PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587177}

Z dystansu

Detachment
7,8 54 563
oceny
7,8 10 1 54563
6,6 7
ocen krytyków
Z dystansu
powrót do forum filmu Z dystansu

Mam ogromny problem z oceną tego filmu.

Z jednej strony, film bardzo głęboki i prawdziwy. Sposób w jaki została przedstawiona historia świetnie pasuje do samej historii i otoczenia, o którym opowiada film. Gra aktorska również na wysokim poziomie.

Ale ...

Podczas oglądania czułem się strasznie przytłoczony tym wszechobecnym smutkiem. Cały czas czułem atmosferę, która zmierzała w kierunku samobójstwa jednej z postaci.
Film m.in. porusza temat chaosu. I został pokazany w nieco chaotyczny sposób, co, jak wspomniałem wyżej, pasuje do historii. Niestety, zostałem przez ten chaos i smutek przygnieciony. Może to nie był dobry dzień na oglądanie takich filmów. Może nie dałem rady zastanowić się dłużej nad tym filmem. Może nie miałem zbytnio styczności z tak ponurymi i ciężkimi sytuacjami. Może ...

Doceniam wszystko co w tym filmie świetne. Uważam, że zasługuje na wysoką średnią, tak jak sytuacja ma się teraz. Jednak chyba niestety nie jestem w stanie dać oceny takiej, na jaką film zasługuje. Dziwne uczucie.

ocenił(a) film na 10
niehubert

To nie hollywoodzka produkcja, która ku uciesze gawiedzi ma się kończyć happy endem.

ocenił(a) film na 5
niehubert

Mam trochę podobnie...

ocenił(a) film na 7
niehubert

Mam podobne odczucia. Film jest interesujący, ale nakręcony tak, że dołuje od pierwszego kadru. No cóż takie może być życie.

ocenił(a) film na 10
niehubert

Jak żyje i oglądam filmy to nie widziałam takiego komentarza:) Serio..ludzie podają rożne powody z jakich im sie film nie podoba ale tego, że jest zbyt smutny to jeszcze nie widziałam:D To tak jakby ktoś napisał, że jakaś komedia jest zbyt zabawna.
To jest dramat i może być tak smutny jak się twórcom żywnie podoba i to nie powinno wpłynąć na ocenę filmu. To właśnie dobrze, że powstają filmy o takim ładunku emocjonalnym..takie które potrafią człowieka dobić, zdołować bo zazwyczaj taki stan skłaniu do refleksji a jak wiemy reflaksja jest dobra:)

ocenił(a) film na 9
klaudia2251

Super komentarz :) mogę się pod nim spokojnie podpisać. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones