PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11920}
7,6 20 319
ocen
7,6 10 1 20319
7,0 9
ocen krytyków
Zakazane piosenki
powrót do forum filmu Zakazane piosenki

Wersja zmieniona jest bardziej dopowiedziana a nie ocenzurowana:
1) Zastrzelenie niewidomego grajka strzałem w głowę, brak tej sceny w oryginale
2) Zastrzelenie dziecka z tramwaju plus cała scena ze zwłokami na tle pomnika niezwyciężonej armii niemieckiej miała pokazywać beznadzieje.
3) Zarówno chłopca jak i żyda wydaje Kędziorek
(w oryginale Kedziorek w scenie z żandarmem i żydem się nie pojawia)
4) Usunięcie sceny w wersji drugiej "z odczytywaniem wyroku i strzałem w głowę Kędziorek" jako zbyt brutalnej. Szczególnie niezręczna po dodaniu sceny z zastrzeleniem niewidomego przez policjanta.
5) W wersji drugiej Halinka wcale nie jedzie po wałówkę jest cały dialog z kolejarzem "na wsi", w którym wypakowuje ze skrzypiec broń i ładuje "granaty/miny do naprawy".
6) Podczas nalotu na chatę Halinki grana jest warszawianka jako znak ostrzegawczy przed kotłem.

ocenił(a) film na 7
robbo2k

I kolejna porcja.
1) Scena kotła w domu Romana i Halinki w wersji drugiej zmienionej poprzedzona jest scena ulicznej łapanki z wywożeniem ludzi, brak tej sceny w wersji pierwotnej.
2) Samo przeszukanie Niemców jest rozne w wersji pierwotnej Niemiec prosi o zagranie czegokolwiek i Mama gra Warszawianke potem Niemiec siada do deutschland, deutschland W wersji poprawionej Niemiec krzyczy by grała Deutschland deutschland a gdy ta nie potrafi uderza ja i bije i sam siada do fortepianu.
3) Scena zabojstwa szpiega skrzypka w wersji pierwotnej jest roszerzona o przeszukanie zlow przez niemiecow i odnalezienia dokumentow i ow slepy skrzypek byl policjantem niemieckim. W wersji drugiej pominieto ten fragment.
4) Wybuch powstania w wersji pierwotnej Halinka wpada do domu i mówi ze sie zaczęło, matka czekając układa pasjansa. W wersji drugiej matka siedzi w kuchani a Halinka przeszukuje szafki i mowi nic sie nie stało.
Po pozegnaniu Haliny z matka w wersji drugiej dokręcono scene transportu i wydawania broni powstancom.
5) W wersji pierwotnej poza scena Cieslaka z Antonim (juz sie nie boje, gdy Cieslak idzie do Powstania)
jest tez scena pozegnania Cieslaka z matka bohaterow i zostawienia papugi/kanarka pod opieka matki Halinki.
6) W drugiej wersji dokrecono tez cala dluga scene z Cieslakiem spotykajacym Halinke gdy Cieslak buduje barykady,
7) W powstaniu poza jeden ujeciem gdzie widac opaske AL wszyscy pozostali w tym Roman i Halinka na bialoczerwonych opaskach maja znak W.P. W obu wersjach tak samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones