
szczawik151

Na filmpolski.pl, który jest chyba najwiarygodniejszym źródłem nie ma niestety informacji nt tego, który film był pierwszy. W roku 45 powstały 2 filmy, ale jeden był średniometrażową agitką, prace nad drugmi zaś zostały przerwane na etapie montażu,

W 46r. powstały 3 pełnometrażowe fabuły - "zakazne...", "dwie godziny", który miał premiere dopiero w 57 roku i "Wielka droga", który był koprodukcją pl-włoską, jednak na filmpolski.pl brakuje informacje nt premiery.

Z tego co pamiętam (ale nie pamiętam już gdzie to przeczytałem, nie wiem też na ile te informacje są wiarygodne) pierwszym w pełni skończonym filmem były właśnie "dwie godziny".

"Zakazne..." z pewnością są pierwszym filmem, który trafił do dystrybucji z początkiem 47 roku.

Jakby ktoś był zainteresowany zapraszam na www.filmpolski.pl -> Filmy z roku.

użytkownik usunięty

Ja zgodzę się z wypowiedzią autora postu.Widziałem wywiad przed emisją tegoż filmu niestety nie pamiętam kto był gościem,ale pamiętam że zapewniał ten człowiek że film był pierwszym polskim filmem powojennym,co do całego świata nie możemy mieć pewności.Osoba która wypowiadała się na temat tego obrazu walki z okupantem przytacza,,trzeba było kręcić film jak najszybciej by pokazać prawdziwe oblicze tamtych czasów,,wspomniał również o sytuacji w tramwaju,scena jest prawdziwym zdarzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones