PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716698}
4,5 2 946
ocen
4,5 10 1 2946
Whitney
powrót do forum filmu Whitney

Opera. Mydlana

ocenił(a) film na 3

Historia życia Whitney Houston, burzliwe losy jej związku z Bobby'm Brownem, wzlot i narkotykowy upadek - to wymarzony materiał na film. Żeby jednak opowieść wybrzmiała z należytą mocą, potrzeba by odpowiedniej osoby na stanowisku reżysera, dobrego scenariusza. A obu tych rzeczy w przypadku "Whitney" zabrakło. Film Angeli Bassett to typowa telewizyjna sztampa, która pod wszelkimi względami ma prawo przypominać telenowelę. Twórcy skupili się w tym przypadku na początkach związku piosenkarki z wykonawcą muzyki r'n'b, portretując go jako wręcz sielankowy. Owszem, są tu dramaty, jest zdrada, jest konflikt, od "ciemnej strony" omawiana produkcja trzyma się jednak z daleka. Tragiczny finał dopowiedziany zostaje pod postacią napisów na końcu, cała reszta to mdły melodramat pełną gębą. Kiepsko zagrany przez oboje odtwórców głównych ról, z boleśnie złymi dialogami, pełen klisz i nieumiejętnie wykorzystanych schematów. Tym samym, "Whitney" wzbudza nieufność jako portret prywatnego życia artystki, jednocześnie grzęznąc w banałach. Na biografię z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie jeszcze poczekać.

ocenił(a) film na 3
Caligula

obejrzałem bo myślałem, że to ten co w kinach :)) i nie mogłem uwierzyć, że takie dziadostwo tak chwalą
Romansidło, telenowela: On ją zdobywa, ona go rzuca, on wraca do niej i ją zdradza, ona go rzuca, on wraca do niej, ona go rzuca. Zero życia rodzinnego, zero filmu o muzyce.

ocenił(a) film na 5
Caligula

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz - tak powiada mądre powiedzenie i o ty ten film. Piękno (nie dotyczy aktorki odgrywającej postać Whitney), kosmiczny talent, tumanizm miłosny, narkotyki i wręcz głupota nie chodzą, ze sobą, w parze. No i wyszło jak wyszło. W filmie z 2018 roku aż tak drastycznie nie było. Wielka, mała kobieta - 5/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones