PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706018}
6,9 10 651
ocen
6,9 10 1 10651
3,6 8
ocen krytyków
Wyklęty
powrót do forum filmu Wyklęty

Przejmujący, smutny ale i piękny film. Wymierzanie sprawiedliwości czerwonym zdrajcom przez bohatera jest iście satysfakcjonujące, jednocześnie strach pomyśleć ile jest w Polsce potomków tych ubeckich katów którzy teraz murem stoją za zbrodniarzami którzy żyli z krzywdy na naszym narodzie i zawzięcie ich bronią w swym wspólnym interesie. FIlm polecam naprawdę świetne kino.

WarlordOfSteel

Zauważyłem, że ,,Historia Roja" łączy zarówno laików kina, jak i tych, których domeną są filmy: wszyscy uważają to za nieporozumienie.

ocenił(a) film na 1
WarlordOfSteel

Strach pomyśleć? Dlaczego?

harkonen_mgla

Dlatego że dzieci katów są zdolne do tego samego.

ocenił(a) film na 1
tomy_m

Czyli wystrzelać całą ludność Mongolii za niechlubne najazdy przodków, a Włochów za barbarzyństwa cesarstwa zagazować? Wtedy przestaniemy się obawiać, że jakiś Wenecjanin sprzeda polskiego posła do cyrku, a ambasador Mongolii zgwałci polską ministrę?

ocenił(a) film na 1
buterfly

Mnie Pan pytasz? Wszak to tomy ma coś do Włochów i obywateli Mongolii.

harkonen_mgla

?? Ty ty pisałeś na temat Włochów i obywateli Mongolii ;)

ocenił(a) film na 1
buterfly

"Dlatego że dzieci katów są zdolne do tego samego." - siepacze z legionów i koczowniczy rabusie, kumasz?

harkonen_mgla

Kumam :) - Ale wyciągnie jakiś teraz Mogołów i Włochów w temacie tego filmu i tak jest od czapy ;);)

ocenił(a) film na 1
buterfly

A czym się różni mongolski miłośnik aprowizacji w wiosce do polskiego miłośnika aprowizacji w wiosce. To słonina zrabowana i tu słonina zrabowana. Tu sołtysowa zgwałcona i tu sołtysowa zgwałcona.

harkonen_mgla

O czym ty bredzisz? :) - O co w ogóle ci chodzi? ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Ustosunkowałem się tylko do Twego zarzutu w temacie czapki. Czego tu nie rozumieć?

harkonen_mgla

???? Jakie czapki - A widzę jednak troll ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Kochany, czytaj z zrozumieniem. To wcale nie takie trudne jak ministrowie twierdzą :)

harkonen_mgla

Kochany nie mam z tym problemu, wiem że o żadnej czapce nie pisałem ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Cytuję ,,wyciągnie jakiś teraz Mogołów i Włochów w temacie tego filmu i tak jest od czapy ;);),,

harkonen_mgla

A możesz mi powiedzieć jedno co to wszystko ma się do filmu :) - Bo widzę oceniłeś film na jeden ale trudno wywnioskować z twoich postów dlaczego :) - Po drugie od czapy nie ma nic wspólnego z czapką ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Jak nie ma, skoro ma? A ma się tak, że nasi przedmówcy bez sensu przerazili się mocy sprawczej ubeckiego DNA. I czapa to czapka z punktu widzenia DNA słowa.

harkonen_mgla

?? A tak konkretniej co ich tak niby przeraziło? ) - I zdanie od czapy ma swoje kompletnie inne znaczenie niż czapka która jest elementem ubioru ;);)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Nie mnie zgadywać czemu retorykę umęczonego narodowca z kompleksami promują. Pojmij, że czapa lodowa i czapka pilotka jeden korzeń mają. Już oczywiste? To dobrze.

harkonen_mgla

Z jakim kompleksami? :) - I niby jaki to wspólny korzeń mają te kompletnie dwie inne rzeczy? :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

A skąd mogę wiedzieć jaki kompleks gryzie ich najmocniej? Ano, jak koniec wieńczy dzieło, tak ,,czapa" wieńczy czubek (tak kontynentu, jak czeka - ,,dostał czapę / topniejąca czapa / od czapy), każdy wyklęty miał swój czubek.

harkonen_mgla

Aha czyli nie wiesz jakie ale już wiesz że ma kompleksy ;);) XDD - Może i miał ale każdy inny :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Każdy kto lęka się, że go prawnuk Dzierżyńskiego zgwałci w wannie musi mieć kompleksy, prawda?

harkonen_mgla

?? Aż jestem ciekaw na jakiej podstawie wycinałeś z tego filmu taki wniosek :)

buterfly

*wyciągnąłeś

ocenił(a) film na 1
buterfly

Ja? To nasi przedmówcy takież egzotyczne obawy wysnóli. I nie popadajmy w manie wielkości - od razu ,,film", zwykłe ,,filmidło" najwyżej.

harkonen_mgla

Aha a ci przedmówcy to kto konkretnie bo film ma akurat na filmwebie dobrą średnią :) - Po drugie twoje prawo nazywać sobie jak chcesz tylko nadal nie dowiedziałem się dlaczego uważam film za gniot :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Za scenariusz, grę, zdjęcia, scenografię, reżyserię. Tak w skrócie.

harkonen_mgla

Okej :) - Ja rzadko stawiam jedynki - Albo gra aktorska musi mnie mocno irytować albo historia tutaj akurat nic takiego w moim odczuciu nie miało miejsca :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Panie, Pan na serio?

harkonen_mgla

??? Aha a dlaczego niby nie? - Bo ja się zastanawiam czy Pan na serio? - Serio wszystko tu leży że oceniłeś ten film na jeden, oj to mam wrażenie dużo innych produkcji nawet Polskich Pani nie oglądał :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Zerknij na me oceny, ja z tych wybrednych, a że nie wszystkim filmom stawiam oceny to inna rzecz. Jedynki stawiam gdy, aż bolą zęby i okoliczności łagodzących brak.

harkonen_mgla

Zauważyłem że albo wystawiasz jedynki albo dość wysokie oceny :) - Chociaż te filmy z gatunku sf co oceniłeś wysoko to w sumie też dość sztampowe produkcje jeżeli jeżeli chodzi fabule produkcje, wiec jeżeli pod tym względem oceniasz filmy to uważam dość jednostronnie na korzyść kina sf :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Albowiem większości filmów nie oceniam, a że do SF (ambitnego - taka ,,Armia Boga,, czy ,,Niech żyje życie,, czy ,,Avalon,, itd.) mam słabość to i swego czasu je nagradzałem demonstracyjnym aktem poparcia. Teraz bardziej piętnuje gnioty nieprzyzwoite.

harkonen_mgla

Na pewno pomysł na plus :) - Chociaż wykonie uważam zwłaszcza jeżeli się ogląda chociażby wspominany Avalon pachnie kiczem ale to oczywiście moje zdanie :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

No też Kumie prawicie dyrdymały! Toć ja na forum ,,Filmu,, gdy tylko ,,Avalon,, puścili na jegoż wyższością nad ,,Matrixem,, prawiłem z zapałem godnym lepszej sprawy. I prawiłem tak miesiąc za miesiącem, rok za rokiem, aż magazyn padł, a z nim i forum. Chociaż... Tak, forum padło wcześniej

harkonen_mgla

Ależ ja ci wierzę zwyczajnie uważam że film się zestarzał ;)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Ale skoro ja go pokochałam i broniłem publicznie to znaczy, że on z tych co się starzeć nie potrafią.

harkonen_mgla

To znaczy że ty tak uważasz :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

To inni mogą uważać inaczej?!

harkonen_mgla

A nie mogą? ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

To było by wbrew matce naturze!

harkonen_mgla

Aha czyli jedna jesteś trollem który uważam ze jego racja jest bezdyskusyjna ;););)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Kolego uważaj, oskarżenie o trolling to jak oskarżenie o fałszowanie kartek żywnościowych.

harkonen_mgla

Przecież sam napisałeś że przecież jak to tak uważać inaczej ;D

ocenił(a) film na 1
buterfly

Wyraziłem tym bezgraniczne zdumienie. Tylko tyle.

harkonen_mgla

Aha czyli troll ;)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Ustawa Zasadnicza mi gwarantuje prawo do zdumienia, a trolle to stoją tam gdzie stało ZOMO!

harkonen_mgla

Prawo do zdumienia inną niż twoja opinią ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones