PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866609}

Winni

The Guilty
6,1 37 029
ocen
6,1 10 1 37029
5,4 15
ocen krytyków
Winni
powrót do forum filmu Winni

Cały czas film wydawał mi się znajomy, sprawdzam datę premiery - film jest nowy, nie miał wcześniej premiery, nie mogłem go oglądać gdzieś indziej. Wiem jednak co zaraz się wydarzy, co powiedzą bohaterowie, co zrobi główna postać.
W końcu olśnienie - może to oryginalna historia i zrobiono drugi film o tym samym? Faktycznie, jest już film z 2018 - Den skyldige. Jak teraz porównuję to oryginał był dużo spokojniejszy, ta nowsza interpretacja wywołuje w widzu dużo większe napięcie. Trudno jednak powiedzieć która lepsza i moim zdaniem nie powinno się tego porównywać. Kino duńskie jest spokojniejsze, bo taki mają naród, amerykańskie z kolei nastawiono na pompowanie emocji.
Uważam jednak za absurdalne, że robi się 2 filmy o tym samym, z tymi samymi dialogami (węże w brzuchu), tym samym przebiegiem fabuły i jej zakończeniem. Nie ma nigdzie info, że to bazuje na oryginale albo że jest na prawdziwej historii, więc nie wiem jak netflix legalnie wypuścił tą podróbę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones