PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35013}

Wilkołak

The Wolf Man
6,7 2 707
ocen
6,7 10 1 2707
5,8 5
ocen krytyków
Wilkołak
powrót do forum filmu Wilkołak

no cóż...

ocenił(a) film na 6

obejrzeć trzeba, ale z zachwytu nie piałem :D klasyk, może nie pierwszy, ale chyba najbardziej znany film o wilkołaku. strasznie prosty i naiwny a w formie również surowy, jednak zdecydowanie przyzwoity. uwielbiam starocie, ale wg mnie w latach 40ych powstawały znacznie lepsze filmy noir, czy komedie, niż horrory. choć oczywiście ciężko oceniać jak ludzie odbierali te produkcje w tamtych latach. obecnie niewątpliwie mogą stanowić świetną formę rozrywki, ale na pewno straszyć nie będą. 7/10

ps: teraz kiedy już poznałem najbardziej znanego wilkołaka, ojca wszystkich innych (dziadkiem był wilkołak z Londynu), mogę zapoznać się z wilczymi przygodami Paula Naschego :) mniam

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

W tym miejscu polecam film "Rebeka"(1940).

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

Dodam, że w mojej ocenie nie tyle, że kiedyś robiono gorsze horrory, niż przykładowo komedie, ale raczej groza starzeje się szybciej niż humor. Komedia sprzed pół wieku może śmieszyć tak samo obecnie, jednak "stary" horror obecnie już tak straszył raczej nie będzie.

ocenił(a) film na 6
anonimowy

masz trochę racji, ale chyba nie do końca, bo mi jednak nie chodzi tylko o straszenie, ale całokształt: fabułę, muzykę, dialogi, emocje. Wydaje mi się, że thrillery i filmy-noir, a także komedie w Ameryce lat 40ych i 50ych były bardziej dopracowane niż horrory. Natomiast mnóstwo klasyków grozy z lat 60ych czy 70ych nadal robi na mnie ogromne wrażenie (zarówno kino USA jak i Europejskie). moim zdaniem horrory nie muszą straszyć dorosłego faceta, po prostu muszą dostarczyć dobrą rozrywkę fanom gatunku. Groza może i trochę się starzeje, ale na dodatek my się starzejemy i najlepiej wspominamy często horrory, które straszyły w dzieciństwie. stąd też niektórzy wychwalają nad niebiosa tandetne horrory klasy b z lat 80ych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones