PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835701}
6,6 5 268
ocen
6,6 10 1 5268
5,4 19
ocen krytyków
Wszystko dla mojej matki
powrót do forum filmu Wszystko dla mojej matki

Chcę zapytać czy mogę zabrać na taki ciężki film córkę. Pytam o kategorię wiekowa ponieważ ma dopiero 15lat a temat jest ciężki. Niestety mamy problemy wychowawcze z córką. Wiem każdy kto ma dzieci w tym wieku je ma ale niestety moje dziecko podejmuje (przynajmniej w naszej ocenie)ciągle złe wybory. Sprawa wygląda tak że uczęszczamy do dwóch poradni psychologicznych. Jesteśmy w trakcie zmiany szkoły. Prócz tego wiemy już na pewno że czeka nas sąd rodzinny bo sprawa zgłoszona przez szkołę. Zdarzyła się już pierwsza noc poza domem bez naszej wiedzy. Chcieliśmy ją zabrać do jakiegoś ośrodka wychowawczego aby pokazać jej gdzie to wszystko zmierza i jak to się wszystko może tragicznie skończyć ale niestety nie ma takich możliwości. Pragnę zaznaczyć że jesteśmy normalną przeciętną rodzina. Oboje pracujemy z żoną. Mamy też drugą córkę(6lat) i psa do którego tą straszą ma mnóstwo empatii. W gruncie rzeczy jest bardzo uczuciowa ale i bardzo zamknięta w sobie, nie okazuje zbyt dużo emocji. Proszę o odpowiedź czy nie będzie to zbyt mocna pozycja w tym wieku ponieważ chciałbym właśnie pokazać jej to ku przestrodze.

ocenił(a) film na 9
gatsby79

To jest zdecydowanie mocny i treściwy film, w którym autorzy starają się pokazać sytuacje jak najbardziej naturalistycznie. Dlatego nie ma żadnych zabaw w podchody i próby lżejszego pokazania jakiejś trudnej sytuacji bohaterów. Na ekranie zobaczymy m.in. przemoc, krew, gwałty, próby samobójcze. Reżyserka uważa, że nie ma potrzeby brania jeńców, w wyniku czego dostajemy mięsiste kino z wyrazistymi bohaterami (w większości kobietami) mającymi za sobą skomplikowane i niejednoznaczne życie, w którym nie brakowało smutku, żalu, goryczy, ale również tęsknoty, jak w przypadku głównej bohaterki Oli.

Każda osoba odbiera seanse filmowe w różny sposób. Nastolatki w wieku 15 lat mogą i często oglądają gorsze rzeczy niż te, które zostały ukazane w filmie pani Małgorzaty Imielskiej. Przez niektóre osoby to będzie film w kategoriach 16+, a inni będą uznawać konieczność sklasyfikowania tego dzieła jako film z oznaczeniami dla dorosłych. W związku z czym - jeśli nie ma do tego żadnych obostrzeń - można wybrać się na ten film z córką, ale przestrzegam, że jest tam wiele przykrych i okrutnych scen, które mogą wzbudzać różne emocje. Szczególnie wśród młodszej widowni. Ponadto dobrze byłoby porozmawiać przed i po seansie, żeby na koniec mogła wyjść z tego ciekawa i dająca do myślenia dyskusja, z której mogą płynąć jakieś refleksje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones