PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 830
ocen
7,3 10 1 176830
7,4 31
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Po tych wszystkich zachwytach, jakich nasłuchałem się na temat "First class", muszę stwierdzić, że jestem mocno zawiedziony. Z początku jest nawet nieźle, zwłaszcza wątek zemsty Erika został rozegrany z dobrym napięciem i wypada emocjonująco. Jednak już wkrótce całość zamienia się w jeszcze jeden niemądry popis efektów specjalnych. W trakcie seansu zastanawiałem się wręcz, czy Vaughn dostał jakiś ich limit, poniżej którego nie wolno mu było zejść. Efekciarstwo zabija tu całą dramaturgię, a dochodzą do tego jeszcze kompletnie nieciekawe postaci. Wyjątkami są Fassbender jako przyszły Magneto i Kevin Bacon w roli Shawa (to chyba zresztą największy plus tej produkcji). Reszta to jakieś koszmarne mimozy, którym przewodzi cipowaty do granic wytrzymałości Profesor X w mdłej interpretacji McAvoya. Punkty należą się za obiecujący wstęp i wspomnianych dwóch panów, reszta to już typowa adaptacja komiksu w stylu niedawnego "Green Lantern" i "Kapitana Ameryki".

Caligula

Filmu nie oglądałem i nie zamierzam, ale opis cipowatego profesora X mnie rozwalił, haha.

ocenił(a) film na 4
Caligula

Tak faktycznie aktor grający Prof.X wygląda jakby cały czas robił kupę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones