PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534238}

Wielki mistrz

Yut doi jung si
5,8 2 645
ocen
5,8 10 1 2645
6,0 4
oceny krytyków
Wielki mistrz
powrót do forum filmu Wielki mistrz

Jako oddany fan obrazow o milosci w rezyserii Wong Kar-Wai'a, bardzo obawialem sie podejsc
do tego filmu.
Pierwsza godzina okazala sie tylko przecietna, druga niesamowita.
W filmie zostaje poruszona niezwykle duza liczba watkow, przez co ma sie wrazenie ,ze film
powinien trwac znacznie dluzej(i szkoda ,ze tak nie jest).
Walki to dodatek do pieknie opowiedzianej historii o ludzkich uczuciach i ich zyciowych
wyborach,szczerze polecam lecz wacham sie co wystawic.

ocenił(a) film na 10
radical_spike

Ja wystawiłam dziesiątkę. Dla mnie to film bezpośrednio powiązany ze Spragnionymi i 2046. Nawet pojawia się w nim motyw muzyczny z 2046, o ile to możliwe, że zapamiętałam... Proszę sprostować, jeżeli się mylę.

Bohater ze Spragnionych i z 2046 parał się pisaniną o sztukach walki.
Tutaj się wciela w najznamienitszą postać być może własnych opowieści a na zakończenie, już w trakcie napisów końcowych, łechta widza pytaniem: Jaki jest Twój styl?

To nowa interesująca zagrywka Kar-waia, wskazująca na silny dystans do opowiadanych przez niego historii, na zabawie z widzem, na zachęcie do dystansu, czyli tego, co daje najczystszą radość a nie spinanie się a w konsekwencji ocenianie filmu poniżej wartości. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones