PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 903
oceny
7,3 10 1 176903
7,4 31
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Najleprzy X-men ?

ocenił(a) film na 8

Pierwsza klasa to faktycznie bardzo dobry film. Nie wiem czy pierwszej klasy jednak według mojego odczucia najlepszy ze wszystkich X-menów jeśli nie liczyć przyszłości która nadejdzie (tego filmu nie oglądałem jeszcze). Film ma dobrze podkręconą akcję, ciekawą fabułę i znakomite zakończenie. Niestety twórcy nie zdołali uchronić się przed znaczącymi błędami które pogarszają odczucia względem filmu. Mianowicie urządzenie wzmacniające moce moce telepatyczne Xawiera zbudował on z pomocą Magneto a nie bestia. To wynika z fabuły pierwszej części. Po drugie hełm chroniący przed psychicznymi mocami Xawiera był projektu Magneto o czym również jest mowa w pierwszej części filmu. Za te dwa kujące w oczy niedociągnięcia odejmuje dwa punkty filmowi. Niemniej pomijając te błędy film jest warty polecenia.

SirDrX

Według mnie najlepszy film z serii. Bardzo dobre aktorstwo, sporo zabawnych dialogów, wciągająca fabuła, ciekawe wplątanie mutantów w historię... Widziałam "Przeszłość, która nadejdzie" i niestety się zawiodłam.

Pierwsze filmy "X-Men" widziałam dawno, więc nie pamiętam, czy masz rację, co do błędów merytorycznych, ale jeśli już odejmujesz po jednym punkcie za każdy błąd, to powinieneś odjąć ich o wiele więcej - "In the original X-Men film, Xavier mentions that he met Magneto when he was 17. In this film, he doesn't meet him until well into his 20's." (http://www.moviemistakes.com/film8908)

ocenił(a) film na 8
night_mist

Cóż jak się dłużej zastanowić to prawda. Widać więcej niedociągnięć. Twórcy zapomnieli co zrobili wcześniej i wyszły efekty zza kołnierza. Niestety im nowsze kino tym gorzej z fabułą. Trudno powiedzieć czy głupsi widzowie prowokują twórców do zapominania o logice czy głupie filmy sprawiają że widzowie zaczynają tolerować idiotyzmy.

ocenił(a) film na 8
SirDrX

Mówcie sobie co chcecie, ale Magneto to... Żyd i to z Polski o_O. W komiksie tez tak było? Poza tym faktycznie jedna z fajniej zagranych części - z finezją i autoironią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones