PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=185792}

Zabójcza przyjaźń

A Killer Among Friends
6,8 1 466
ocen
6,8 10 1 1466
Zabójcza przyjaźń
powrót do forum filmu Zabójcza przyjaźń

Filmów opartych na faktach widziałem już całkiem sporo.Najczęściej przedstawione historie sa niezwykle dramatyczne i czasami aż trudno sobie wyobrazić,że coś takiego zdarzyło się naprawdę.Ten obraz należy bez wątpienia do jednych z lepszych tego typu.Ukazuje jak zawiść potrafi doporwadzić do tragedii i to zawiść osób,od których nie powinno się obawiać zagrożenia.Świetna rola Tiffani Thiessen za którą specjalnie nie przepadam,równie znakomicie zagrała Margaret Welsh jako Ellen i Patty Duke jako matka Jenny."Zabójcza przyjaźń" wywarła na mnie wstrząsające wrażenie.

Martin_Eden

Mna najbardziej wstrzasnelo to, gdy pokazywali jak te kolezanki topily ta dziewczyne

CruellaDeMon

oglądałam ten film wiele razy, bardzo mi się podoba, jak już piszecie o wstrząsach to mną najbardziej wstrząsnął ten fałsz ze strony Ellen, ta jej gra, nieuczciwa gra

JustFurious

Film naprawdę przerażający, aż nie chce się wierzyć, że jest na podstawie prawdziwych historii. (W tej chwili oglądam go na TVN, już chyba z czwarty raz ;D).

ocenił(a) film na 8
shanlee

i pomyśleć że w Ameryce było znacznie więcej o wiele bardziej wstrząsających zbrodni i morderstw :(

sarah496

W Polsce też jest przecież bardzo dużo wstrząsających morderstw tylko, że Polacy nie pokazują tego na podstawie kręcenia filmu.
"Olej Lorenza" - Został nakręcony w Stanach, na podstawie prawdziwej historii polskiej rodziny.

ocenił(a) film na 9
shanlee

Moim zdaniem Polacy nie kręcą filmów o zabójstwach, bo według ich w naszym kraju nie ma takich zbrodni. Co oczywiście jest nieprawdą.

Zgadzam się. Film jest ciekawy.

JustFurious

Jeśli można spytać,to gdzie oglądałeś/aś ten film?bardzo chciałabym go znów obejrzeć.

julaa99

Oglądałam na TVN-ie. Kiedyś często go puszczali. Poszukaj w internecie gdzieś, gdzie można ściągnąć ewentualnie. Na youtubie jest w częściach, ale bez napisów. http://www.youtube.com/results?search_query=killer+among+friends&oq=killer+amon& gs_l=youtube.3.0.0.20192.21949.0.23040.11.9.0.2.2.0.171.1076.0j9.9.0...0.0...1ac .fUFlR27PAXg

Martin_Eden

Przypadkiem trafiłam wczoraj na ten film w tv i naprawdę mi się podobał. Od początku dobrze się go oglądało: świetna gra niektórych aktorek (tak jak wyżej już ktoś napisał), wstrząsająca autentyczna historia i żywa akcja. Rzeczywiście wyróżnia się spośród innych filmów tego typu. Żałuję, że przegapiłam kilka fragmentów odchodząc od telewizora.

ocenił(a) film na 9
zuzanna_3

Już kiedyś oglądałam ten film, i ostatnio znowu widziałam.
Na prawdę dobry. Pokazuje ludzką nienawiść i zazdrość. Daje do myślenia.

s0nka

Dokładnie, ale przeraża mnie fakt, że jest na podstawie prawdziwych historii.

Martin_Eden

Ja osobiście nie jestem pasjonatką tego typu filmów , ale postanowiłam , tak dla odmiany obejrzeć ,, Zabójczą przyjaźń''. Muszę przyznać , że się nie nudziłam. Trochę płytkie zakończenie, ale ogółem dobry dramat. 9/10

littleflyingbears

czy to jest ten film, ze na koncu SPOILER
okazało się, ze zabił tą Jenny taki koleś co z nim w ciązy ona była ? Miał on domek w lesie pamiętam...

megan1300

Jenny nie była w ciąży, nie zabił jej chłopak, pomyliłaś filmy ;))
[SPOILER]
Jenny zabiła jej NAJLEPSZA przyjaciółka, bolesne, ale oparte na faktach, później, ta sama wtargnęła w jej życie,

JustFurious

bo te wszystkie filmy co puszczają na tvp1 z serii OKRUCHY ZYCIA to juz mi sie myla.. pamiętam, ze ten film ZABOJCZA PRZYJAZN oglądałam, ale za bardzo nie pamietalam koncowki..
I jeszcze jeden film ogladala, ze dziewczyne na poczatku wszyscy mysleli, ze zabily przyjaciolki, a to sie okazalo, ze zabil ją taki koles co z nim w ciązy była... Typowy film z serii OKRUCHY ZYCIA, bardzo amerykanskie.. moze pamietasz co to był za film :) ?

ocenił(a) film na 9
megan1300

Za 15 minut na TVN 7!!!
Oglądać;) Serdecznie polecam...
Tiffani jak zwykle boska;)

ocenił(a) film na 9
norbuss93

Właśnie się skończył. Coś strasznego, że taka tragedia zdarzyła się na prawdę. Wstrząsające. Daje 10/10

Martin_Eden

Najbardziej wpienia mnie to, ze Ellen i Carla nie wiedziały jak było,a zmarnowały życie tak pięknej i mądrej dziewczyny jak Jenny, ale podoba mi się rola każdej z tych trzech aktorek najbardziej Jenny, później Ellen (chociaż była pokazywana najwięcej razy), a na samym końcu rola Carli bo była pokazywana bardzo mało i nie była aż tak wymagająca

ocenił(a) film na 4
Martin_Eden

sam film średnio mi się podobał, ale to że to na faktach poraża. straszne gdy się o tym myśli.

ocenił(a) film na 7
Martin_Eden

Czy ten film nie bazuje czasem na prawdziwej historii zabójstwa Shandy Sharer?

americana

Nie, to historia Michelle (Missy ) Avila, dziewczyny zamordowanej przez Laurę Doyle i Karen Severson, swoje najlepsze przyjaciółki. Film może nie jest najwyższych lotów, chociaż mnie osobiście podobała się gra aktorska. No i choć jest przewidywalny pokazuje co do joty cała przerażającą historię, łącznie z zachowaniem Ellen (Karen). Szanuję scenarzystów i osoby odpowiedzialne za ten obraz, że nie dały się ponieść swojej filmowej fantazji tylko po to, by uczynić ten film bardziej widowiskowym. Historia jest dramatyczna i zasługiwała na to,by zostać ukazana we właściwy sposób. do dziś tworzą filmy pożegnalne dla Michele, fanpage, matka i najbliżsi dziewczyny angażują się w kwestie rozwoju organów sprawiedliwości, powstały filmy dokumentalne opowiadające o tym zdarzeniu. W jednym z nich bracia Michele się wypowiadali, okazywali silne emocje mimo że minęło juz przecież tyle lat. Najbardziej wstrząsnęło mną te słowa, wypowiedziane właśnie przez jednego z nich: " Zapytałbym bym je dlaczego. Dlaczego to musiało się zdarzyć? Co dało im prawo by odebrać jej życie? Nienawidzę ich. Odebrały mi coś, czego już nigdy nie odzyskam". Miał łzy w oczach gdy to wypowiadał i te kilka zdań dosłownie złamało mi serce. Tym bardziej, że rany dalej się nie zabliźniły i na pewno się nie zabliźnią przez długi czas, ponieważ Karen Severson zbija fortunę na zbrodni sprzed lat. Twierdzi,że nie zabiła Missy choć była wtedy z nią nad rzeką, pisze o tym książki, udziela wywiadów. To chore i przykre okropnie.

diem_carpe

https://www.youtube.com/watch?v=W_zirs6fQMw

Tutaj link do dokumentu opowiadającego o tej zbrodni. Znajdują się tu wypowiedzi zarówno najbliższych Michele jak i śledczych prowadzących sprawę ;(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones