PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809774}

Zabójczy rejs

Murder Mystery
5,9 69 592
oceny
5,9 10 1 69592
5,2 17
ocen krytyków
Zabójczy rejs
powrót do forum filmu Zabójczy rejs

"Zabójczy rejs" to ani szczególnie angażujący kryminał, bo to głupiutka fabułka, choć na szczęście odwołująca się do klasyków rodem z prozy Agathy Christie, tyle że w maksymalnym uproszczeniu, ani też specjalnie zabawna komedia, bo humor jest raczej niskich lotów, choć – znów na szczęście – niewulgarny w przeciwieństwie do niektórych produkcji Sandlera. W rezultacie więc, mimo że to kino na jedno obejrzenie i raczej nie zapadnie na długo w pamięci, "Zabójczy rejs" jest widowiskiem całkiem sympatycznym i przyjemnym w oglądaniu. Sandler i Aniston są uroczy, na drugim planie plejada gwiazd, a w roli francuskiego detektywa popularny Dany Boon. To wystarczy, by spędzić z tym filmem fajne 1,5 h.

recenzja: http://kulturacja.pl/2019/06/zabojczy-rejs-netflix-recenzja/

ocenił(a) film na 5
Recenzje_Simona

No w sumie racja, ani specjalnie dobry kryminał, ani specjalnie zabawna komedia, ale jakoś się to klei, no i o dziwo scena pościgu na końcu poprawia odbiór filmu.

Tak czy inaczej, więcej bym nie pozwalał reżyserować Newacheckowi. Zmarnował potencjał ludzki, nie poskromił Anniston i Sandlera - przez co gadają ciągle jak najęci i strasznie irytują, nie będąc zabawnymi. W ogóle to jest scenariusz Vanderbilta, który kiedyś myślałem, że jest genialnym scenarzystą, ale ostatnie lata, a nawet dekada mocno nadszarpnęły jego reputację i tworzony na autopilocie scenariusz to niestety potwierdza.

Ogólnie można obejrzeć, ale po nazwiskach to liczyłem, że będzie lepiej.

RipRoy

Zgoda. Więcej też moim zdaniem należało wycisnąć z Boona, bo gość też ma olbrzymi potencjał komediowy, a tu jednak postać bardziej na uboczu.

ocenił(a) film na 4
Recenzje_Simona

Boon to powinien być zatrudniony do pisania scenariusza.. może lepiej by wyszło.

ocenił(a) film na 5
RipRoy

Dokładnie. Pomysł fajny, bezsensowna paplanina głównych bohaterów i niewykorzystany potencjał reszty obsady. Mogło być super, wyszło średnio. Film na środowy wieczór...

ocenił(a) film na 6
RipRoy

Ogólny zarys fabuły to Morderstwo w orient expresie

ocenił(a) film na 6
Recenzje_Simona

zgoda :) ja dałem nawet oczko wyżej ponad 5, bo spełnił swoje zadanie - miły w odbiorze, przeciętny film, na szczęście nie był zbyt długi, fajne zwroty akcji, nie zmęczył mnie - spokojnie mogę polecić, jak ktoś ma ochotę spędzić wieczór bez angażowania szarych zwojów ;D

Recenzje_Simona

Nie jest to zła komedia (choć nie wiem czy to w ogóle komedia) Adam Sandler grał w gorszych filmach, ale faktycznie na papierze pewnie lepiej to wyglądało. Ta cała zabawa z twórczością Aghata Christie nie wyszła źle, ale czegoś zabrakło. Przez bitą godzinę jest po prostu nie śmiesznie, a wręcz nudno. Chyba w Żona na niby para Sandler/Aniston wypadła faktyczni lepiej. Niesamowicie wygląda Gemma Arterton, jednak pod względem gry aktorskiej, wypadła słabo, a scena łóżkowa to totalna żenada. Na plus Luke Evans, nieźle się spisał, do tego ładne plenery i to wszystko. A i jeszcze pojawił się Dany Boone w roli inspektora policji ale to raczej tylko miły dodatek dla oka. Niestety poczucie humoru, no może nie niskich lotów (u Sandlera zdarzało się gorsze) ale go nie ma. A cały wątek kryminalny po prostu kiepski.
Moja ocena 3,3/6
A swoją drogą Sandler w tych okularkach wygląda wygląda jak Freddie Mercury

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones