PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698186}

Zabójcy bażantów

Fasandræberne
7,1 26 194
oceny
7,1 10 1 26194
5,2 4
oceny krytyków
Zabójcy bażantów
powrót do forum filmu Zabójcy bażantów

Dlaczego?

ocenił(a) film na 8

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego w miarę dobre filmy są tak sporadycznie puszczane w naszych kinach? Lubię te książki, więc na film musiałam się wybrać. Na sali AŻ 10 osób. A na takim Grey'owskim gniocie były tłumy. Litości.

ocenił(a) film na 7
ma_loney

Niestety ! Tak już jest i tak będzie. Korzyść płynie z tego taka, że zdecydowanie mniej popcornu na sali w trakcie dobrego seansu. Nie cierpię popcornu i nie oglądam greyowskich gniotów... Wolę małą salę, 10 osób niż te tłumy fanów! Nie ma co się zastanawiać nad tym Dobre, że tak bywa!

jacolk1

Popcorn? A żeby tylko popcorn sprzedawali. Mieszkam w UK niedawno byłem w kinie po półrocznej przerwie. Masakra, to już nie jest kino a restauracja. Koleś styłu za mną wpieprzał chrupki, ten obok jakąś zapiekankę...śmierdziało dookoła. Klimat totalnie zepsuty. A najlepsze jest to, że oni to wszystko sprzedają teraz w knie. Idziesz do kina i możesz sobie małą pizze kupić i zjeść w trakcie seansu. Porażka.

ocenił(a) film na 7
forek23

Zgadza się... mało tego, zjedzą, popiją Guinnessem i nadymią e-papierosem. Kultura, panie, musi być - uczmy się.

mario_n66

Pić to niech każdy sobie pije co tam chce, tak długo jak nie przeszkadza to komuś obok oczywiście. To samo ze wszystkim innym. Ja mam jedną złotą zasadę - do kina zawsze idę w pełni najedzony, bo co to za przyjemność oglądać film, kiedy burczy w brzuchu.

Co do tego jedzenia - trudno winić ludzi za to, że wnoszą je na salę, skoro w kinie jest to jedzenie sprzedawane. Wiadomo, kino musi zarabiać - popcorn, w porządku, jakieś chrupki? Ok. Ale bez przesady. Pizza, zapiekanki to już przesada. Chodzi po prostu o zapach, bardzo intensywny. Smród jedzenia. Tego nie lubię.

forek23

To faktycznie porażka. Mam nadzieję, że ta moda (z zapiekankami i pizzami i in. tego typu) do Polski nie dotrze.

ocenił(a) film na 5
ma_loney

10 osób na Twoim seansie, 10 na moim... człowiek do człowieka się zbiera ;) I tak nieźle, biorąc pod uwagę, że piracka kopia od dość dawna dostępna jest w Internecie...

ocenił(a) film na 8
ma_loney

U mnie też wczoraj była z dycha, ale przyszłam pierwsza i siedziałam trochę sama - obawy mnie naszły, że mi filmu nie puszczą :D

ocenił(a) film na 8
udkojagniece

Ja tam lubię oglądać sama filmy - najlepiej chodzić rano do kina, pustki. Cisza i spokój. Nikt mi nie chrupie chipsami nad uchem. (y)

ocenił(a) film na 8
ma_loney

Nie no, ja tłumów też nie lubię ani zajadania na seansie, ale jak tak sama byłam to myślałam, że niestety nie puszczą filmu dla jednej osoby ;)

ocenił(a) film na 7
udkojagniece

Byłem na filmie w kinie sam i puścili.

ma_loney

O to chodzi. Nikt nie szeleści papierkami, nie mlaszcze nad uchem, nie smrodzi popcornem i nie rechocze na głos...

ocenił(a) film na 9
ma_loney

Bo ogromna część lubi gnioty a druga mniej ogromna lubi skandynawskie kryminały? :) Na moim seansie też była z "dycha" co nie zmienia faktu że film był świetny :)

ocenił(a) film na 8
tolo12

Zdecydowanie skandynawskie kino mocno niedoceniane u nas.

ma_loney

A co Polacy w ogóle wiedza o Skandynawii? W zasadzie nic. U nas liczy się tylko Hameryka...A wiadomo, że wszystko z Hameryki jest najlepsze, największe, najlepsze...

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Którzy Polacy?! Skandynawskie kino i książki są u nas dość popularne. Of kors wśród tych, którzy czytają i oglądają :)

michal.2907

Haha, no właśnie, of kors...Skandynawskie kryminały są dosyć popularne, z kinem to już jest dużo gorzej, ale, pomijając już pytanie: ile można się dowiedzieć o kraju czytając kryminały, to kto w Polsce jeszcze czyta książki?
"10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki. 60 proc. z nas żadnej w zeszłym roku nie przeczytało.Do tego 6,2 mln Polaków znajduje się poza kulturą pisma, czyli w 2014 r. nie przeczytało żadnej książki ani nic z prasy."

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Bo mnie nikt o zdanie nie pytał, dlatego takie słabe staty :)

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

""10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki." - aż mnie boli, jak czytam takie coś.

ocenił(a) film na 3
eltoro10000

a czego dowiedziałeś się o Skandynawii z tego gniota ?ze bogaci przez lata mogą bezkarnie mordować, że palestra skorumpowana a policja mało skuteczna bo najlepsi z nich, jak Carl ,to ciężko myślący o aparycji niedorozwiniętego menela z partnerem, zastrachanym Arabem ?

kacha44

A czego dowiedziałaś się o Ameryce z takiego gniota jak "Bodyguard"? Że twardziel maczo ochroniarz stylizujący się na Bullita to w gruncie rzeczy romantyczny mięczak gotowy oddać życie dla rozkapryszonej, głupiutkiej gwiazdeczki, na którą czyha zboczony psychol? Głupiutka fabuła, drewniane aktorstwo, kiepski montaż i reżyseria, a jednak bardzo ci się podobało jak widzę.
To ja już wolę skandynawskiego Araba...

ocenił(a) film na 8
eltoro10000

Biorąc pod uwagę to, jak wygląda w tej chwili sytuacja w Europie, szczególnie na półwyspie skandynawskim, ja bym się nie wychylała z tym "wolę skandynawskiego Araba" :P
A tak poważnie: książki są świetne, ale film ogląda się równie przyjemnie. Jestem być może mało obiektywna, ponieważ uwielbiam zarówno literaturę skandynawską, jak i ich ekranizacje.

anka16

Ja też.

ocenił(a) film na 7
ma_loney

Bo mało osób lubi dobre rzeczy, a większość woli szrot :)

ma_loney

Pięćdziesiąt twarzy Greya - ocena 3/10.
Zabójcy bażantów - ocena 2/10.
Już wiesz dlaczego? Bo to po prostu gorszy film od w/w. Co nie oznacza, ze w/w jest dobry.

ocenił(a) film na 7
ma_loney

To ma byc dobry film? Dunski gniot

waga55

Są GUSTAR i guściki. Film bardzo dobry. Dla mnie 7/10. A o Greyu....nie chce mi się gadać. Ogólnie kino skandynawskie jest nie znane i nie doceniane a to naprawdę dobre filmy. Polecam wszystkim co mają dość amerykańskiej sieczki.

ocenił(a) film na 7
kindow_kerawuzs

Nie wszyscy musza sie zmuszac do tzw filmow ambitnych ktre nie sa filmami ambitnymi. Wole rozrywke niz nic nie wnoszacy film. Jest jeszcze kino kanadyjskie, brytyjskie a nie skandynawskie flaki z olejem.

waga55

Nie uważam tego filmu za kino ambitne i oczywiście nikt nie musi się zmuszać do oglądania czegokolwiek - bo i po co? Co ma wnosić film? Myślę, że ma po prostu zainteresować i dać poczucie miło spędzonego czasu. Jeżeli oczekujesz od filmu aby wniósł coś nowego w twoje życie to może jakiś dobry dokument...? No i jeszcze pytanie :cóż takiego wniosły - Skazaniec, Iron Man, Huang Feihong Zhi Yingxiong You Meng itp. ( tak wysoko oceniane przez ciebie). Słowo "gniot" w twoich ustach nabiera nowego znaczenia.

ocenił(a) film na 8
waga55

waga55 wypowiada sie ktos kto Niezgodnej i Plan Ucieczki dal 9 heheheheheh dla mnie film swietny lepszy od pierwszej czesci

ocenił(a) film na 7
dziuz

Kwestia gustu. Niegodna 1 była całkiem ok a 2 qpa i plan ucieczki tez ok, ale to jest żałosne.

ma_loney

Na podstawie, jakiej książki jest ten film?

ocenił(a) film na 8
wilczekstepowy

Jussi Adler-Olsen jest autorem serii, książki mają te same tytuły co filmy.

ma_loney

Dziękuję za odpowiedź. Teraz już wiem, że seria się nazywa "Departament Q".

ocenił(a) film na 8
ma_loney

W Krakowie w kinie ARS grali go ostatnio za 6 zł. Sala była pełna :) Niezły film!

ocenił(a) film na 8
ma_loney

Bo znacznie więcej jest ludzi głupich niż mądrych. Co najmniej 80% ludzkości to kompost.

ocenił(a) film na 7
ma_loney

A ja mam inne pytanie :) Co się stało z żoną Ditleva? Czy w książce jest to jakoś wyjaśnione? Bo w filmie jej wątek urywa się tak nagle i w takim towarzystwie, że zastanawiam się, czy przypadkiem, coś jej się nie stało?... ;)

ma_loney

Bo masa bezguścia ciągnie w dół. Dlatego na dobre filmy przychodzi 10 osób.
Ja kiedyc siedziałem na sali w towarzystwie 5 osób. Ale nie pamiętam co to był za film. Hej!

ma_loney

A swoja droga to nie był film bardzo dobry.
CZuc było momentami "Dziewczynę która bawiła sie ognien " z cyklu "Milenium". Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones