PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 310 005
ocen
7,7 10 1 310005
7,0 28
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

książka a film to jak dzień do nocy.Szkoda,że większość zabiera się najpierw za oglądanie a następnie sięga po książkę.
Dałam 6/10 głównie ze względu na Lestata,którego świetnie zagrał Tom Cruise.Myślę,że dobra była jeszcze charakteryzacja i mała Kirsten a reszta filmu zawiodła.Pominięte sceny i zmienione fakty to coś czego twórcom wybaczyć nie mogę.Film sam w sobie wydaje się dobry,ale jeśli najpierw przeczytało się książkę,uwadze nie mogą umknąć liczne błędy przez co ekranizacja wydaje się marnym odzwierciedleniem i żaden Brad Pitt tego nie zrekompensuje:D

ocenił(a) film na 7
panienka_2

Ja dałam 7, chociaż odczucia mam podobne do Twoich. Ogólnie film nakręcony bardzo dobrze, podobnie jest ze scenariuszem, charakteryzacją, grą aktorską. Jednak jako adaptacja jest taki sobie. Chociaż przyznać trzeba, że o niebiosa lepszy, niż "Królowa potępionych", w której 90% fabuły to całkowicie inna historia, niż opisana w książkach...
Pamiętać jednak należy, że scenariusz do "Wywiadu z wampirem" pisała sama Anna Rice.

ocenił(a) film na 10
maaa21

Gdyby spróbowali nakręcić film bardziej oparty na książce, z pewnością film by trwał kilka dni. Czasem trzeba coś uciąć, wymieszać by trwało to ludzki czas. Chociaż film i tak jest niezwykle długi.

ocenił(a) film na 7
Danathiel

fakt, długie by to było ;) jednak mogli się bardziej postarać.

ocenił(a) film na 10
maaa21

I tak nie jest źle! Mamy Lestata lepszego niż z Królowej!

ocenił(a) film na 7
Danathiel

Zdecydowanie :)

Danathiel

To jest tylko wymówka,której zbyt często się używa . Jest dużo dobrych filmów,które nakręcone zostały na podstawie grubych książek a ta do szczególnie grubych nie należy ;)

ocenił(a) film na 10
panienka_2

Anka miała swoją wizję filmu. Nie można mieć do Niej o to pretensji, miała swój udział przecież w pisaniu scenariusza.

Danathiel

Tak,już o tym wiem i dlatego dziwię się,że to zepsuła skoro książka jest rewelacyjna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones