PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634516}
6,3 3 900
ocen
6,3 10 1 3900
6,6 5
ocen krytyków
Wyjść na prostą
powrót do forum filmu Wyjść na prostą

Film o problemie alkoholowym młodego małżeństwa. Zaczęło się od picia, bo wszyscy pili, skończyło... jak skończyło.
O tym, jak trudno zmagać się z problemem właściwie w samotności. Gdy otoczenie nie rozumie, nie pomaga, nie dopinguje. Jak jedno kłamstwo rodzi kolejne - i ile trzeba mieć odwagi, by się z tego wyplątać.
Jasne, film może budzić zastrzeżenia, zwłaszcza w końcowej scenie. No bo jak to tak odpowiedzieć nie? A według mnie powiedziała to, co było dla nich w tamtym momencie najlepsze.
Mimo to zakończenie pozostało otwarte. Pamiętacie słowa: "Możemy zagrać jeszcze raz? Bo bijesz mnie na głowę, a ja chciałbym się zrehabilitować."? No właśnie.

ocenił(a) film na 8
Czerr369

Mam nadzieję, że masz rację, bo jej odmowa zepsuła mi właśnie cały nastrój po dobrym filmie...

użytkownik usunięty
Czerr369

Dokładnie:) Piękna metafora na koniec. Widać ze go bardzo kocha ale teraz nie możne się zgodzić na jego prośby tylko dlatego ze jej coś obieca, bo zagrażało by to jej drodze trzeżwienia i na bank razem zaczęli by znów pić, tym bardziej ze on jest nadal aktywnym alkoholikiem. Pewnie jak włoży więcej pracy, podejmie działania to się pewnie zejdą:)
Ten koniec jest rewelacyjny właśnie, żadnego ultimatum i żadnych deklaracji i żadne słodkie hollywoodzkie happy endy tu by nie pasowały.
Dobry film o bardzo trudnej do leczenia chorobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones