PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11810}
6,8 316
ocen
6,8 10 1 316
Wycieczka w nieznane
powrót do forum filmu Wycieczka w nieznane

Mimo, iż realizacja filmu nie broni scenariusza, to ja jednak film polecam ze względu na klimat tamtych lat.

Niestety film dotyka tematyki obozowej bardzo powierzchownie, dlatego w tym kontekscie film jest rozczarowaniem. Główny bohater swoją przemianę przeżywa wręcz bezboleśnie. Pare ujęć przedstawiających jego zadumę, projekcje w wyobraźni, powrót do domu i słyszymy rozchunek: "po prostu moje własne życie przestało mnie bawić". I nic więcej.

Muzyka w wykonaniu Kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, czarno białe ujęcia Warszawy i pare atrybutów z lat PRLu doskonale broni, moim zdaniem słabą realizację. Trudno nie zgodzić się z poprzedniczką martą_sk, która wspaniale skomentowała film. Odniesienia do filmów:
"Niewinni czarodzieje", "Molo" bardzo dobrze wytłuszczają analogie i kontynuacje wątków z filmu.

Poza tym odniosłem wrażenie, że głosu w filmie użyczył Jan Machulski.

ocenił(a) film na 9
filipmosz

w moim odczuciu ten film nie jest o obozie, bo nie o nim ma być, dlatego trudno przypisać mu tu minus w tym względzie
pokazuje to co miał pokazać -szopkę jaka jest robiona z obozu.. wysyłanie choćby pocztówek do rodziny
teraz takie zachowania są normalne, ale one nie są normalne i to jest dobrze to ukazane
mi się bardziej wydawało że on był w tym obozie, a nie to że był hulaką, nie wiem ale takie odniosłem wrażenie... to że nie potrafi się odnaleźć w życiu, szuka zapomnienia i kolejna panna i kolejna... by uciec gdzieś daleko

dziwne mam odczucia, ale tak właśnie wole patrzeć na ten film
daje do myślenia

ocenił(a) film na 8
oremi

...teraz takie zachowania są normalne, ale one nie są normalne... - zgadzam się całkowicie. Normalność zeszła już dawno do podziemia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones