PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 857
ocen
7,4 10 1 166857
7,1 24
oceny krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

aż założyłem konto żeby się wypowiedzieć. przeczytałem sporo wypowiedzi na tym forum i kurczę
no ludzie, chyba nieuważnie oglądaliście poprzednie części. Moim zdaniem ten film doskonale
zespaja poprzednie części, które się nawzajem kłóciły/wykluczały.

Dla tych co widzą nieścisłości:

1. Xavier przeżył po X3: Last Stand, ponieważ umieścił swoją świadomość/umysł w ciele
swojego brata bliźniaka (scena po napisach X3 i scena po napisach Wolverine)
2. Scena po napisach: Apocalypse [En Sabah Nuhr] , potężny starożytny mutant, z którym
odbędzie się walka w następnej części
3. Młody Xavier chodził, ponieważ wstrzykiwał sobie serum przygotowane przez Hanka, które
pobudzało jego kręgosłup, lecz osłabiało jego mutację. (sam takie serum stosował, żeby
wyglądać "ludzko"
4. Tak, to Kitty powinna się przenieść w czasie, ale przecież producenci mają turbo ciśnienie na
Wolverine'a
5. Wolverine ma szpony z kości, ponieważ akcja dzieje się przed operacją, którą wykonał na nim
Stryker (swoją drogą jego rola w filmie: rewelacja! moment, w którym okazało się, że Stryker stoi
z nimi w pokoju i prawie ginie z rąk Magneto, a Logan dostaje ataku paniki, bo przyszłość prawie
uległa zmianie, był bardzo dobrze zrobiony, pomysłowe!)
6. Wolverine stracił pamięć, lecz sporo wspomnień zostało odbudowanych z czasem i pomocą
Xaviera
7. Gdzieś czytałem, że w Wolverine Origins Deadpool zginął: bzdura! druga scena po napisach.
Szykuje się nawet film Deadpool.

Dopiszcie jeżeli coś pominąłem, lub pomyliłem.

Bardzo podobało mi się, że młodzi mutanci z Pierwszej Klasy (Banshee, Azazel, Angel
Salvadore) zostali wspomnieni w tym filmie. Przyznam, że jak zobaczyłem zdjęcia ich rozciętych i
zszytych ciał po eksperymentach, albo skrzydło Angel obok hełmu Magneto w gablocie, to
przeszedł mnie lekki dreszcz :)
Ciekawi mnie za to, jakim cudem Wolverine odzyskał szpony adamantium?

Moim zdaniem najlepszy film z serii X-men. Myślałem, że nie ogarną tej całej historii w jednym
filmie, lecz udało im się. Są błędy, ale te historie są tak rozbudowane, że ciężko je poskładać.
Dla tych co, czegoś nie kumają, polecam jeszcze raz obejrzeć wszystkie części. Ja nie ukrywam,
że jestem dumny z mojej dziewczyny, urządziłem jej seans wszystkich części, żeby pójść z nią na
ten film do kina. Co tydzień jedna część. Oglądamy film w kinie, a ona w pewnym momencie: o!
młody Stryker! Nie było to trudne do wyłapania, ale dla nowicjusza-laski-która-nie-interesuje-się-
komiksami? Chyba się z nią ożenię.
Ciekaw jestem Waszych opinii.

hmatysiak

Dodam CI małe info w kwestii szponów. W komiksie wilczek o swoich naturalnych szponach z kości dowiedział się dużo potem. Zanim dali mu adamantium wiedział TYLKO o swojej mocy regeneracji. W Weapon X dostaje szpony (komiks, film). W pewnym momencie życia traci szpony, najpierw mu je łamie tam ktoś. Gdzie następnie Magneto wysysa z niego całe adamantium. O szponach dowiaduje się dopiero podczas ćwiczeń w sali trenigów. O jego naturalnych szponach wiedział Xawier ale mu nie powiedział. Chciał aby sam się o tym przekonał. O czym wilczek się przekonał. Szukać w polskich komiksach lata 88-95. Wniosek: wolwi miał 2 rodzaje szponów :) Więc możemy dalej się czepiać szczegółów.

ocenił(a) film na 7
Drizzt_Do_Urden

Niezły mind*uck. I szacun za wiedzę, ale tak czy inaczej, dalej nie wiem, kto je naostrzył ;)

hmatysiak

Jego brat bliźniak, który tak naprawdę był był głównym twórcą Weapon X, w badaniu wszczepianiu metalu mu w ciało. To jego brat bliźniak dał mu te ostrza, wszczepił to wszystko i experymentował na nim z ukrycia. Śmierć wolwerina polecam przeczytać tam mam wyjaśnioną całą zagadkę.
Btw. czytało się kiedys komiksy wszystkie co były wydane w Polsce. Potem przestali je wydawać. A szkoda bo teraz większość nowych pokoleń fanów Xmnów ma nikłą wiedzę na temat jakiegokolwiek bohatera. Epoko wstrętu do czytania :) nawet komiksu.

ocenił(a) film na 7
Drizzt_Do_Urden

Ja mój drogi kolego jestem z pokolenia komiksowego, ale zawsze wolałem jednak książki, kwestia wychowania może albo otoczenia - nie wiem. W filmie tego tak dobrze nie wytłumaczyli, a szkoda. Chapeau bas i pozdrawiam.

hmatysiak

Ja lubię i to i to :) Z tym czytaniem to nie piłem do Ciebie akurat, tylko do tych wypowiedzi w całym temacie :) Jak uraziłem sorki

ocenił(a) film na 9
hmatysiak

Ale jego wiedza jest błędna ;)

ocenił(a) film na 7
Dealric

to jak to bylo z tymi adamantowymi pazurkami? ktos mi to nakresli? dla mnie to pozostaje niedociagnieciem fabuly.

ocenił(a) film na 9
hmatysiak

Komiksowo:
Do +/- lat 70-80 miał kościane szpony. Potem w ramach projektu Weapon X pokryto jego szkielet (w tym szpony adamantium). Później traci je przez Magneto, potem Apocalypse znowu mu powleka szkielet itd itd.

W filmie najpierw kościany, potem lata 80 projekt weapon X, potem w filmie Wolverine odcinają mu szpony, potem Magneto ponownie je powleka.

ocenił(a) film na 7
Dealric

To nie odpowiada na pytanie, kto je naostrzyl :) Jesli zalewasz tkanke plynnym metalem, to przybiera on ksztalt tkanki, w tym wypadku szpiku kostnego. Jego pazurki nie bylyby wiec az tak ostre, tylko co najwyzej przypominaly ksztaltem szpony z kosci. Tak przynajmniej mi sie wydaje.

ocenił(a) film na 9
hmatysiak

Ach, rzeczywiście źle zrozumiałem.
Nie przypominam sobie by gdziekolwiek było tłumaczone.

ocenił(a) film na 9
Drizzt_Do_Urden

Dowiedział się dużo później?
To może jednak czas przeczytać Origins? O szponach dowiedział się szybciej niż o czymkolwiek innym...

Dealric

No niestety o kościanych szponach dowiedział się w komiksie dużo później. Poszukaj komiksu jak magneto zabrał mu "stal" z ciała jest wydanie polskie

ocenił(a) film na 9
Drizzt_Do_Urden

...
Ponownie, przeczytaj origins. Miał z 10 lat jak odkrył szpony (tak, o dziwo filmowa geneza choć jedną rzecz podała zgodnie z prawdą).

Dealric

weź pod uwagę kto jeszcze ten komiks zrobił

ocenił(a) film na 9
hmatysiak

Ja też mam pytanie odnosnie szponow Logana. Ok w przeszlosci rozumiem to bylo przed "zabiegiem" u Strykera kojarze dobra, ale w przyszlosci ma metalowe szpony, tylko skad one sie wziely??? O ile dobrze kojarze zostaly mu uciete w tym drug filmie o Wolverinie przez tego samuraja (a film dzieje sie pomiedzy TLS a DOTFP) moze mi ktos to wytlumaczyc??? Dodam ze nie znam komiksow tylko filmy, i wybaczcie jesli to pytanie juz gdzies padlo ale watek dlugi i nie chce mi sie szukac ;-)

ocenił(a) film na 7
Ariel_rr

Też bym rozważał ślub w takiej sytuacji :)

Ariel_rr

Ja chronologie zdarzeń widzę tak:

X-men First Class
DOFP Przeszłość:
Mystique zabija Traska.
Mystique złapana i robią na niej badania.
Mystique ucieka.
Początek prac nad programem Sentinel
W międzyczasie Wolverine dostaję szkielet z adamantium, Magneto ucieka i tworzy swoją grupę, Xavier otwiera szkołe i tworzy X-men.
X1
X2
X3
Wolverine
Pazury Wolverina zostają odbudowane.
Program Sentinel wchodzi w życie, zaczyna się wojna.
DOFP Przyszłość
Wysłanie Wolverine do przeszłości
Wydarzenia z DOFP które zmieniają przyszłość
Znalezienie Wolverine przez Mystique.
Brak informacji (Prawdopodobnie nakreślą w X-men Apocalypse)
Pobudka Wolverina w zmienionej przyszłośći.

Specjalnie pominąłem Wolverine Geneza. Jeżeli gdzieś coś zgubiłem albo pomyliłem to proszę o info. Oczywiście wiele informacji nie zostało w filmie powiedzianych, więc ucieczka Mystique i inne dodatki to spekulacje.

ocenił(a) film na 10
maxi1413

Przez dofp znika wszystko co sie wydarzylo w starej serii i wolverinie.

ocenił(a) film na 8
maxi1413

Dzięki, sporo to wyjaśnia. ALE - proszę o odpowiedź wszystkich fanów komiksów. Może jest to też wyjaśnione w filmie. Czy Wolverine "budzi się" w dofp po wydarzeniach z x1,2,3 czy przed? Czy fakt, że zobaczył Jean i Cyklopa oznacza, że oni już nie zginą? Jak się ma zmiana przyszłości w DOFP do wydarzeń w x1,2,3? CZY JEAN PRZEŻYŁA?!

ocenił(a) film na 8
rororo

"Czy Wolverine "budzi się" w dofp po wydarzeniach z x1,2,3 czy przed?" - mam na myśli przebudzenie na koniec filmu, po powrocie z przeszłości.

rororo

Po DoFP to, co wydarzyło się w poprzednich częściach -- tj. X1, 2 i 3... w tamtym universum, po zmianie przeszłości, się nie wydarzyło i prawdopodobnie nigdy nie wydarzy. Jean przeżyła, jej strona Feniksa się nie przebudziła, jej małżeństwo z Cyklopem nie jest zagrożone, etc. Już sam sprzęt z hologramami mówi nam, że wydarzenia tamtejsze rozgrywają się co najmniej w 2020 roku, czyli dawno, dawno po wydarzeniach z właśnie pierwszej trylogii. Karta historii jest do zapisania od nowa :D

ocenił(a) film na 9
rororo

Moim zdaniem jak Logan się obudził to był ten sam czas (rok, miesiąc i dzień) gdy oni go wysłali w przeszłość. Bo na tym to chyba właśnie polegało. Nie zmienia się czas teraźniejszości. One cały czas sobie płynie. Cała grupka znikła z tego bunkra gdy atakowały ich Sentinele, ponieważ byli oni wszyscy w szkole u Xaviera i prowadzili sobie swoje życie jakby nigdy nigdy nic się nie stało. A więc jeśli akcja teraźniejszości DOFT dzieje się 2020 to Logan budzi się w tym samym czasie :)
Teraz czas dla scenarzystów by potrafili nam pokazać co działo się przez te wszystkie lata :)

ocenił(a) film na 9
rororo

Moim zdaniem jak Logan się obudził to był ten sam czas (rok, miesiąc i dzień) gdy oni go wysłali w przeszłość. Bo na tym to chyba właśnie polegało. Nie zmienia się czas teraźniejszości. One cały czas sobie płynie. Cała grupka znikła z tego bunkra gdy atakowały ich Sentinele, ponieważ byli oni wszyscy w szkole u Xaviera i prowadzili sobie swoje życie jakby nigdy nigdy nic się nie stało. A więc jeśli akcja teraźniejszości DOFT dzieje się 2020 to Logan budzi się w tym samym czasie :)
Teraz czas dla scenarzystów by potrafili nam pokazać co działo się przez te wszystkie lata :)

ocenił(a) film na 8
Ariel_rr

Co do ewentualnej ucieczki Mystique - mógł jej pomóc Sabretooth
A mnie ciekawi jakie szpony ma Wolverine po przebudzeniu, bo tego nie pokazali. końcówka sugeruje, że mógł nie być poddany eksperymentowi Weapon X.

ocenił(a) film na 9
Lenin

To jest zagadka na następną część, tylko jak Xavier dopuściłby do tego skoro czytając w myślach Logana wiedział, że ktoś w końcu zainteresuje się zdolnościami regeneracji i wykorzysta to w Weapon X. Jeśli zapobiegł przemianie Jean w Phoenixa, to pewnie też uratował Wolverina przed Strykerem.

Inna ciekawa teoria jaką czytałem to udział w tym Apocalypse'a, pojawiająca się na końcu Raven w ciele Strykera jest niby pod kontrolą Apocalypsa i gromadzi jego jeźdzców, w których ma być Logan. Przywrócenie szponów dla Apocalypsa to nic.

ocenił(a) film na 8
komandos93

Umysłu Logana mógł nie spenetrować w odpowiedni sposób, by wyłowić potrzebne informacje, gdyż jego pamięć jest dość mocno nieskładna. Może tak to wytłumaczą.
Co do Apocalypse'a - szybko by wkroczył do akcji, ale wszystko jest możliwe, bo zostawiają sobie ogromne pole do popisu

ocenił(a) film na 9
komandos93

Xavier może o tym wiedział, ale pamiętajmy, że w Przeszłości DOFP (tej której nie naprawił Logan czyli biorąc pod uwagę trylogie X) Xavier spotyka Logana dopiero później, już po eksperymencie WeaponX. Trzeba brać pod uwagę też alternatywną przeszłość czyli tą w której to Mystique zabiera Logana wyłowionego z wody. Można teraz gdybać co ona z nim zrobi i czy dojdzie do eksperymentu WeaponX - Wolverine nie pokazał nam pazurów w Teraźniejszości (końcowej) DOFP więc tak na prawdę nic nie wiemy o jego losie przez te wszystkie lata.

Piszecie, że Logan może być jednym z jeźdźców i coś w tym jest.... Zobaczcie na ten link http://tnij.at/27144
W alternatywnym zakończenie The Wolverine - W samolocie Logan otwiera skrzynię a tam.... Oryginalny kostium.
Tylko ciekaw jestem dlaczego usunęli tą scenę ? Wkrótce się dowiemy wszystkiego :)

ocenił(a) film na 10
Ariel_rr

Wszyscy bohaterowie żyją ( w tym Jean Cyclops z czego bardzo sie ciesze :3 ) bo nie było wydarzeń z X3, to ważny wątek według mnie

ocenił(a) film na 8
Ariel_rr

oglądałem wszystkie filmy z serii X-Men , oba Wolveriny i majnowszy Days of Future Past i nie kumam kilku rzeczy - na końcu The Wolverine Magneto i Profesor X zjawiają się po Logana. przyjmując, że Xavier ma ciało od brata to jego brat też był na wózku??

The Wolverine ciągnie wątki z X1, X2 i X3 (i przechodzi w Days of Future Past) ale w tej linii czasu nie było Bolivara Traska i Sentinielów! Więc po co Magneto i Xavier w 2013 roku znajdują Logana skoro "koniec świata" następuje dla nich w 2023 a na dodatek w innej linii czasu! WTF?

ocenił(a) film na 9
Binz

Hmm dlaczego w X1 i dalej (czyli po 2000) nie było Bolivara Truska który zmarł w 73? Zastanówmy się? Czy to dlatego, że ludzie nie stają się zombie? hmm...

Na reszte twoich pytań można odpowiedzieć tak samo. 1 oglądaj uważnie filmy. 2 myśl w trakcie ich oglądania.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Okej przyjmując, że linia czasowa z X1, X2 i X3 i Wolverine to ta, w której Trask zostaje zabity a Mystique schwytana - dlaczego "reklamę" Sentineli Logan widzi na lotnisku dopiero w 2015? Dlaczego Magneto i Xavier chcę coś od niego w 2015 skoro nie wiedzą o przeszłości która ich czeka? Przecież nie miał ich kto ostrzec skoro Kitty Pride nigdy przed Wolverinem nie wysyłała nikogo w przeszłość.

ocenił(a) film na 9
Binz

Nie ma co przyjmować, że tak jest, bo TAK JEST.
Zaprzeczaj faktom do woli ale to nic nie zmieni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Binz

Wolverine widział reklamę Trask Industries, a nie Sentineli.
Xavier i Magneto wiedzieli o tym, że Trask Industires wiąże się z Sentinelami, widzieli Sentinele w 1973 i później do czasu zawieszenia programu w 1996, więc spodziewali się co ich czeka. Poza tym Trask Industries przecież przejęło szkołę Xaviera na miejsce laboratorium niedługo po X3 (poczytaj 25 Moments, jak również TraskIndustries).
Trask był zabity, ale jego instytucja działała i produkowała Sentinele.
Co do brata bliźniaka, był warzywem przez tyle lat, więc nie miał rozwiniętych dobrze mięśni, dlatego Charles również w tym ciele jest na wózku.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Dzięki za info teraz układa się to w logiczną całość. 25 Moments czytałem ale jakoś wyleciało mi to z głowy.

ocenił(a) film na 9
Binz

brat Xaviera leżał lata w łóżku w stanie wegetatywnym, mięśnie zanikły, problem solved.

ocenił(a) film na 9
Binz

Pamiętaj o tym, że Logan na lotnisku podczas spotkania z Xavierem i Magneto widzi w TV reklamę Trask Ind. Weź pod uwagę to, że akcja The Wolverine dzieje się w 2013 a akcja DOFT dzieje się w 2023, a więc Xavier i Magneto wyczuwają zagrożenie ze strony Trask, werbują Wolverina, później Trask tworzy Sentinele, zabija większość Mutantów, dzieje się to przez 10 lat no i nastaje czas z filmu DOFP.
wszystkie części X-men i Wolv to jedna linia czasowa więc Trask żył w każdej. A może dokładniej - długo przed X1 w 1973 Trask został zabity przez Mystique wtedy ludzie zaczęli brać poważnie program Sentinel, rozwijali go przez te lata i wprowadzili w życie w 2013 gdy Logan spotyka "Dziadków" na lotnisku :)

ocenił(a) film na 9
Ariel_rr

"7. Gdzieś czytałem, że w Wolverine Origins Deadpool zginął: bzdura! druga scena po napisach.
Szykuje się nawet film Deadpool"

To po tej scenie z Apocalypse była jeszcze jedna scena? Jest gdzieś na Internetach? Nigdzie znaleźć nie mogę, wszędzie tylko info nt. Apocalypse, nic o Deadpoolu nie widzę, żeby był jakiś filmik zapowiadający tego bohatera.

BastradPL

Miał być film o Deadpoolu, niby w 2015, ale prawdopodobnie zrezygnowali już z niego. A szkoda.

ocenił(a) film na 8
Ariel_rr

Mam kilka pytań odnośnie filmu, który właśnie dzisiaj obejrzałem:

1) Jak nazywa się ta dwójka mutantów, z których jeden strzela ogniem, a drugi wyczuł zbliżające się Sentinele w Chinach (i jaką ma on moc)?
2) Jakim cudem Bobby i Kitty są razem? Przecież on w końcu jednak wybrał Rogue.
3) Kim byli ci mutanci w Sajgonie? Kojarzę Alexa z FC i chyba Toada, ale kim jest reszta?
4) Jakim cudem młody Magneto kontrolował Sentinele? Ja rozumiem, że wbił w nie żelazo i dzięki temu mógł nimi poruszać, ale on go nie atakowały, zachowywały się, jakby nie wyczuwały w nim mutanta... do czasu aż go wyczuły. To bez sensu.
5) Ma ktoś może linka do scen występujących po napisach w tym filmie?

ocenił(a) film na 10
Shockmonster

1. Plazmą zionie Sunspot, a Indianin to Warpath, który miał dużą siłę fizyczną, był szybki, skoczny.
2. Nie pamiętam czy na koniec X3 Rogue i Iceman byli znów razem, ale Rogue została zabita po badaniach w laboratorium stworzonym w miejscu uczelni Xaviera parę lat po X3.
3. Mutant z tatuażami to Ink, czarnoskórego nie znam.
4. Bo przestawił im program, mógł uruchomić, jak również wyłączyć sensor wykrywający mutanty wbudowany przez Traska.
5. https://www.youtube.com/watch?v=J3FSkqEFGsI

ocenił(a) film na 9
deamon82

Jak ja nienawidzę tych cholernych scen po napisach. Wyłazi człek z kina a tu niespodzianka.

ocenił(a) film na 6
sumik13

była scena po napisach ? :( ja czekałem do końca i nic nie było.

ocenił(a) film na 8
Shockmonster

Punkt 4 akurat jest właśnie nielogicznością totalną w tym filmie :) Bobby i Kitty być może są razem, a być może nie. 5) poszukaj na YT X Men: Days Of Future Past - After Credits Scene.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones