PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 763
oceny
7,2 10 1 173763
6,4 21
ocen krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

bo na samym początku akcja dzieje się w polsce

ocenił(a) film na 7
lokospoko

Magneto jest Żydem, nazywa się Max Eisenhardt (w filmach zmieniono to na Eric Leinsherr). Według kanonu komiksowego spotkał Xaviera w Izraelu, gdzie pracował w szpitalu bodaj psychiatrycznym.

ocenił(a) film na 8
Cici

Oj nie do końca prawda. Erik Lehnsherr było używane w komiksach też bo Magneto zmienił tożsamość. Jego prawdziwe dane: Max Eisenhardt są znane od niedawna dopiero.

lokospoko

Jest Żydem bo przyciągał na filmie do siebie kosztowną bramę.

ocenił(a) film na 6
morrer

Hah, zniszczyłeś mnie tym komentarzem :D

lokospoko

Pisze że jest żydem lub Polakiem żydowskiego pochodzenia,fajnie bo to mój ulubiony mutant.

ocenił(a) film na 8
hunters217

Magneto to coś więcej niż mutant-to charyzmatyczny wizjoner

ocenił(a) film na 8
hunters217

chyba żydem polskiego pochodzenia

lokospoko

Przeczytaj sobie dokładniej,bo ja wiem że dobrze napisałem.

ocenił(a) film na 8
hunters217

Mangeto już od paru lat ma ustaloną narodowość. To niemiecki Żyd. :)

saitek

No dobra, ale czy w filmie nie krzyczy do swojej matki mamusiu ?

ocenił(a) film na 8
Private_Witt

W filmowym uniwersum może i jest polskim żydem skoro taka scena jest w filmie. Zresztą ważne jest tylko to że jest żydem...z jakiego kraju to nieistotne tak naprawdę. :) W komiksach to niemiecki żyd. X-Men: Magneto Testament - w tym komiksie jest wszystko wyjaśnione. Dzieciństwo, związek z polską cyganką, itd. Testament wydano dopiero w 2009 a przed nie było wiadome czy Magneto pochodzi z Niemiec czy Polski. :)

ocenił(a) film na 9
Private_Witt

Też mi się tak wydawało. Wow. W takim filmie ktoś mówił po polsku.

ocenił(a) film na 7
Private_Witt

Jego rodzina z powodu prześladowań wyemigrowała z Niemiec do Polski, przez jakiś czas byli zamknięci w Getcie Warszawskim, następnie jego rodzinę rozstrzelali, on przeżył i na 2 lata został zamknięty w Auschwitz, z którego uciekł w czasie wybuchu 4 krematorium w trakcie buntu Sonderkommando. Więc tak, mówił płynnie po polsku, ale z pochodzenia był Niemcem.

ocenił(a) film na 6
lokospoko

To dla niego Eminem nie chce grać koncertów

ocenił(a) film na 5
lokospoko

Ja szerze mówiąc doszukałem się całkiem innego znaczenia pierwszej sceny filmu.

ocenił(a) film na 8
JasonKrueger

jakie?

ocenił(a) film na 5
lokospoko

Może to moja nadinterpretacja, bowiem tematyka holokaustu i Auschwitz jest mi znana ale mi rzuciła się analogia próby izolowania Mutantów w filmie X-Men z polityką Hitlera wobec Żydów, wg której jak nam wiadomo wpierw ich izolował po czym przeszedł do kwestii ostatecznego rozwiązania, którą każdy z nas zna. Mówię, może niepotrzebnie doszukuje się analogii ale w każdym razie rzuciło mi się to w oczy. No bo w sumie jakiś sens musi mieć pierwsza scena w filmie?

ocenił(a) film na 8
JasonKrueger

a oglądałeś x-men pierwsza klasa

ocenił(a) film na 5
lokospoko

Jeszcze nie

ocenił(a) film na 8
JasonKrueger

twoja ostatnia wypowiedź jest krótkim i ogólniakowym streszczeniem ostatniej części x men-ów

ocenił(a) film na 5
lokospoko

Tzn?

ocenił(a) film na 8
JasonKrueger

obejrzyj nie mam zamiaru opisywać ci film zanim go obejrzałeś

ocenił(a) film na 8
JasonKrueger

moim zdaniem ta scena miała być po prostu wytłumaczeniem motywów działania magneto. holokaust był pierwotną przyczyną jego nienawiści do ludzi, w kreskówce to było nawet wprost powiedziane. magneto dwukrotnie był prześladowany za swoją odmienność - najpierw za bycie Żydem, później za bycie mutantem. jako chłopiec nie mógł nic zrobić, by powstrzymać holokaust i ocalić swoją rodzinę, ale jako silny mutant ma wystarczającą moc, by zgładzić swoich "oprawców", czyli wszystkich normalnych ludzi.

ocenił(a) film na 5
efka93

Szczerze mówiąc nie oglądałem kreskówki

ocenił(a) film na 9
JasonKrueger

To nie jest nadinterpretacja. W serii X-men pojawia się nawet postać o pseudo Holocaust. Dodatkowo jak połączymy to z tym, że Stan Lieber był rumuńskim żydem to masz odpowiedź. Nagonka na X-menów próba ich "wyleczenia" to żywcem wyjęta inspiracja obozami koncentracyjnymi.

ocenił(a) film na 7
JasonKrueger

X-meni jako komiks już od początku skupiali się na problemach rasizmu i dyskryminacji (zresztą byli to pierwsi marvelowi bohaterowie, którzy budzili w ludziach strach i nienawiść), więc masz rację opowiadają m.in. o problemie holocaustu.

ocenił(a) film na 8
lokospoko

X-Men: Magneto Testament - przeczytaj i dostaniesz wszystkie odpowiedzi. Generalnie Magneto to niemiecki Żyd. Przed pojawianiem się tego komiksu od lata była dyskusja jakiej narodowości jest Magneto.

ocenił(a) film na 8
saitek

dzienks na pewno skorzystam

ocenił(a) film na 6
saitek

Trzeba by się dokopać, bo postać ciekawa.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Magneto ma teraz też swoją solową serię, która jest dosyć ok. No ale nowy czytelnik się raczej w niej nie połapie. :)

ocenił(a) film na 6
saitek

Każdy był kiedyś tym nowym, nie? :))

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Bardziej zaplątane od Sandmana?

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Nie chodzi o poziom skomplikowania historii, itp. tylko raczej o to, że jest dość mocno osadzona w świecie Marvela i we wcześniejszych wydarzeniach. :) Zupełnie nową osobę mogłoby odrzucić to. :)

ocenił(a) film na 6
saitek

Ok.

lokospoko

W pierwszej kreskówce był z małego państwa brutalnie napadniętego przez niemcy brzmi znajomo w evolution nazwał się chłopcem z Polski i nie miał Niemieckiego akcentu chyba jeszcze nie było komiksu Magneto Testament a w filmie po języku i wiadomo że przed testamentem to na 100 był Polakiem,ogólnie wszystko wskazywało że Polak ale wyszedł testament i zepsuł to ale chyba,raczej nie trzeba komiksu liczyć w kanon a natomiast testamencie mieszkał w Polsce,był z Polką i kto wie pewnie też musiał się uczyć naszego języku + w X-men Apocalypse najprawdopodobniej będzie mieszkał w Polsce

lokospoko

http://marvelcomics.pl/bios/index/id/55/Magneto Tak jego postać prezentowała się przed Testamentem

lokospoko

Nie wiem jak w komiksach, ale w tym filmie jest polakiem - zarówno on i jego matka mówią po polsku w pierwszej scenie.

użytkownik usunięty
Homek_2

No dobrze jest. Ale to az taki powod do dyskusji?

lokospoko

Widzisz, gdybyś się może nawet nie uczył historii, tylko po prostu myślał logicznie, to wiedziałbyś w przeciwieństwie do twórców filmu (jestem daleki od tworzenia teorii spiskowych że jest to antylopski film, choć niczego nie można wykluczyć), że to nie mogło się dziać w Polsce, a jedynie na terenie IIRP. Jeżeli funkcjonowały obozy koncentracyjne w kształcie jak w filmie było to albo terytorium IIRP funkcjonujące już jako III Rzesza, lub Generalne Gubernatorstwo - jest to jawne przekłamanie które praktycznie przekreśliło dla mnie całą tę serię

ocenił(a) film na 6
lokospoko

Wg X-men first class Magneto jest niemieckim żydem z Dusseldorfu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones