PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106818}

Wielki kartel

The Big Combo
6,8 537
ocen
6,8 10 1 537
Wielki kartel
powrót do forum filmu Wielki kartel

Naprawdę było warto szukać: Niesamowity klimat, gra cieniem i kamera. Napięcie poprowadzone w ciekawy sposób. No i bohaterowie: Detektyw Diamond i zły Mr. Brown, który zniewala i niszczy psychikę wszystkich ludzi przebywających w jego otoczeniu. Plus, super postać striptizerki Rity...aż się prosiło żeby rozbudować wątek z tą postacią...

Film z pewnością nie zasługuje na 10/10...ale co tam, daje 10/10.

ocenił(a) film na 9
janko_bzykant_

Zgadza się- klimat niesamowity, gra cieniem, jakiej nie powstydziłby się Robert Wiene, wszystko elegancko wykadrowane. Dziwne, że tak dobry film jest tak słabo znany (5 głosów?!).

ocenił(a) film na 10
jska

To akurat nie jest dziwne. Przypominam! Żyjemy w XXI wieku. Era Hi Tec.
Era międzynarodowych korporacji. Era, w której opłaca się ogłupiać ludzi
a nie rozwijać ich intelektualnie. Marketing, PIAR, badanie rynku w
poszukiwaniu luki, którą można wykorzystać zalepiając nowym
niepotrzebnym produktem. Jednostki ewoluowały intelektualnie do poziomu,
w którym zdały sobie sprawe, że bezpieczniej jest kontrolować
społeczeństwo - gdy to jest głupie. Efekt? Otępiałe społeczeństwo.

ocenił(a) film na 9
janko_bzykant_

Ale nawet jak na krąg zainteresowanych czarnym kryminałem to zdecydowanie za mało. Z drugiej strony, jeżeli "Criss cross", który swego czasu był nawet na Ale Kino, ma 8 głosów, to faktycznie nie powinienem się dziwić.

jska

ten film nie jest czarno biały, on jest czarny !

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

Hehehe... co prawda to prawda...klimacik jest...

ocenił(a) film na 10
jska

Jeszcze do Jiska - The Big Combo - jest bardzo trudno znaleźć. To jest kolejny z powodów, dla którego ten film ma tak mało głosów.

ocenił(a) film na 9
janko_bzykant_

W Polsce na pewno, ale chyba sporo spośród koneserów przyzwyczaiło się już do konieczności kupowania na zagranicznych portalach. O bardziej nieoficjalnych źródłach nie wspominając.

ocenił(a) film na 10
jska

Prawda, prawda...

ocenił(a) film na 8
janko_bzykant_

Tak, nikt nie ogląda filmu który ci się spodobał, więc musisz wszystkich obrazić. Ciekawe.

Osobiście, nikłej popularności upatrywałbym w tym, że film po 56 latach przetrwał tylko jako jeden z "1001 filmów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią", bo innych powodów nie ma* (nieznana, w większości, obsada, brak nagród itd). Zaraz potem trudności z jego zdobyciem.

*Ocen znajomych użytkowników (Justyna!) nie uwzględniam.

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Ja go w tej książce nie widzę. Jak go widzisz to powiedz na której stronie.

ocenił(a) film na 8
Picu

Dziwna sprawa. Przejrzałem tę listę i też nie znalazłem (opieram się na tym: http://www.listsofbests.com/list/1081-1001-movies-you-must-see-before-you-die-7t h-ed ).

Więc, albo usunęli ten tytuł z listy (w końcu to 7 wydanie), albo mi się listy pomyliły (z Criterion Collection?).

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

Jest to film z myszką i przy oglądaniu konieczny jest dystans. Nie ma przekupnych gliniarzy i niektóre sceny - choćby torturowania przy pomocy słuchawki muszą budzić uśmiech, niemniej zgadzam się z wysoką oceną Janka B.
Do wymienionych zalet dołożyłbym jeszcze doskonałą, stylową muzykę. Ona również wpływa znacząco na klimat. Nawiasem mówiąc - muzyka jest tym elementem, który najlepiej zniósł upływ lat. Daję ocenę 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones