PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 830
ocen
7,3 10 1 176830
7,4 31
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Magneto czy prof. Xavier?

a może ktoś inny? Storm, Phoenix?

Nigdy zagorzałym fanem serii komiksowej nie byłem, wszystkie dostępne filmy mam już za sobą a one jednoznacznej odpowiedzi nie dają.

Zagorzali fani pewnie będą wiedzieć i licze na nich ;)

To że Phoenix zniszczyła prof. Xaviera a ten dawał sobie radę nad Magneto czyni ją najlepszym X-Menem?

peeszet

Najsilniejszy ? Trudno jest wybrać tego najsilniejszego, ale stawiam na Apocalypse

użytkownik usunięty
Kalinea

Ja bym stawiał jednak na Phoenix bo potrafiła by zniszczyć całą planete.

chyba phoenix. ale wybieram ja tylko dlatego, bo nie wiem jakie sa granice mozliwosci apocalypse'a :P

ale wolverine by to przeżył

ocenił(a) film na 8
dawid10809

prędzej Deadpool !!! :O

Heller1304

albo victor creed

ocenił(a) film na 7
dawid10809

PHOENIX potrafi w ulamku sekundy rozbic kazda zywa istote i wszystko inne do oddzielnych atomów. Czyni ja to najpotrzniejszym mutantem, ktory zabic potrafi nawet wolverina tylko potrzebuje troche więcej czasu

ocenił(a) film na 6
Kalinea

Apocalypse nie był mutantem

ocenił(a) film na 8
spectralheaven

Oczywiście, że był. Sprawdź.

ocenił(a) film na 7
peeszet

Z tego co pamiętam to najsilniejszy był Apocalyps (nie jestem do końca pewien czy tak to się piszę).

ocenił(a) film na 9
peeszet

Najpotężniejsza jest Jean ,,opętana" przez Phoenixa, tu nawet Apocalypse nie ma nic do gadania. Jeśli chodzi o same możliwości mutanckie to stawiałbym na Xaviera, może zmanipulować każdego. Jednak gdy Magneto ma założony ma hełm, i Charles nie może mu zaszkodzić, to on jest najpotężniejszym mutantem. Magnus zgniótłby Apocalypse'a jak puszkę, twórcy X-Men Emolution przesadzili z możliwościami En Sabah Nura. Apocalypse w komiksie nie był telepatą czy telekinetykiem, takie możliwości ma Jean.

deamon82

Oczywiście Apocalypse, ale ja uwielbiam Mangeto, każdy myśli, że Magneto to tylko moc kontrolowania pól magnetycznych. A mangeto to moc kontrolowania elektornów, a co za tym idzie... tworzenie i kontrolowanie pól magnetycznych, możliwość tworzenia wiązek energetycznych, wyładowań elektrycznych, pól siłowych, dzięki którym może kontrolować przedmioty nie metalowe o ciężarze nawet 100 ton, a więc może zmienicie trochę zdanie na jego temat xD w filmach z serii x-men, jego moce są ostro zmniejszone niestety :/

ocenił(a) film na 9
scottpilgrim

Cała Czwórka: Phoenix, Xavier, Apocalyps, Magneto, oni są "najsilniejsi"

karolcia99

chyba zapominacie trochę o Wolverine.. może mocą jako taką nie dorównuje wyżej wymienionym.. ale za to jego moc regeneracji niemal natychmiastowej wyrównuje szanse... (nie pamiętam jak w komiksach bylo czy również zapił Pheonix?)Wg filmu.. skoro jej moc która niszczyła wszystko w okół...a on szedł.. regenerował się.. i w końcu ją zabił.. więc chyba był jednak mocniejszy..

ocenił(a) film na 9
Labavi

Raczej nie, chyba nie rozumiesz zaistniałej sytuacji. Jean na moment przejęła władzę nad Phoenixem i tylko w ten sposób Wolverine mógł się zbliżyć i ją zabić, o co zresztą sama prosiła. Phoenix rozniósłby go w proszek jak całą resztę.
Co by zrobił Apocalypsowi, połaskotał go?
Gdyby nie Xavier, to Magneto by zabił Wolverine'a w komiksie.
Xavier z Logana może zrobić małą dziewczynkę.
Przegiąłeś z tym Wolverinem.

ocenił(a) film na 9
deamon82

"Jean na moment przejęła władzę nad Phoenixem i tylko w ten sposób Wolverine mógł się zbliżyć i ją zabić, o co zresztą sama prosiła" Jean się obudziła dopiero jak do niej podszedł

A co do Wolverina to najlepsze były jego niezniszczalne bokserki xD

ocenił(a) film na 7
Labavi

W komiksach było różnie... w jednej wersji Phoenixem była energia, która szukała sobie nosiciela.

ocenił(a) film na 9
deamon82

dobra odpowiedź :) dzięki bardzo za nią ;)


troche sobie to uporządkowałem

ocenił(a) film na 9
peeszet

Zapomniałem o istnieniu istoty o imieniu Onslaught, on miał połączone siły Xaviera i Magneto. Do jego pokonania potrzebna była spora ekipa składająca się z Fantastycznej Czwórki, Avengers i jeszcze wielu innych bohaterów.

deamon82

Jest jeszcze vulcan... ale chyba naj, to onslaught i phoenix, ale to moc, a marvel girl to mutantka.

ocenił(a) film na 6
scottpilgrim

Hulk jest najpotężniejszym mutantem w uniwersum Marvela, nikt go nigdy nie pokonał.

ocenił(a) film na 9
braindead138

Hulk to nadczłowiek, a nie mutant.

ocenił(a) film na 7
braindead138

Hulk został pokonany, a dokładnie wrzucony na inną planetę przez Reeda Richardsa. Zresztą odpada on na samym początku...

ocenił(a) film na 6
hamm3rfall

Nad człowiek i mutant to właściwie to samo. Jeśli mówisz o Planet Hulk to z tego co pamietam Hulk rozwalił wszystkich na tej planecie.

ocenił(a) film na 6
braindead138

Do tego przejał władze i ogarnął sobie niezłą dupe.

ocenił(a) film na 8
braindead138

Thor pokonał Hulka, Zeus pokonał Hulka i mogę tak wymieniać i wymieniać:)

Najpotężniejszym mutantem jest Dark Pheonix, inne gorsze i mroczniejsze wcielenie Pheonix(Marvel Girl- Jean Grey- Pheonix)

ocenił(a) film na 9
scottpilgrim

Vulcana to naklepał nawet Gladiator z Shi'ar.

ocenił(a) film na 8
deamon82

Myślę,że Phoenix.Chociaż można by się zastanowić jak zareagowałby gdyby postawili przeciw niemu wszystkich telepatów...chociaż zapewne w końcu i tak by wszystkich rozwalił,przecież Phoenix nie jest czymś co pochodzi z Ziemi,więc rozwalenie tego malutkiego paprocha-planety w przestrzeni kosmicznej nie byłoby dla niego super wielkim problemem.

ocenił(a) film na 9
BeastGirl

ciekawy się watek rozkręcił ;)

miło miło Panie/ Panowie

o 1/3 wypisywanych przez was x-menów nie słyszałem bądź zapomniałem

na dobrą sprawę to można i 10 x-menów zrobić w wersji kinowej z wielkim rozmachem skoro takie moce drzemią w niektórych!

ocenił(a) film na 7
deamon82

Apokalipse w evolucji mial moce wszystkuch iksmenow bo przekazala mu je ruda... Ogladaj uwaznie

peeszet

Który najsilniejszy? Chyba Mickey Mouse.

nudecroft

Phoenix

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Wprawdzie Disney przejął Marvela, ale Mickey Mouse jeszcze w X-Men się nie pojawił, chyba że przepowiadasz przyszłość, jeśli nie to won trollu.

użytkownik usunięty
deamon82

Pytanie brzmi: w jakim układzie odniesienia?
Co bierzemy pod uwagę?
Magneto pewnie mógłby porozrywać kości Logana i nakazać mu obcięcie sobie głowy pazurem, więc regeneracja byłaby na nic, ale Xavier gdyby uczynił go dziewczynka, to i tak zmarł by pierwszy, choćby ze starości....

peeszet

Maciek z klanu, potrafi nawalić się jednym Bartkiem :)

penetrator1981

i nie wie co się stao...

ocenił(a) film na 8
peeszet

Wyśle że pominęliście Sztorm która jak traciła nad sobą kontrole też była potężna może phoenix by nie pokonała ale planetę śmiało mogła by zniszczyć a najsilniejsza i tak była córka magneto której imienia nie pamiętam

ocenił(a) film na 9
Nobel_987

Scarlet Witch.

deamon82

Czyli Wanda Maximoff <3

peeszet

Gambit! a jak ! .. ;)

ocenił(a) film na 7
peeszet

Pytanie jest trochę nieprecyzyjne i trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi - czy chodzi o dowolnego mutanta, mutanta należącego do X-menów, czy może (bo padały już takie odpowiedzi) najpotężniejszą, dowolnego rodzaju, istotę w świecie wykreowanym przez Marvela?

Mimo wszystko najprawdopodobniej najpotężniejszym z mutantów jest Jean Grey opętana przez Phoenixa, która może w tym stanie niemal dowolnie manipulować materią, tworzyć tunele czasoprzestrzenne, dzięki którym błyskawicznie porusza się we wszechświecie, leczyć się, nawet wskrzeszać (siebie i inne istoty) oraz robić wiele innych ciekawych rzeczy :P
Sama Jean ma nieskończony potencjał rozwoju mocy, dlatego mogła połączyć się z Phoenixem.

Z innych ciekawych mutantów, których chyba nie wymieniono - Franklin Richards, młody syn Mistera Fantastic i Invisible Woman z "Fantastycznej Czwórki" - manipuluje energią i materią, może naginać rzeczywistość (z tego co pamiętam, to będąc jeszcze dzieciakiem "postarzył" się do dorosłości, a potem wrócił na powrót do swojego prawdziwego wieku), każda jego myśl, marzenie może zostać przekute w rzeczywistość. Nie kontroluje jednak w pełni swojej mocy.

Z istot istniejących w universum Marvela - najpotężniejszymi są chyba Eternity i Infinity, czyli dwa swojego rodzaju bóstwa, posiadające nielimitowaną władzę nad światem, nieposiadające fizycznego ciała ;)

Jeśli chcecie sobie doczytać, to jestem pewien, że na WIkipedii znajdzie się więcej konkretnych informacji na temat tych i innych potężnych mutantów :)

ocenił(a) film na 10
Binio

"który x-men najsilniejszy" naprawdę odczytałeś to jako, kto najpotężniejszy w marvelu?

ocenił(a) film na 7
daken

Nie, odczytałem to jako najsilniejszy z grupy Xaviera, ale widziałem też odpowiedzi "Hulk"...

ocenił(a) film na 9
Binio

Tak? A ja widziałem myszka miki. To były odpowiedzi ludzi nie mających bladego pojęcia na ten temat.

ocenił(a) film na 8
peeszet

gimnazjalny - trol - dyskusja bez sensu

"co jest mocarniejsze pralka czy wózek inwalidzki" - to takiego typu bezsensowe porównania
Rzeczy i osoby są inne, mają inne zdolności, w dodatku są to postacie fikcyjne (w jednym komiksie superman stęka przy podnoszeniu statku, w innym komiksie stęka czuje się lekko zmęczony przy przesuwaniu planety. - Jest tam coś w głowie, dotarło ?

ocenił(a) film na 8
peeszet

jeśli chodzi o mutanta jako zmutowany gen z x-menów to było już że jean jest najlepszej klasy mutantem wyżej od magneto i xaviera eot

ocenił(a) film na 8
r4stir

Właśnie to ma sie nijak do uniwersum, gdzie nie jest nawet klasy omega, która nawet nie jest najwyższą.

ocenił(a) film na 8
peeszet

na to pytanie nie ma odpowiedzi, kazdy mutant mial swoje moce i swoje slabosci. Jeden mutant mogl pokonac drugiego wykorzystujac jego slabosc, ten drugi trzeciego a ten trzeci z koleji tego na poczatku i tak kolko sie zamyka

peeszet

Wśród X-manów absolutnie Jean Grey+Phoenix.
W całym Marvel Universe to już zupełnie inna historia ;-)

ocenił(a) film na 8
Aleo

Najpoteżniejszym mutantem jest apokalips.
Co do samych x-menów to Cable przed stratą/ograniczeniem mocy był najpoteżniejszy, a Feniks nie jest nawet mutantem;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones