PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603315}

Zabójczy Joe

Killer Joe
6,2 10 220
ocen
6,2 10 1 10220
7,5 11
ocen krytyków
Zabójczy Joe
powrót do forum filmu Zabójczy Joe

Przystępując do oglądania "Killer Joe" kompletnie nie wiedziałem, czego się spodziewać. Nie miałem bladego pojęcia w jakich ramach gatunkowych zamknięta będzie historia, nie wiedziałem nawet, że za kamerą stanął sam William Friedkin. Nie znałem obsady, ani nawet skrawka informacji na temat fabuły. Carte blanche. I szczerze mówiąc - cholernie cieszę się, że po ów tytuł sięgnąłem w takim, a nie innym stanie, nieświadom tego, co mnie czeka. A czekało na mnie największe filmowe zaskoczenie od dłuuugiego czasu. Z początku można się poczuć lekko zagubionym: postaci prowincjonalnych prostaczków uwikłane w intrygę rodem z filmu noir, w dodatku gęsto to podlane wisielczym humorem. Ale im dalej, tym bardziej wczuwałem się w klimat obrazu i pozwalałem co rusz zaskakiwać reżyserowi. Jemu i obsadzie, bo ta jest wręcz bezbłędna. Sam się sobie dziwię, że to piszę, zważywszy, że pośród odtwórców mamy... Matthew McConaugheya. Rozumiem, że nikt nie da wiary, jeśli powiem, że facet tutaj wymiata. Przynajmniej nie na słowo. Tym samym uzyskujemy koronny dowód na to, że film obejrzeć trzeba. Choćby dla genialnego scenariusza i McConaugheya właśnie. Jako płatny morderca jest przez wiekszość czasu groteskowy, przerysowany, na przemian budzący grozę i śmieszność. Jest też - bez cienia ironii - wyśmienity. To dzięki niemu w trakcie dramatycznej partii końcowej pokładamy się ze śmiechu - efekt zamierzony, jakby co. Reszta aktorów zresztą też radzi sobie bardzo dobrze, a fakt, że twórca dał szansę odtwórcom zdolnym, ale rzadko dziś widywanym na ekranie dodaje tylko świeżości całej historii. Kino z jajami, mocne, wyraziste, nieprzewidywalne. Kapitalna robota. A scena "seksu oralnego" - pycha! Nawet dla wegetarianina...

ocenił(a) film na 6
Caligula

No ostatecznie ten film nie był taki zły(chyba podwyższę nawet ocenę o jedno oczko)ale mimo wszystko "Pokusa" lepsza.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Do tego jeszcze Gina Gershon, która nawet z rozkwaszonym nosem wygląda nadal zjawiskowo:)

ocenił(a) film na 9
MERCURYfan01

I pamietajmy ze GINA specjalnie do tej roli zapuscila futerko na 'myszce' ;-) ...

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Chyba że miała przyklejoną perukę łonową czyli tzw. merkin.

ocenił(a) film na 9
chimeryk

Calkiem mozliwe ze byl to MERKIN bo bardzo duzo kobiet goli sobie muszelke na gladko a zapuszczenie takiego futerka by moglo trwac kilka tygodni a na planie filmowym liczy sie kazdy dzien bo kazdy dzien to koszty zwiazane z pradem kamerami obsluga techniczna i cala masa ludzi ktorzy tam pracuja i trzeba im zaplacic za ich prace.

ocenił(a) film na 6
MERCURYfan01

Nie mów ale w tym wieku niejedna chciałaby mieć takie nogi i dupcie. Dla mnie bardzo ładna MILF. Zreszta zawsze była.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Podejście miałem jak Ty, tzn. nic nie wiedziałem. I okazało się że z paczki 4. filmów które obejrzałem - ten okazał się być najświeższy.
Zajechana ta ostatnia długa scena, która mnie rozwaliła... Film jest prowokacyjnie chamski i zgrzebny w zarysowaniu postaci, ale... taki lajf.
Zdecydowanie mocna pozycja, która przeszła bokiem.

ocenił(a) film na 4
ptosiek

Przeszła bokiem, bo na przejście środkiem nie zasługuje.

ocenił(a) film na 8
Gwizyl

raczej nie nadaje się, ale czy nie zasługuje?

Caligula

poznałem możliwości aktorskie Matthew McConaugheya w filmie Bernie. więc nie byłem nim aż tak zaskoczony ale film mega pozytywne zaskoczenie. tylko ta młoda mogła mieć więcej lat bo to już było przegięcie.

ocenił(a) film na 7
francislionel

"Ta młoda" ma w rzeczywistości 25 lat

użytkownik usunięty
krzyychoo

Ale filmowo - 12 :]

ocenił(a) film na 8

Filmowo także jest starsza.wspomina jak miała 12 lat.Po za tym na końcu filmu miała się pobrać więc jest dorosła.

ocenił(a) film na 6

Nie ma 12lat . Gdy zaczynaja scene od tylca McConaughey gada z nią macając przy okazji. Wspomina jak kolega powiedział swoja jedyna miłość grubasa z podstawówki, gdy miała 12 lat.

Caligula

Matthew McConaughey - zapowiadal sie na super aktora i ma to cos, jak Harrison Ford, Johny Depp czy Willem Dafoe, ale rozmienia sie na drobne ostatnio, a szkoda

ocenił(a) film na 7
El_Draque

Ostatnio to przeżywa najlepszy okres w karierze. Killer Joe, Mud, Paperboy - to jego trzy znakomite role. To on jest jednym z głównych powodów żeby te filmy obejrzeć:)

kubatarnowski

Prawda. To zaskakujace ale McConaughey powoli wyrasta na jednego z najlepszych aktorów współczesnego Hollywoodu.

ocenił(a) film na 7
kubatarnowski

McConaughey gra ostatnio w każdym kolejnym filmie co raz lepiej, ale moim zdaniem gra w bardzo przeciętnych i nudnych filmach, dlatego jego gra aktorska nigdy mi jakoś specjalnie nie imponowała. Osobiście uważam, że jego życiowa rola to jak na razie postać Rust'a z serialu "True Detective". Genialna rola i rewelacyjny serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones