PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6718}

Złoto dla zuchwałych

Kelly's Heroes
7,7 41 739
ocen
7,7 10 1 41739
7,6 7
ocen krytyków
Złoto dla zuchwałych
powrót do forum filmu Złoto dla zuchwałych

Jak to możliwe? Powinny posypać się oskary a tu nic... Finałowa walka w mieście zainspirowała chyba Spielberga podczas tworzenia "Szeregowca Ryana".

ocenił(a) film na 6
olson80

Amerykanom na pewno nie spodobało się takie przedstawienie swoich żołnierzy w czasie II wojny światowej. Można krytykować inne wojny w których brali udział, ale akurat ten konflikt to dla nich świętość. Poza tym tym w tym samym roku powstał inny film który krytykował wojne w Wietnamie (bo Kelly's Heroes mimo wszystko nawiązuje do tej wojny) czyli MASH a on na Oskarach akurat zaistniał. Jego akcja działa sie w Koreii i subtelniej krytykuje amerykańską armie i bezsensowność wojny.
Od siebie też dodam, w sumie mi również przeszkadzało umieszczenie akcji w czasie II wś i widok dogadującego się Clinta Easwooda i Telly Savalasa z hajlującym Niemcem, a amerykanem nie jestem.
Dla mnie Kelly's Heroes to nic poza czystą rozrywka i tak na ten film patrzę, wyłączam myślenie i bawię się ze świetną obsadą. Jeśli chciałbym uznać go za coś ambitniejszego z moralnego punktu widzenia zjechał bym znacznie ze swoją oceną.

ocenił(a) film na 9
acmn

Ten film to klasyka. Wojna pomieszana z komedią. Wyszło rewelacyjnie. Uwielbiam ten film i często do niego wracam. Nie szukam w nim umoralniania ani krytyki działań wojennych. Rozrywka na 100%. Po latach większość docenia "Złoto..." Z pewnością w tamtych czasach twórcy mogli mieć swoje przesłanki i film został skonstruowany tak a nie inaczej. Bez względu na to co autor miał na myśli... ja to kupuję ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones