PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30638}

Wojna światów

The War of the Worlds
6,4 1 953
oceny
6,4 10 1 1953
6,2 4
oceny krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

W klimacie lat 50-tych ogląda się przyjemniej niż wersję Spielberga!!Naprawdę kawał pożądnego kina.Klasyk!!!!

Radoslavo

Hmmm, ja bym się sprzeczał. Widziałem starąwersje, oczywiście podobała mi się ale zdecydowanie była MNIEJ DYNAMICZNA. A statki niestety poruszały się jak przez bagno, powoli żółwim tempem ehhh -...(((( Jednak zdecydowanie uważam że w starszej wersji lepiej wyjaśniono dlaczego tak naprawdę Marsjanie przegrali -))) Pozdrawiam !

Smr

Dla mnie w starszej wersji było lepsze zakończenie. U Spielberga przyszło za szybko i przez to nie dosyt, a tutaj fajna scena w kościele i rozbijającymi sie maszynami :D

ocenił(a) film na 9
donZabol

stara wersja jest duzo, duzo lepsza - ta nowa to jakas kpina z inteligencji widza. Bo kto uwiezy, ze kosmici zakopali by swoje wojenne maszyny na Ziemi na dlugo nim pojawil sie na niej czlowiek i nie osiedlili sie tu tylko czekali az beda mieli konkurencje? I oczywiście wszystkie te starozytne machiny dzialaly bez zarzutu... - panie Spielberg komu pan tak kit wciskasz?

Picard

To bardzo proste. Zakopali maszyny bo akurat wtedy nie potrzebowali naszej planety. Kupujesz sobie ziemię pod budowę ale dom stawiasz dopiero za kilka lat. Te maszyny mogły być automatycznie wysyłane na cały wszechświat. Wydaje się też, że ludzie (czyli życie) byli potrzebni do "podlewania" tych roślin. Kiedy maszyny były zakopywane życia na naszej planecie mogło jeszcze nie być. A może kosmitom było potrzebne odpowiednie DNA do karmienia tych roślin. Żadne zwierzęta nie były zabijane tak jak ludzie. Przynajmniej nie pokazywali tego. A starożytnych machin nie ma co się czepiać bo to jest wyższy poziom technologiczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones