PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796544}

Wyspa przetrwania

Sweetheart
4,9 1 313
ocen
4,9 10 1 1313
Wyspa przetrwania
powrót do forum filmu Wyspa przetrwania

Kto tu jest potworem?

ocenił(a) film na 6

Zwierzak, który żyje i poluje na tej wyspie, czy ludzie, którzy wpadli mu do domu i go zabili?

ocenił(a) film na 6
rogos01

I spalili całą wyspę.

rogos01

Uwaga Spoiler! Dodatkowo dostrzegłem metaforę feministycznego wyzwolenia. Sam tytuł „Sweetheart” – tak traktował ją jej chłopak – z politowaniem, protekcjonalnie i z dominacją. To ja cię utrzymuję, beze mnie jesteś nikim, potwora sobie wymyśliłaś, oj kotku po prostu połóż się spać i zapomnij a ja cię obronię (a potem gość ze strachu nie chce zejść z drzewa...) A potwor może być alegorią jakiegoś realnego, ważnego dla niej problemu, czy wyzwania, któremu w końcu sama, stawiła czoła. Jak przybije do lądu i jakiś inny gość spojrzy na nią z uśmieszkiem i powie, żeby nie histeryzowała, a ten potwór to tylko jej wymysł – to mu rzuci pod nogi własnoręcznie odcięty łeb…

ocenił(a) film na 6
marcin_dziedzic123456

Całkowicie się z tobą zgodzę że czuć tutaj lekki a zarazem przyjemny wątek feministyczny.
Widać że zarówno reżyser jak i aktorzy dopiero zaczynają swoją filmową przygodę i niektóre niedociągnięcia można im wybaczyć.
Ogólnie nie było najgorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones