PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 976
ocen
7,7 10 1 309976
7,0 28
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

Nie rozumiem, czemu filmy z tego okresu miały jeszcze ten rewelacyjny klimat a współcześnie większość produkcji odrzuca swoją płytkością i sztucznością oraz natłokiem efektów specjalnych.

SzaraEminencja

Bo teraz robi się filmy dla nastolatków i dla kasy - przykład "Zmierzch", "Blade", "Underworld". Ciężko trafić na film typu "Wywiad z wampirem", "Dracula" czy "Frankenstein", w którym pokazana jest głębia duszy tych istot. Dobra w "Zmierzchu" wampiry też mają ludzkie serca ale nie porównujmy tych filmów.

ocenił(a) film na 8
Vinga2312

Stawiasz Blade'a na równi ze zmierzchem? Serio? Powiedz mi skąd jesteś żebym wiedział jakie miejsca omijać

Turtlesik

Nie stawiam Blade'a na równi ze Zmierzchem - źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o podejście do wampirów. W Blade i Underworld wampiry to wojownicy, ubrani w skóry, używający broni - po prostu bohaterowie. A "Wywiad..." pokazuje wewnętrzną walke wampira ze swoją naturą. Nie chodzi tam o akcję i efekty specjalne. Mam nadzieję, że teraz dobrze to ujęłam. Zauważ, że dałam Blade'owi 8 punktów.

Turtlesik

Jeśli poczułeś się urażony to bardzo Cię przepraszam. Nie taki był mój zamiar.

ocenił(a) film na 8
Vinga2312

Nie mam w nawyku wchodzić na każdy profil, każdej osoby, której wypowiedź komentuje(jakaś część mnie czuje, że to normalne) W takim razie i zwracam honor, bo z początku wyglądało to jak płaskie zestawienie "te złe filmy(jeden worek)"/"ten dobry film". Natomiast z Twoją drugą wypowiedzią się zgadzam w zupełności. To bardziej też typ filmu robi swoje, kino akcji dramat - dwie strony medalu. Patrząc z drugiej strony w tych kategoriach można by stwierdzić że w "wywiadzie" było mało akcji:D (oczywiście tego nie robię). Znak czasów co nie znaczy, że nie kręci się poważniejszych dzieł.
Pozdrawiam :)

SzaraEminencja

Jak by to powiedzieć, ludzie wolą z reguły efekciarstwo, sex i krew podane na złotej tacy w atrakcyjnej oprawie wizualnej a jako, że kultura masowa jeszcze bardziej musi się umasawiać aby zarabiać więcej to musi schlebiać jeszcze płytszym gustom odbiorców, jednak dziś też znajdziemy perełki. Mam też wrażenie, że idealizujemy lata 90, 80 i 70.

ocenił(a) film na 10
SzaraEminencja

Uogólnienie takie jest nadużyciem. Myślę, że po prostu z minionych dekad pamięta się tylko dobre filmy, cała masa słabych jest zapomniana. Zresztą teraz też powstają filmy o wampirach dla publiczności szukającej głębi, a nie taniego efekciarstwa.

ocenił(a) film na 9
SzaraEminencja

Bo kiedys sie robilo to co sie kocha z sercem teraz jest inaczej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones