PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831659}

Wiwarium

Vivarium
5,8 6 924
oceny
5,8 10 1 6924
5,5 4
oceny krytyków
Wiwarium
powrót do forum filmu Wiwarium

Odradzam sugerowanie się oceną filmu szczególnie osobom których nie boli głowa od jej używania.
Ta produkcja zmusza czasami do myślenia i nie traktuje widza jak tłuka któremu dosłownie wszystko trzeba wyjaśniać. Pozostawione zostało pole do własnej interpretacji.

Vivarium ma w sobie coś zatrważającego, lecz nie ma to nic wspólnego z horrorem w którym kolejny niepowstrzymany morderca robi teksańską masakrę piłą mechaniczną.

Tutaj przerażać może bardziej uczucie dyskomfortu, surrealizm i tajemnica.

Bliżej tutaj jednak do Edwarda Nożycorękiego niż Annabelle.

Polecam wszystkim, którzy szukają nietuzinkowej historii, niekoniecznie realistycznej za to zostawiającej widza z przemyśleniami również długo po seansie!

ocenił(a) film na 8
szybki1244

W końcu ktoś kto zrozumiał o co w tym chodzi... świetny film ale mało kto go zrozumie

ocenił(a) film na 6
Anakonda411

Może po prostu przeczytajcie wywiad z reżyserem, a nie dorabiajcie ideologii do filmu

Anakonda411

W odpowiedzi na sugestię, iż każdy może sobie zinterpretować znaczenie filmu, powiedziała, co wiedziała, by się popisać, że zrozumiała coś, czego nie było do rozumienia. Sens filmu którego brak, gdyż to jak sama nazwa podgatunku wskazuje - SURREALIZM.

ocenił(a) film na 5
szybki1244

Ten film nie jest świetny. Jednak daje pole do wywnętrzania się pseudointelektualistom jakie to surrealistyczne i niemożebne do ogarnięcia zakrętasy fabuły występują w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
tompab

Jeżeli znasz jakiś film w podobnym stylu tylko że lepszy to śmiało możesz nam tutaj polecić

szybki1244

Ja bym go umieścił w tym towarzystwie: Matka (2017), Głowa do wycierania, Enemy (2013), Double (2014).

ocenił(a) film na 8
YourNick

Ooo. Dokładnie Enemy. Podobnie niepokojący. Pełen symboliki.

ocenił(a) film na 8
szybki1244

A ,,Piąty wymiar" (tyt. oryg. ,,The Triangle'')?

ocenił(a) film na 10
Maluch1844

chętnie sprawdzę!

ocenił(a) film na 6
tompab

W punkt!

ocenił(a) film na 7
szybki1244

Książka była mocno intrygująca.

ocenił(a) film na 10
Bokciu

Ten film jest na podstawie książki? Nie czytałem ale wyobrażam sobie, że musi być świetna!

ocenił(a) film na 7
szybki1244

Hehehe...Nie - miałem na myślę książkę, którą przyniosło dziecko :)

ocenił(a) film na 10
Bokciu

ah ok, już myślałem że coś przegapiłem :D Tak, to prawda, motyw z książką był ciekawy. Mi się jeszcze podobały też wszystkie zwierzęce aspekty "kukułki" ;)

ocenił(a) film na 7
szybki1244

Więcej tu psychologii, metafory, filozofii niż sci-fi.
Może jest o konsumpcjoniźmie, może o wychowaniu dzieci?

Największe wrażenie robi scena sprzed filmu, z ptakiem w gnieździe. Straszna!

ocenił(a) film na 6
conneryfan

Kukułka dokładnie tak robi.

ocenił(a) film na 10
conneryfan

Zgadza się! Fajnie, że ktoś to zauważa :D O zachowaniach kukułek wiedziałem też wcześniej ale bardzo pasuje to do tego filmu i cieszę się, że ta scena jest w filmie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
yemeth1

co ci poradzę? idź z tym do lekarza

szybki1244

możesz się na przykład wstrzymać od produkowania nadętych, aroganckich wysrywów. nikt nie mówi, że musisz, ale to jest jedna z rzeczy, które możesz zrobić. pozostawiam ci to do przemyślenia

ocenił(a) film na 10
yemeth1

Jedyne co mi możesz dać do przemyślenia, to poziom chamstwa jaki reprezentujesz. A ten jest wysoki i nie dziwi mnie, że film do ciebie nie trafił :D Nie warto z kimś takim nawet dyskutować.

szybki1244

widzisz, właśnie o to mi chodzi - przyjmujesz okropnie dużo założeń jak na intelektualną, artystycznie uwrażliwioną straż przednią cywilizacji, na którą próbujesz pozować. ja, maluczki, śmiałem skrytykować ton twojej wypowiedzi, więc musi film do mnie nie trafił, musi jestem "normikiem", pewnie głowa mnie boli od myślenia. zastanów się chwilę, baranie.

ocenił(a) film na 10
yemeth1

Sam dajesz o sobie świadectwo.

szybki1244

rzeczywiście, daję. tak jak ty dajesz świadectwo o sobie. każdy sam o sobie daje świadectwo, to nie jest jakieś specjalnie błyskotliwe odkrycie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
BLACK_ORDER

Po co założyłeś drugie konto, bez żadnych aktywności? Jak nauczysz się składać zdania bez inwektyw to pogadamy

szybki1244

A jednak mi odpisałeś pajacu ! jakie drugie konto baranie spójrz od kiedy je mam i dopiero zacznij kogoś bezpodstawnie osądzać pseudointelektualisto bez szkoły, kultury się naucz matole zamiast pyskować a później to zgłaszać do moderacji z kimś takim jak ty to w ogóle nie mam ochoty rozmawiać.

ocenił(a) film na 10
BLACK_ORDER

Mimo wszystko dzięki za podbijanie tematu komentarzami! :D Może więcej osób obejrzy ten film ;)

szybki1244

Tak by the way to późno ci odpisałem bo nie dostałem powiadomienia od filmwebu, ale domyślałem się że taki bez jajeczny troll jak ty będzie się chciał popisać, "podbijanie tematu" widzę że masz wzwód skoro ktoś łaskawie cię zauważył gratuluje ambicji XDD co do filmu to niech oglądają ale ocen większy się nie spodziewam bo film nudny jest po prostu.

ocenił(a) film na 10
BLACK_ORDER

dużo gadasz o wzwodach i cudzych jajach jak na kogoś kto chce dyskutować o filmach xD jak cię filmik znudził to może poczytaj książki, zmądrzej, dorośnij i wróć do niego za kilka lat :D

ocenił(a) film na 6
szybki1244

Myślę że im więcej ludzi go obejrzy tym niższą ocenę będzie miał. Rozumiem że film Ci się podobał a większość go nie rozumie, ale dać mu 10/10 to jakieś nieporozumienie.

ocenił(a) film na 10
tomsonoza

Oceniam filmy po tym jak mi się podobały. Nie bawię się w recenzenta analizując każdy element filmu od strony technicznej więc wśród moich 10/10 znajdziesz też pewnie filmy takie jak GUYVER (1994) ;) Ja bym się czepiał bardziej ludzi którzy zaniżają oceny filmom niż tych którzy oceniają bardziej optymistycznie ale jak kto woli :D VIVARIUM zaoferował mi dobrą mieszankę sci-fi, surrealizmu i motywów inspirowanych biologią więc mocno trafił w mój gust. Będę do niego wracał. Dla typowych zjadaczy chleba film pewnie okaże się za ciężki - taki widz musi mieć wszystko podane na tacy niestety.

szybki1244

tomsonoza ma rację. Przeanalizowałem Wasze wypowiedzi i faktycznie brzmisz jak nadęty pseudo-intelektualista. Wybacz. Pogarda jest zaś cechą inteligencji, nie chamstwa. Zawiść jest cechą chamstwa.
Tomsonoza zaś Tobą wzgardził, z powodu egocentryzmu - nadęcia. A przyczyna tego, że tak się zachowałeś jest mi znana z psychologii i jest to cecha osób o umysłach podatnych na manipulacje.

ocenił(a) film na 9
Wilkolak_Autograf

"Przeanalizowałem Wasze wypowiedzi i faktycznie brzmisz jak nadęty pseudo-intelektualista" - Wskaż gdzie, bo dalej nie mogę się doszukać. Jeśli jesteś taki wnikliwy, to wytłumacz dokładniej dlaczego według Ciebie (z tutejszych wypowiedzi) Szybki jest egocentrycznym pseudo-intelektualistą. Nie wiem gdzie Ty to wynalazłeś. Poza tym brawa dla Szybkiego za cierpliwość do obelg. To akurat cecha człowieka, który potrafi wyciągać właściwe wnioski i nie dać się porwać, czyli raczej nie osoba która zostaje łatwo zmanipulowana, jeśli jesteśmy przy psychologii. Poza tym piszesz, że Tomsonoza ma rację (zakładając, że chodzi Ci też o ocenę) a sam dałeś 9..

HI - PO - KRY - ZJA

ocenił(a) film na 9
Wilkolak_Autograf

"Pogarda jest zaś cechą inteligencji" , "Tomsonoza zaś Tobą wzgardził, z powodu egocentryzmu" - To jak jest w końcu? Egocentryzm jest cechą inteligencji czy jak? xD

ocenił(a) film na 9
Mazuowy

Przepraszam za błąd z Twoją oceną. Dałeś 5 a nie 9, źle spojrzałem.

yemeth1

Nie wiem, czy miałeś okazję kiedyś sprawdzić, czy boli.

Bo ty nie "krytykowałeś tonu", to, co napisałeś, obok krytyki nie stało.

yemeth1

Naprawdę dobrze byś zrobił, gdybyś lekarzowi powiedział o problemach z ego. Tak bardzo nie możesz znieść tego, że ktoś nie podziela twojego upodobania w bylejakości, że nie tylko unikasz czytania, ale jeszcze chciałbyś innych zmusić w ogóle do niepisania.

yemeth1

Jaki poziom wypowiedzi!

ocenił(a) film na 6
szybki1244

Lubie takie filmy ale dawać 10/10 gdy logika głównych bohaterów tak kuleje? Ja sie mocno zastanawiałem podczas seansu czemu w scenie gdy "syn" nie chciał wpuścić ich do domu to ci zamiast nocować w samochodzie nie poszli do domu obok? Mając tyle domów obok to nawet jakbym miał wybić szybę to raczej wygodniej jest spać w łóżku niż w aucie.
Zastanawiało mnie też czemu ani razu nie podjęli tematu co dziecko za abstrakcje w tv ogląda. No, a najdziwniejsze w tym wszystkim było, że najwidoczniej nikt przez te kilkanaście miesięcy nie odwiedził biura nieruchomości bo gdyby tak było to przyjechaliby kolejni potencjalni kupcy domu, a przypominam, że ów biuro było w mieście które na co dzień mija setki osób.
Pomijam już efekt zdarzeń w realnym życiu bo zapewne już na drugi dzień gdy przedszkolanka nie stawiła się w pracy policja zaczęła jej szukać, koleżanka mówiła o kupnie domu, po nitce do kłębka z pomocą miejskiego monitoringu i świadków dotarliby do faktu, że ostatni raz była widziana jak z narzeczonym wchodzili do biura nieruchomości.

ocenił(a) film na 10
alex_gawlas

To chyba nie jest film, w którym szuka się twardej logiki. To trochę tak, jakby w Czerwonym Kapturku czepiać się wilka który mówi, przecież wilki nie mówią... albo w surrealistycznych obrazach krytykować brak reguł fizyki. Dałem 10/10 bo filmy oceniam nie pod względami technicznymi, tylko jak się na nich bawiłem dlatego potrafię dać taniemu horrorowi z plastikowymi potworami najwyższą ocenę, jeżeli tylko dobrze przy nim spędziłem czas. Nie mam zapędów do zgrywania konesera. Chociaż mógłbym oceniać w ten sposób to jednak nie chcę.

szybki1244

Ty koneserem XDD weź idź stąd bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać jak się czyta te twoje wypociny.

ocenił(a) film na 2
BLACK_ORDER

Haha w punkt, gościu pozjadał wszystkie rozumy

ocenił(a) film na 9
BLACK_ORDER

Wy naprawdę jesteście wściekli. I zawistni. Człowiek oznajmił, że nie ma zapędów do zgrywania konesera, a Ty go jedziesz jakby napisał coś przeciwnego. Wiesz jak się nazywa po angielsku Twoje podejście? Bullying. I jest to jedna z najniższych cech jakimi może się reprezentować człowiek, bo przedstawia często połączenie agresji i braku logiki. Cancer of the world.

szybki1244

Jaki poziom, taka frajda ;)

ocenił(a) film na 8
alex_gawlas

Myślę, że każdy z tych domów był zamieszkany przez podobną parę, tyle że każdy w innym wymiarze - co pokazuje scena, gdy główna bohaterka rzuca się w pogoń za swoim dziwacznym "synkiem" pod chodnik. Wymiary te się nie stykają, więc każda "rodzina" pozostaje na tym ogromnym osiedlu samotna. A że nie leży ono w naszym wymiarze, to wszelkie poszukiwania głównych bohaterów podjęte przez ich rodzinę czy policję i tak pozostają bezowocne.

ocenił(a) film na 8
Lorelei_3

Bardzo mądre spostrzeżenie. Tak, to by wiele wyjaśniało. Coś na kształt opowiadania ,,I zbudował krzywy dom". Film przypominał mi o książce ,,Dalej niż Einstein" Michio Kaku. Jakby twórcy filmu inspirowali się tą (lub podobną) książką.

ocenił(a) film na 1
szybki1244

Ten film to dno idiotyczna recenzja

ocenił(a) film na 10
T_K_4

z taką argumentacją to tylko pusty komentarz

szybki1244

Twój na pewno dziecko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones