PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472866}

Wielkie oczy

Big Eyes
6,8 75 245
ocen
6,8 10 1 75245
5,4 24
oceny krytyków
Wielkie oczy
powrót do forum filmu Wielkie oczy

Niesamowita historia, ale bardzo słabo przedstawiona. Po seansie aż nie mogłem uwierzyć, że obejrzałem film Tima Burtona, gdybym o tym fakcie nie wiedział przed seansem, postawiłbym chyba wszystkie pieniądze, iż obejrzałem kolejną wątpliwej jakości komedię Woody'ego Allena.

ocenił(a) film na 5
mateuszblum

Moje pierwsze odczucia są podobne. Myślę, że jak na dramat biograficzny, to jest tu wiele naprawdę przerysowanych postaci. I tak, mówię też o Waltz'ie ;). Nie wiem, czy robił takie rzeczy naprawdę, ale warto by jego postać przełożyć na język filmowy tak, by nie wywoływała "wtf" na twarzy i widz nie myślałby "jak oni się nie zorientowali, że kłamie?". Z resztą, to nie tak, że to zły film - na przykład główna bohaterka wypada przekonująco, i tematyka jest bardzo fajna. Do tego film ślicznie wygląda, jest kolorowy, ma świetną pracę kamery i atmosfera lat 60 została fajnie uchwycona. Po prostu nie czułem tego dramatu, a wielka szkoda. No ale to tylko moje odczucia, może za drugim razem będzie lepiej ;).

ocenił(a) film na 5
Uknek

mam identyczne odczucia. świetna historia i... bardzo średni film. plus dla Adams, Waltz mnie nie przekonał. miał być czarującym kłamcą, jak dla mnie tego czaru za grama w sobie nie miał. fajnie przedstawione realia tamtych czasów, kostiumy, muzyka - ale to za mało, by uratować film. nie narzekam na "brak Burtona w Burtonie", bo choć cenię go jako reżysera nie mam nic przeciwko zmianom stylu itd. - to nie to. film jest po prostu bardzo średni i niestety rozczarował mnie.

nomiko

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Uknek

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

mateuszblum

"Komedie" Woody'ega Allena są przegadane, a ten film się nie wpisuje we wspomnianą charakterystykę.

ocenił(a) film na 5
mateuszblum

Ja miałam wrażenie, że oglądam jakąś komedie z Jimem Carey'em, grającym z tą swoją pajacowato - wysiłkową manierą.

e_wok

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

mateuszblum


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones