PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1183}
7,7 42 928
ocen
7,7 10 1 42928
7,5 10
ocen krytyków
Wielki Szu
powrót do forum filmu Wielki Szu

Jan Nowicki miał w tym filmie 44 lata!!! Czyli niewiele starszy niż ja teraz.....Jeśli przyjąć, że film jest z 1983 roku a Nowicki urodził się w 1939 to grał miał wtedy 44 wiosny. OMG a wygląda na dobre 55+ lat..... Serio - oglądają filmy i aktorów z lat '70 czy '80 lub wcześniej odnoszę wrażenie, że wyglądali sporo starzej. I to nie są wyjątki tylko wręcz reguła. Np. taki czterdziestolatek ;) Też tam mieli po te 40+ lat - w każdym razie w przedziale 40-50 a nie wiem...... jak emeryci :) I najlepsze jest to, że takie samo miałem odczucie oglądając jako dzieciak w latach 80-tych i tak samo mam teraz ;) Nie wiem czy to kwestia ówczesnych fryzur, ubioru itp które tak postarzały aktorów i generalnie ludzi wtedy czy coś innego... Czasy powojenne, komunizm - generalnie tamte czasy, zupełnie inne niż teraz, sprawiały, że ludzie jakoś wcześniej dojrzewali (małżeństwo i dzieci w wieku lat 20-stu to była norma). Ale w sumie co dojrzewanie psychiczne ma do wyglądu ?! ;) Na rysy by im się rzucało ?! ;) No w każdym razie myślę, że nie tylko ja mam takie odczucia. Stawiam najbardziej na ówczesną modę, głównie fryzury i zarost u mężczyzn bo jak wiadomo, zarost, broda czy to wąsy dodają mężczyźnie powagi. Ale w sumie teraz też jest moda na brody a aż takiego odczucia nie mam.... Co myślicie o tym ??

dewille

też mnie to zadziwia ta wizualna starość aktorów ze starych filmów ktorzy sie okazywali nie tacy starzy jak wyglądali...
co do facetów to wiadomo broda wasy mocno potrafią człowieka postarzeć, ale kobiety paczyłem np jolka z tego filmu miał 26 lat a wyglądała na prostytutkę w srednim wieku na 36 ./ zona Wielkiego Szu 29 lat, a wyglądała na 38,
mysle ze dawniej ludzie tak szybko sie starzeli bo łykali za mało witamin , teraz jest moda na zdrowe odzywianie witaminy A czy C ktore odmładzają nazywane witaminami młodości ( a kto dawniej na to paczył i symplementował witaminy ) , tez inne zabiegi kosmetyczne potrafią zdziałac cuda,. dla tego dzisiaj ludzie tak młodo wyglądają, teraz jest na odwrót oglądam nowy film mysle sobie młoda aktorka ma pewnie ze 22 a ma 35..........

konradek007

znacz sie na odwrot mysle starsza atkora w wieku 35 lat a ma 22

dewille

Wóda kochani, wóda i papierochy.

ocenił(a) film na 9
Marta_Beresniewicz

Dokładnie! Sam mam 40 lat, a dzięki temu ze pije i pale, spokojnie wyglądam na 57.
Wóda i papierochy! Tylko wóda i papierochy moi Drodzy!!

ocenił(a) film na 8
dewille

Nowicki miał 43 lata film był kręcony w 1982 r.

dewille

Oglądamy właśnie z chłopem. Czytam twój komentarz i pytam go: ile lat, twoim zdaniem, ma Szu? On: 65 ;) Jest w tym coś niesamowitego. Mamy w domu pewne zdjęcie. Ojciec mojego partnera trzyma go na rękach tuż po jego urodzeniu. Gdybym nie wiedział, że "teść"miał wtedy 23 lata dałabym mu 47.

dewille

Są wyjątki np. Piotr Pręgowski grający w "Zmiennikach" Krashana Bhamaradżange . Miał tam 33-34 lata, a serio wygląda na studenta. Mieczysław Hryniewicz też nie wyglądał tam na 38-39lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones