PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835701}
6,6 5 267
ocen
6,6 10 1 5267
5,4 19
ocen krytyków
Wszystko dla mojej matki
powrót do forum filmu Wszystko dla mojej matki

MiF

ocenił(a) film na 9

Zdarzyło się jakoś w tym roku, że udało mi się obejrzeć wszystkie polskie pełnometrażowe debiuty fabularne, jedynie za wyjątkiem "25 lat niewinności". I przyznam, że mnie bardzo dziwi, iż akurat "Wszystko dla mojej matki" zostało zupełnie pominięte przy rozdaniu nagród na tegorocznym festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie. Ja się tutaj najzupełniej zgadzam z wszystkimi piszącymi na tym forum Widzami, że generalnie jest to utwór niezwykle brutalny i okrutny w swoim podstawowym przekazie, ale pod względem czysto formalnym: zdjęć, montażu czy narracji, pozostaje on niezwykle wartościowy. Poza tym, gdybym ja miała na cokolwiek wpływ, to zdecydowanie wyróznilabym tutaj rolę Zofii Domalik. Moim zdaniem, najlepsza kreacja z wszystkich festiwalowych propozycji.

ocenił(a) film na 9
Klaudia

Ja też bardzo się dziwię. Pewnie z racji prawdziwości i traumatyczności tematu. Przemoc, alkoholizm, egoizm, obojętność, brak miłości. Z takich rodzin pochodzą dziewczyny. "Nie chcę już tego słuchać" mówi dyrektorka. Część z nas pewnie też.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones