PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11665}
7,2 6 128
ocen
7,2 10 1 6128
6,3 3
oceny krytyków
Wielka majówka
powrót do forum filmu Wielka majówka

Co by powiedział?

ocenił(a) film na 5

Bardzo chciałbym dziś poznać zdanie Zbyszka Zamachowskiego na temat Wielkiej majówki - zdaje się, że była to jego pierwsza, duża rola. Dla nas, wtedy nastolatków z głębokiej peerelowskiej prowincji, ten film miał jakiś niezwykły, wolnościowy smak, który muzyka Maanamu jeszcze podkreślała. Teraz, po 20 latach obawiam się, że nie wytrwałbym do końca tego filmu. Pozostał sentyment, ale ja chyba jestem wyjątkowo mało sentymentalny.

ocenił(a) film na 9
Heslaw

ten film ma niesamowity klimat tamtych lat , dla mnie wywiera on wielkie wrażenie . Drugiego takiego nie ma i juz nie będzie . Ten film ma to coś , nie potrafie tego określić .

ocenił(a) film na 5
Heslaw

Oczywiście po 30 latach (Wielka majówka jest z 1981 roku)!

ocenił(a) film na 10
Heslaw

bardzo lubie ten film fajna muzyka klimat lat 80tych i scenariusz ciekawy aczkolwiek banalny ,zawsze ten film ogladam w maju pewnie przez tytuł , i dzis tez oglądałem fajnie miło i przyjemnije sie ogląda i patrzy na warszawe lat 80tych

Heslaw

To była jego pierwsza rola w ogóle. Dziś Wielka Majówka była w Cieszynie na Kinie na Granicy. Zamachowski obejrzał ją jako widz, mówił, że widzi ją pierwszy raz od nakręcenia, czyli od prawie czterdziestu lat. W dodatku seans szedł z taśmy 35 mm. Ogólnie dużo wspomnień - spotkanie po filmie trwało prawie 3 kwadranse, pewnie trwałoby dłużej ale zbliżała się pora kolejnego filmu…

ocenił(a) film na 5
slobodan

Koniecznie muszę sobie przypomnieć "Wielką Majówkę", z okazjii Długiej Majówki, z powodu dziwnego wrażenia, że moja ocena jest krzywdząca i bez okazji. Po dziewięciu latach od pierwszego postu rozpoczynającego ten wątek czas najwyższy odświeżyć pamięć. Zbyszek czekał 40 lat nim się odważył ;-) Dzięki slobodan!

Heslaw

Oglądając ten film w kinie właśnie na początku lat 80 byłem w szoku że potrafimy wreszcie nakręcić taką komedie obyczajową z takim wielkim luzem i dystansem.Dla mnie to bardzo dobry film ze świetną muzyką doskonałymi rolami aktorskimi,klimatem tamtych lat(ale ten klimat jest raczej taki w stylu prawie hollywoodzkim chodzi o pdobne komedie USA z lat 80)Reżyser puszcza do nas oko żebyśmy dobrze sie bawili i pewno sam też dobrze sie bawił.I występ zespołu Manam dla wielbicieli to ekstra dodatek.Świetne są również teksty niektóre powinny być wręcz kultowe.Tu uwaga spoiler!!!I Jedna rewelacyjna scena z panem młodym(Mariusz Benoit) który ocenia wzrokiem!!! kupowane przez głównych bohaterów garnitury i potem się z nimi żegna jak by miał iść na ścięcie a nie do ślubu.

entregado66

On swoją miną wyraża doskonale to, co ma się wydarzyć, bo czyż ślub nie jest swego rodzaju egzekucją? :)

Heslaw

Pan Zbigniew opowiadał o tym filmie oraz o swojej roli w nim podczas tegorocznego Woodstocka w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Proszę poszukać materiału filmowego z tego spotkania na YouTube :)

Heslaw

Na Spotify jest audycja Rozmowy Wojewódzki & Kędzierski i jakiś miesiąc temu pojawił się wywiad, który prowadzą z p. Zamachowskim. I tam też o tym filmie mówi :)

ocenił(a) film na 9
Heslaw

Oglądam ten film zawsze, gdy na niego trafiam i nigdy nie byłam nim znudzona. To poczucie wolności płynące z ekranu jest ponadczasowe. W tamtych latach tym bardziej na nas wpływało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones