PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 763
oceny
7,2 10 1 173763
6,4 21
ocen krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

Witam.
Zaczelam ostatnio oglądać cała serię X-men, po kolei, czyli pierwsza klasa, przyszłość, geneza, apocalypse, Phoenix, no i zaczęło się x - men i na tym niestety stanęło, mianowicie, w dark Phoenix Riven umiera, jakim więc cudem Wolverine ponownie ja zabił w X-Men?
No i oczywiście Jean, z którą na końcu Phoenix nie wiadomo, co się stało, a jednak w x men naucza wraz z X w szkole mutantów...

Trochę mi to zakrecilo w głowie... Zwłaszcza, że patrząc po czasie akcji w filmie, tak właśnie powinno się oglądać.
Nawet jeśli oglądalibysmy od 1 części x men z 2000 roku, w której Riven w połowie zostaje zabita, to oglądając następnie pierwsza klasę ponownie żyje, nie trzyma mi się to, ni w te i ni w tamte, ktoś pomoże?

ocenił(a) film na 6
niuleczka13

Bo chronologia wydarzeń jest odwrotna. Najpierw jest Pierwsza klasa (czas akcji - 1962), potem X men 1, 2, 3 (the last stand - czas akcji - przyszłość), a potem Przyszłość, która nadejdzie (czas akcji - jeszcze dalsza przyszłość, około 2023), która powoduje zmiany chronologiczne w przeszłości. Od tego momentu uznaje się, że wydarzenia z X1 - X3 nie miały miejsca i historia toczy się od nowa - i w tej linii czasowej jest Apocalypse (1983) i jest Dark Phoenix (1992).
Poza tym Raven nie zostaje zabita w X-men 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones