PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868783}

Wonka

6,6 33 548
ocen
6,6 10 1 33548
6,2 25
ocen krytyków
Wonka
powrót do forum filmu Wonka

Znowu to samo. Oni tam naprawdę nie potrafią wpaść na jakikolwiek nowy pomysł?

ocenił(a) film na 8
Radek_Traczyk

Myślę że to może nie być to samo, to może być historia o początkach willy Wonki

Radek_Traczyk

To ogólnie nie jest to samo.

To jest prequel.

W tym filmie historia głównie się opiera o młodości Willy'ego Wonki.

Plus w dodatku to jest jeszcze musical.

Marta_Lewinska

O, to nie wiedziałem. Skoro tak to może nawet obejrze jak wyjdzie. Dzięki za info :)

Radek_Traczyk

A proszę bardzo :)

Radek_Traczyk

Czyli nie wiem, ale się wypowiem.

Marta_Lewinska

Jeśli prequel to powinien mieć jakiś podtytuł, np. Willy Wonka puszcza bonka.

Lukas_Art

XDDD

ocenił(a) film na 5
Radek_Traczyk

Ale zarobi

ocenił(a) film na 10
Radek_Traczyk

Wytwórnie filmowe wpadają na coraz więcej pomysłów. Ale to nie znaczy, że trzeba zapomnieć o starych seriach. Można powiększać dawne serie filmowe, jak i wpadać na nowe pomysły

anonim300

Problem jest w proporcjach. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo sequeli, prequeli, rebootów, remakeów, spin-offów które produkowane są z przyczyn wyłącznie finansowych - postawienie na sprawdzoną markę jest mniejszym ryzykiem niż rozpoczęcie nowej serii. Nowe rzeczy często zaliczały spektakularne klęski - John Carter, 13sty wojownik czy Złoty Kompas - i nigdy nie doczekały się rozwinięcia.

Więc absolutnie nieprawda że wytwórnie filmowe wpadają na coraz więcej pomysłów. Odwrotnie - wytwórnie wolą grać bezpiecznie. Czasem zdarzają się wyjątki i np. Villeneuve przyznał że był zaskoczony że dostał do nakręcenia Diunę po wpadce finansowej z Bladerunnerem. Ale to rzadkość. Jackson twierdzi że w dzisiejszych czasach absolutnie nikt by mu nie zaufał tak jak zrobił to Warner gdy powierzył mu nakręcenie Władcy Pierścieni 25 lat temu.

ocenił(a) film na 10
doman18

Ja popieram rozwijanie starych serii takich jak Gwiezdne Wojny czy Harry Potter albo Transformers

doman18

co prawda, złoty kompas nie dostał rozwinięcia, ale za to ma serial na hbo.

Radek_Traczyk

W poprzedniej wersji nie było praktycznie czarnych, więc jednak urozmaicili o coś "nowego"

Radek_Traczyk

Jeszcze nie oglądałem. Dziwi mnie, że dali białego aktora na główną rolę, chyba nie było ich stać na czarnego, albo byli już obsadzeni w rolach kobiecych w innych filmach. Tak czy inaczej, to dorzucili jakąś czarną dziewczynkę. Wstawili ją tak delikatnie, bo wiedzą, że w tym roku już przesadzili z hejtem.


Za dwa lata może zrobią film gdzie pan Czekoladka, grany przez Afroamerykanina, produkuje tylko białą czekoladę by zachęcić białych do oglądania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones