PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685183}

Wielka Szóstka

Big Hero 6
7,7 164 078
ocen
7,7 10 1 164078
6,8 22
oceny krytyków
Wielka Szóstka
powrót do forum filmu Wielka Szóstka

10/10

ocenił(a) film na 8

Naprawdę świetny, sprawdza się zarówno jako film disneya i marvela. Stanowi też hołd dla fanów anime, według mnie to idealne połączenie. BH6 ma coś w sobie co wyróżnia go od innych animacji disneya, to chyba pierwsza ich bajka z tak rozbudowanym światem, wiarygodnymi i ciekawymi postaciami, akcją i nieco mroczną historią, co sprawia, że (według mnie) staje się najlepszym filmem disneya.
10/10 polecam, stałem się fanem, mam nadzieję, że powstanie dwójka :)

ocenił(a) film na 10
rocket120

Ja też mam nadzieję że powstanie i podobnie jak Ty uznaje to za jeden z najlepszych filmów disneya (drugim jest kraina lodu).
Rozbudowany świat to masz jeszcze w Ralphie Demolka.

użytkownik usunięty
rocket120

Czy dubbing do tego filmu jest dobry? Oglądałam oryginalną wersję z napisami i mam zamiar kupić film na DVD, jednak chciałabym się dowiedzieć, czy polski dubbing nie zawodzi w tym filmie i pasuje do postaci.

ocenił(a) film na 8

Dubbing jest na bardzo dobrym poziomie. Jedynie Zamachowski jako Baymax może niektórym za bardzo kojarzyć się ze Shrekiem, ale dla mnie sprawdza się świetnie.

Nie rozumiem w jaki sposób odpowiedź na to pytanie miałoby wpłynąć na decyzje o kupnie DVD?
Przecież na DVD masz obie wersje.

użytkownik usunięty
Leszy2

Aha. Nie mogę się zapytać o jakość dubbingu? Nie rób problemu gdzie go nie ma. Doskonale wiem, że jest tam oryginalna wersja.

ocenił(a) film na 10
rocket120

No właśnie, jeszcze bardziej mi się ten film podoba bo przypomina mi trochę anime ^^ Fani mangi i anime na pewno to zauważyli w tym filmie ^^

TomsonXD

Tylko dla mnie było za mało:-) Choć może o to chodziło, aby wyszukiwać elementów, które pociągają widza. Ubarwiały i wciągały...

rocket120

Ja mam jednak nadzieję, że drugiej części nie będzie. Boję się, że będzie jak HTTYD...

BH6 to bardzo dobry film, wyjątkowo wręcz, piękne smaczki, aluzje... Ale jednak do pięt nie dorasta pierwszej części smoków...

Podczas gdy przy wyborze BH6 vs HTTYD2 bez wątpienia wskazałbym ten pierwszy film jako lepszy i uważam, że zasłużenie dostał Oskara...

Do tej pory nie potrafię pojąć, jak można było tak sknocić kontynuację HTTYD... :-(

ocenił(a) film na 7
Alokasta

"jak można było tak sknocić kontynuację HTTYD..." -> wcale nie była sknocona mi się nawet dwójka podobała bardziej niż część pierwsza. I obje części tej serii biją na głowę BH6.
W tym filmie podobało mi się mniej więcej wszystko do momentu pożaru. A po nim już powoli zacząłem tracić zainteresowania. Doszło do tego że końcówkę obejrzałem na siłe.

ocenił(a) film na 9
Avatar97

Świetnie zrealizowana kreskówka. Świetne poczucie humoru, ciekawie złożona fabuła. Końcówka nieco zawodzi, ale generalnie można stwierdzić że cały film jest równy i nie można się na nim nudzić. Moja dziewczyna śmiała się i wzruszała. Dla mnie dobra komedia godna polecenia

ocenił(a) film na 8
Zack_fw

Świetne i zwięzłe podsumowanie tego rewelacyjnego filmu. Ode mnie też 9/10

ocenił(a) film na 8
Avatar97

Końcówka najlepsza, bo większość obstawiała Krei'a a tu niespodzianka. Z tym chipem też mnie zaskoczyli.

ocenił(a) film na 8
rocket120

Wydaje mi się, że to nie ich pierwsza taka bajka z takim światem - jeśli chodzi o charakter świata, postaci, poziomu, poczucia humoru - bardzo mi się kojarzy z "jak wytresować smoka". Dorosły bawi się w każdej minucie doskonale! :D
P.S. np ostatnio oglądałam Moanę i tam mimo świetnej fabuły, grafiki (WOW) i okej żartów, to jednak mocno irytujące, infantylne i nieśmieszne żarty z jej koguta i świnki mocno doprowadzały do szału, przynajmniej mnie :D

rocket120

napisałeś 10 na 10 i dałeś 8? wtf ziomek

ocenił(a) film na 3
rocket120

HHHmmm... Nie widzę tutaj aby któraś z tych postaci była ciekawa.
To też akurat nie jeden film animowany 3D z superbohaterami zwalczającymi zło, który mi nie przemówił. Akcja w tej animacji była odpychająca, że już nie mam zamiaru obejrzeć po raz kolejny.

rocket120

oceniłeś 8 a nie 10 XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones