PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546661}

Wyznania

Kokuhaku
7,5 6 362
oceny
7,5 10 1 6362
7,5 4
oceny krytyków
Wyznania
powrót do forum filmu Wyznania

Dawno nie odczuwałam tak silnych emocji przy oglądaniu filmu.!.
Zgrabnie skonstruowany i przedstawiony thriller z elementami psychologicznymi dostarcza nam wszystkiego, czego moglibyśmy oczekiwać w tym gatunku.
Reżyser umiejętnie zbudował wręcz klaustrofobiczny, duszny klimat, który pogłębiała stonowany podkład muzyczny.
Aktorstwo na wysokim poziomie-pod szczególnym wrażeniem jestem młodziutkiego Nishii Yukito, który wcielił się w rolę Shuuyi Watanabe i bez kompleksów, choć była to jego pierwsza duża rola.
Oczywiście nie należy zapominać o świetnej Matsu Takako jako Yuko Moriguchi.
Świetny montaż i zdjęcia.
[spoil] Scena gdy Shuuya idzie do laboratorium matki, zniszczonego przez bombę, za pomocą podniesionego z ziemi "backward clock" czas się cofa i uczeń widzi ostatnie sekundy życia mamy -WALI DOSŁOWNIE W MORDE ! Uwielbiam ją

ocenił(a) film na 10
Baby_Black27

...............

ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

hipnotyzujący film

ocenił(a) film na 10
Baby_Black27

Piękna scena.

Baby_Black27

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Od czasu obejrzenia trylogii zemsty ("Oldboy", "Pan zemsta" i "Pani zemsta"), "Ujrzałem diabła"
i "W pogoni" to kolejny obraz który mnie wręcz zmiażdżył. Żeby docenić to arcydzieło, trzeba go oglądać bardzo uważnie i ze zrozumieniem inaczej nie przejdzie. Zasłużone 10/10!!!!

ocenił(a) film na 9
Baby_Black27

I ta muzyka... cudo.
na YT: Confessions Original Soundtrack "Last Flowers" Radiohead... można utonąć...

ocenił(a) film na 10
caramilla

Dokładnie.!. OST rewelacja

ocenił(a) film na 9
Baby_Black27

Jaka muzyka leci gdy Shuuya używa backward clocka? Trochę brzmi to jak np. Deftones. Znasz tytuł i zespół?

ocenił(a) film na 9
saitek

To chyba japoński zespół Boris. Tytułu nie pamiętam niestety.

ocenił(a) film na 9
spidziek

Dzięki ale już znalazłem sobie. Tak to Boris z płyty Pink...tytułu nie chce mi się sprawdzać. :P

ocenił(a) film na 9
saitek

Tak jest, dokładnie tytuł piosenki to Farewell.
Tak przy okazji fajnie,że ktoś tu zna Deftones xD

ocenił(a) film na 9
spidziek

No ja bardzo lubię Deftones. A czemu zdziwienie, że ktoś tu ich zna? Swojego czasu byli całkiem popularni. Teraz też narzekać nie mogą chyba.

Baby_Black27

Polecam "BRICK"
https://www.filmweb.pl/film/Kto+j%C4%85+zabi%C5%82-2005-119614

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones