PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587177}

Z dystansu

Detachment
7,8 54 563
oceny
7,8 10 1 54563
6,6 7
ocen krytyków
Z dystansu
powrót do forum filmu Z dystansu
Rafael7979

Największym złem jest głupota ... Twój cytat jest tego dowodem

ocenił(a) film na 10
musicmans

Bez komentarza ciołku.

Rafael7979

Dałeś komentarz na poziomie wcześniejszej wypowiedzi. Pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Powód ? ... jesteś pewnie ograniczony, a na pewno niedouczony. Pierwsze jest nie do naprawienia, przy drugim masz szanse, ale moim zdaniem znikome.

ocenił(a) film na 10
musicmans

jak wyżej.

ocenił(a) film na 8
musicmans

A to niby dlaczego ? Przecież Rafael zapodał dobrą diagnozę

Gladiator1000

Diagnozę dobrą, tylko cytat zły. Dlaczego zły ? Musisz doczytać o osobie której cytat został przytoczony,

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

nie, moim zdaniem nie zrozumiał filmu.

ocenił(a) film na 7
rrrrrj

Przemawia przez Ciebie pycha. Każdemu twórcy chodzi o wielość interpretacji, o szerokie spectrum odbioru, aby kino było dla każdego. Tak opisywał je np. Kieślowski. Silnie wątpię aby reżyser chciał tym dziełem wielbić pana Camusa. Jeden cytat niczego nie zmienia, w co 5 filmie amerykanie kogoś cytują i co z tego ? Nic, chyba że się pretenduje do roli krytyka, w takim razie zapodaj swoje teorie filmowe na zawodowe poletko. W innym wypadku Twoje zachowanie jest niestosowne.

ocenił(a) film na 9
Wielki_ted

Nie można być auto­rem dla każdego.

ocenił(a) film na 7
rrrrrj

Przekonałeś mnie, sorry że podjąłem wątek, onieśmielasz mnie swoją erudycją. Jesteś kaszpirowskim filmwebu.

ocenił(a) film na 9
Wielki_ted

"Nie można być auto­rem dla każdego."
~ Alber Camus ~

ocenił(a) film na 9
musicmans

chodzi o coś zupełnie innego.

ocenił(a) film na 8
rrrrrj

A o co ?

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

pisałem już wcześniej co o tym myślę:
http://www.filmweb.pl/film/Z+dystansu-2011-587177/discussion/Hołd+dla+twórczości +Alberta+Camusa,2570197

ocenił(a) film na 9
rrrrrj

Trafne i mądre !!!

ocenił(a) film na 7
Rafael7979

Ciekawy wybór autora cytatu. Matka Teresa miała na kontach ponad 100 milionów dolarów, a ludziom w jej domach opieki odmawiano leków przeciwbólowych. Żeby cierpieli na chwałę bożą. Proponuję doczytać, tylko nie hagiografie pisane na kolanach...

ocenił(a) film na 7
bartje

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/swiat/20130313/ciemna-strona-matki-tere sy

ocenił(a) film na 10
bartje

I żyła jak asceta z tymi milionami, a pieniądze zapewne zbierała na "życie po śmierci" i niebiańskie balangi? Pewnie miała też tatuaż "666" na pośladku?

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Rafael7979

Żyła jak zakonnica. Pieniądze zaś, ofiarowywane jako datki dla biednych zostały wydane na przykład na budowę domów dla sióstr misjonarek oraz po prostu przejęte przez Watykan. Stara historia, acz tocząca się cały czas kołem - tak samo znikają pieniądze z Caritasu u nas. Znikomy procent na pomoc, a reszta syci hydrę nienasyconą. Naprawdę nie trzeba wiele wysiłku, żeby dotrzeć do tych danych i relacji świadków. No ale z ambony nikt tego oczywiście nie powie. Również pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
bartje

Podziwiam Matkę Teresę, a nie religię i hierarchów kościelnych oraz ich szemrane interesy.

ocenił(a) film na 7
Rafael7979

Tylko, że ona właśnie świadomie uczestniczyła w owych szemranych interesach, a jej słynne miłosierdzie to pic. Ludzie w jej szpitalach mieli cierpieć dla Pana!

ocenił(a) film na 10
bartje

Brak komentarza człowieczku! Koniec tematu!

ocenił(a) film na 7
Rafael7979

Amen!

Rafael7979

Wyobraźcie sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
5. W stosownych przypadkach będą mieli też pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a wszelkie ingerencje jako manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
15. Umowa gwarantująca te wszystkie przywileje nie podlega wypowiedzeniu!

Podoba się?... Nie?... a, co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
Też nie?...
Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego samego w stosunku do WATYKANU (konkordat)? Watykanu, który zawsze trzymał z zaborcami! (patrz układ z Hitlerowcami) i potępiał nasze powstania narodowe!

ocenił(a) film na 7
mundragon

Piękne! Uprzedzam, że kradnę w całości...

bartje

Spoko, też ukradłem w całości, ale nie było mi dane uprzedzić... Myślę, że to się nadaje do kopiowania i rozsyłania, chyba po to ktoś opracował...

ocenił(a) film na 8
bartje

Antyklerykalna choroba zaślepiła ci mózg. Żal mi ciebie, naprawdę. Zrób coś pożytecznego dla świata bo inaczej staniesz się tylko pożytecznym idiotą wylewającym swoje frustracje na ludzi od siebie lepszych.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Mhm. No. Tak, oczywiście. To co piszesz, to pewnie racja. A raczej ŚWIĘTA RACJA!
Ja jednakże nie wylewam frustracji, nie czuję się sfrustrowany, a jak najbardziej zdrowy na rozsądek i racjonalizm. Klerykalizm to właśnie choroba, która toczy nasz biedny kraj. Biedny, bo miliardy idą do sukienkowych, a nie ma na obiady dla biednych dzieci w szkołach. Ale, jakby co, dalej klapki na oczy i alleluja. Nie wylewam frustracji - podaję fakty.

ocenił(a) film na 8
bartje

Pierdoły gadasz biedny człowieku. Kler owszem, ma w naszym kraju przywileje ale nie są one na tyle duże żeby rozwiązać problem głodnych dzieci na poziomie średnio bogatej gminy, nie mówiąc o województwie, czy nie daj Boże całym kraju. Kościół dysponuje przede wszystkim dość znacznymi gruntami na terenie całego kraju i czerpie pieniądze m.in. z użyczania ich samorządom. Plus datki wiernych. Odstaw Fakty i Mity a później narkotyki, bądź na odwrót. Śmiać mi się chce jak widzę takich gimbo-anty-klerykałów. Beka z was.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Ale masz mózg zaczadzony kadzidłem! Chyba już brak nadziei!
Ps. Kiedy chodziłem do szkoły, o gimnazjach sie jeszcze nikomu nie śniło...

ocenił(a) film na 8
bartje

Hahaha nie ma to jak rzeczowe argumenty. Wolę mózg zaczadzony kadzidłem niż zlasowany przez żydowską propagandę. To twoje hwdp w avatarze z pewnością dodaje ci powagi :)

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Szkoda gadać...

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Ale serio???
Żydowska propaganda???

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Dżizas!

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/naukowcy-obalaja-mit-matki-teresy/cn1mz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones