PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717012}

Złota dama

Woman in Gold
7,2 27 273
oceny
7,2 10 1 27273
5,6 8
ocen krytyków
Złota dama
powrót do forum filmu Złota dama

nie była ofiarą, a próbuje za taką uchodzić. Powinna się oczyścić i odciąć od hitlerowskiej przeszłości - udaje "ofiarę". Wspaniały film, świetnie zagrany. Uważam, że ważny, bo nie pokazuje ucieczek, zagłady w obozach - pokazuje problem Holocaustu z innej strony i perspektywy. Bardzo dobry. Na końcu napisy (nie wiedziałem, że jest oparty na faktach) o dalszych losach bohaterów i tekst, że: szacuje się, iż około 100 tysięcy dzieł sztuki nie wróciło do swoich właścicieli". Dla mnie - bez komentarzy - sprawiedliwość musi być.

ocenił(a) film na 10
kkutz

Oglądałem film po raz drugi, po prawie roku. Jest świetny. Zastanawiałem się kiedyś dlaczego takie kraje jak Austria i Korea zostały podzielone na strefy alianckie tak jak Niemcy. W przypadku Korei wciąż nie jestem przekonany o słuszności. Gdy chodzi o Austrię, jestem przekonany, że było to słuszne i branie Austrii za ofiarę hitlerowskich Niemiec jest błędem. Gdyby wziąć pod uwagę wkład Austriaków w "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" i cały "wysiłek III Rzeszy" w mordowanie, zabijanie i niszczenie Europy to Austria nie różni się od przeciętnego landu niemieckiego, a nawet go przewyższa.
Żal mi "ciemnych" (prawdopodobnie młodych ludzi), którzy powtarzają bezmyślnie, ze to nie naród "nazistów" tylko Niemcy. A w Austrii??? Czy Niemcy okupowali Austrię?????? Przecież to austriaccy naziści rozprawiali się z Żydami w Wiedniu i nie tylko. Ze znanych nazwisk obok mało znanego malarza A. Hitlera niejaki Eichmann (kilkaset tysięcy Żydów) , Ernst Kaltenbrunner. To ci najbardziej znani. A miliony innych, nieznanych nazistów z Austrii??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones