PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 857
ocen
7,4 10 1 166857
7,1 24
oceny krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

ja tam z mutantów wolę Erik Lehnsherr / Magneto bo to Polak :)

ocenił(a) film na 10
vAkatsuki

Niemiecki Żyd, a nie Polak.
Max Eisenhardt, który po pobycie w obozie przyjął nazwisko Erik Lehnsherr.

deamon82

Nie wiem kiedy to zmienili , ale na początku było ze jest Polakiem a teraz w Wiki jest napisane ze jest Niemcem .

deamon82

Zmienili to kiedy ???? nawet w x-men ewolucja mówili że Magneto to polak .........

ocenił(a) film na 10
wort801

Zamiast czytać Wiki i oglądać Emolution, czytajcie komiksy.

deamon82

Eric "Magnus" Lehnsherr/Magneto – moce: całkowita kontrola nad polem magnetycznym i tworzenie sztucznych pól magnetycznych, jest Polakiem żydowskiego pochodzenia. Jego rodzice zginęli podczas II wojny światowej w niemieckim obozie koncentracyjnych znajdujących się w granicach Polski. Właśnie te tragiczne historie ukształtowały psychikę młodego Eric'a. TAK pisało przedtem

ocenił(a) film na 10
wort801

Tak nie było napisane w komiksie.

ocenił(a) film na 10
wort801

nie wież we wszystko co w wiki piszą...
Trust few, fear the rest.

deamon82

Tak czy inaczej, to najbliższy Polakom superbohater :)

ocenił(a) film na 10
mativandamme

Raczej villain, co najwyżej antybohater.
Naszym bohaterem jest Kapitan Bomba.

deamon82

Villain to co Polak ?

ocenił(a) film na 10
mativandamme

Magneto nie jest superbohaterem.

deamon82

Ale to postać marvela ;)

deamon82

Erik Lensherr jest dokładnie Polakiem żydowskiego pochodzenia. Tak wymyślił twórca X-menów tę postać i w filmie mogą sobie zmieniać takie dane, ale nie jest to kanoniczna informacja. Czytałem to na jakiejś Marvel Wiki kiedyś. Ale takiej porządniejszej.

ocenił(a) film na 10
Koyousetsu

To poczytaj komiksy, a nie bzdetne wikipedie.

deamon82

Nie Wikipedię, a Wikię.

Ale wiesz, że owa Wikia została zrobiona na podstawie komiksów? Z resztą kto Ci powiedział, że nie czytałem?

użytkownik usunięty
Koyousetsu

wikia marvela też twierdzi, że to niemiec http:// marvel.wikia.com/ Max_Eisenhardt_(Earth-616)

Wiem. Ale wcześniej pisało, że Polak. W tej samej Wikii.

Tylko czy ktoś ogarnia czym różnią się Maxy Eisenhardty z róznych Ziemii? Bo 616 nie jest jedyną... jest ich tam kilka. Czyżby jakieś multiversum?

użytkownik usunięty
vAkatsuki

Z oficjalnej wiki "Magneto was born Max Eisenhardt sometime in the late 1920s to a middle class German Jewish family whose father, Jakob Eisenhardt, was a highly decorated World War I veteran.[1] Surviving discrimination and hardship during the Nazi rise to power, Kristallnacht, and the passing of the Nuremberg Laws, in 1939 Max and his family fled to Poland where they were captured during the German invasion of Poland and sent to the Warsaw Ghetto." Czyli jeżeli kotś nie rozumie angielskiego, to Magneto to niemiecki żyd, którego rodzina przeniosła się do Polski, gdy naziści zaczeli gromić żydów w niemczech. Wielce możliwe, że przez ten czas jego rodzina zdążyła się zasymilować i sam Magneto czuł się Polakiem w pewnym stopniu. Skąd by jednak nie był, to i tak jest dla mnie najlepszą postacią w całym uniwersum.

ocenił(a) film na 9

Nawet gdyby jego rodzina nie przeniosła się do Polski, i tak nie musiałby być Polakiem. W Auschwitz mordowano Żydów z całej Europy, Niemcy przewozili ich koleją ze wszystkich okupowanych przez siebie państw...

Rachel3

Gdyby był Polakiem a nie Żydem to niewiele by to zmieniło. Należy pamiętać, że Auschwitz wymordowało 140 tysięcy Polaków, w tym polityków, duchowieństwo i patriotów. Z początku Żydów ginęła podobna liczba, bo 200 tysięcy ale potem się zwiększyła do miliona bo zaczęto ich wyłapywać z całej Europy.

ocenił(a) film na 8
gortat

Należy też pamiętać, że matką Quicksilvera i Scarlett Witch (dołączą do Avengers w drugiej części), jest kobieta o imieniu Magda, którą Magneto poznał jako dziecko, a potem wziął z nią ślub. Magda była cyganką przywiezioną do Auschwitz razem z żydami.

ocenił(a) film na 9
barry4500

Z tego co pamiętam z X-men ewolucja Magneto więziono w obozie koncentracyjnym znajdującym się w Polsce, ale Polakiem nie był.

wilddogg

to tutaj już nie wiadomo bo jest spor o to , w wersji Anime, było mowa ze jest Polakiem i też w filmie .

ocenił(a) film na 8
wilddogg

X-Men Evolucja nie jest kanonicznym źródłem wiedzy na temat jakiejkolwiek postaci. Nie jest oparty na komiksach i jest stertą gówna podzieloną na odcinki. Bardziej sensowny, jeśli chodzi o prawdę i oparcie na faktach był już stary serial X-Men The Animated Series.

ocenił(a) film na 9
barry4500

Zgadzam się z Tobą, po prostu mówię to co pamiętam z serialu.

ocenił(a) film na 7
barry4500

Właśnie,że nie, najważniejsze są zeszyty jedynie te, które ja czytałem, reszta się ni liczy i nie jest kanonem

ocenił(a) film na 10
katedra

Jesteś największym pośmiewiskiem na Filmwebie i na wszystkich hero forach już o tym wiedzą, proszę przestań już się ośmieszać.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Mało tego. Katedra robi lache księdzu co roku jak chodzi po kolędzie.
Ps. Wiem bo jestem księdzem.

ocenił(a) film na 7
barry4500

zgłaszam

ocenił(a) film na 7
deamon82

niby w czym się ośmieszam?

deamon82

Dostał łeb więc o swoje istnienie tutaj nie musi się martwić.

To jest opis Magneto z filmu. Nie Magneto z prawdziwego Marvela.

użytkownik usunięty
Koyousetsu

http:// en.wikipedia.org/ wiki/Magneto_(comics)
Usuń spacje, w tym artykule masz tylko informacje z komiksów. Zanim coś napiszesz to sprawdź, długo przed filmami marvel ustalił że magneto to niemiec. Nie ważne kimby był i tak pozostanie najlepszą postacią z całego uniwersum.

Tyle, że wtedy też pisało, że to z komiksów, więc ktoś tu musi robić bałagan w Internecie. Nie wiem, może ktoś też zrobił na podstawie tego, kim się on czuł, bo Magneto uważał się za Polaka.

A najlepszy i tak jest Wolverine :p Ma genialną historię, charakter i ogólnie nawet zdolności. Ale Magneto jest jednym z naj naj naj lepszych tak czy siak ;)

ocenił(a) film na 8

'niemiecki żyd, którego rodzina przeniosła się do Polski' - mnie to jakoś dziwnie kojarzy się z rolami nazistów w filmografii Kellena... o ironio zagrał samego Adolfa Hitlera swego czasu

ocenił(a) film na 10
vAkatsuki

Z tego co pamiętam z Pierwszej Klasy wspomniał że pochodzi z Dusseldorfu(Niemcy) :P chodż w komiksie może być inaczej

crimsonghost

W filmie jako dziecko mówił i on i jego matka w naszym języku, więc wydaje mi się, że to Polak.

ocenił(a) film na 8
vAkatsuki

Nawet jeśli to jest Polak to co z tego? Lubicie postacie filmowe tylko dla tego, że pochodzą z Polski? Ufff...

xywa11

Tu chodzi o to, ze to po prostu mily akcent jest i tyle. Nie sympatyzowanie ze wzgledu na pochodzenie :-p

ocenił(a) film na 8
Metropholis

Możliwe :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones