PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 486
ocen
7,2 10 1 103486
6,8 25
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Jak w tytule, do tego swietne kadry, mix najlepszych styli filmowych - mamy film Noir, dramat,
komedie, film akcji, rysunkowy.

Do tego niestandardowe rozwiazania, i koncowka zupelnie nietuzinkowa, podoba mi sie to ze
tworcy mieli jaja i tam gdzie trzeba przegadali a tam gdzie trzeba pokazali flaki, pokazali
bohaterow jako zwyklych ludzi i do tego dwie odmienne historie rysunkowa i filmowa, z biegiem
czasu zupelnie podobne do siebie jak istnienie ludzkie, z nieoczekiwanym koncem.

SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOI LER

Tak serio w ilu filmach mozna zobaczyc jak bohaterom nie udaje sie uratowac nie jednego a 15
miast i pol swiata wypierdala w kosmos bomba? :D

SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER

Gra aktorska swietna, komediant i Rorschach super, dialogi przemyslane.

Ogladalem wersje rezyserska 3:30 h, i faktycznie jakby wyciac 30 minut powstalby film idealny,
do tego bardzo duzo w nim nie taniej filozofii zyciowej.

P.S.

Do tego bardzo wymowny soundtrack, zwl. na scenie pogrzebu - streszczajacy dzieje superbohaterow i ich wplyw na swiat...

ocenił(a) film na 9
Czarli_3

Zgadzam się w 100%, już dawno żaden film nie dał mi tyle do myślenia. Świetna ekranizacja, gra aktorów dobra. Daje do myślenia
SPOILER
zwłaszcza w kulminacyjnym momencie - jak każdy z nas postąpiłby będąc na miejscu bohaterów.

POLECAM

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Jaką kategorię wiekową uzyskał ten film?
Byłem w szoku, kiedy oglądając film o superbohaterach zobaczyłem krew oraz co nieco erotyki. Wreszcie film w którym gdy superbohater okłada zbira widać krew i kości!
Dodatkowo bohaterowie nie są tu pokazani jako wzory cnót wszelakich (największy żal pod tym względem mam do Batmana), lecz pod maską niejednokrotnie kryją mroczną, wręcz psychopatyczną osobowość (Błazen, Rorschach).
Do tego odrobina humoru, śliczna główna bohaterka i świetna muzyka.
Jak dla mnie 8/10 choć zastanawiam się nad 9, być może wystawię bo obejrzeniu wersji reżyserskiej ;)

ocenił(a) film na 10
MeyerLansky

Nie ogladalem oryginalnej ale rezyserska nie zanudza wiec polecam ;)

Czarli_3

Gdzie można zobaczyć wersję reżyserską ?

ocenił(a) film na 8
Mati_1313

Online nie obejrzysz. Możesz zawsze poszukać wersji w sklepie i kupić, aczkolwiek ja polecam thepiratebay ;)

MeyerLansky

jest jeszcze wersja ultimate czy jalos tak ponad 4h rezyserka przy niej to krotkometrazowka :D

ocenił(a) film na 8
Freddie

Dokładnie 3h 35 minut :D

MeyerLansky

no chyba nie... ogladalem wersja ktora mial ponad 4h

użytkownik usunięty
Freddie

Pokaż.

ocenił(a) film na 9
MeyerLansky

W komiksach to norma niestety większość firm chcą się.wpasować kategorie wiekowo 13

ocenił(a) film na 9
MeyerLansky

Dokładnie, największą siłą tego filmu są bohaterowie z krwi i kości. Każdy ma swoje grzechy i słabości i rozbrajające są te sceny, w których w przypływie szczerości mówią że nie potrafią inaczej... Komiks dla dorosłych, z dorosłymi problemami. Bez upiększeń, bez owijania, świat przedstawiony dzięki temu jest pełniejszy, bardziej dojmujący i skłaniający do refleksji. Nad tym unosi się nutka melancholii podkreślana przez mroczne scenerie, deszcz, stylistykę i muzykę lat 80. Ideał!

ocenił(a) film na 7
Czarli_3

Tyle komiksowego klimatu nie zaznałem w żadnym filmie o Batmanie supermanie i innych świetna fabuła postaci szkoda ze tak nie docenione dzieło bardziej modne jest płytkie kino dla głupich ludzi bo jest ich coraz to więcej maja wykształcenie ale mentalność. Jest coraz to niższych lotów zepsucie ignorancja beztroska tym żywi się nowoczesny człowiek

ocenił(a) film na 9
Czarli_3

W filmach nie, ale w komiksach to znowu nie jest żadna nowość.
Z nowości na przykład: Ekipa w postaci Iron-mana, pana fantastycznego, dr. Strange'a, Black Panthera i paru innych dosłownie wysadzała planety zamieszkałe przez inteligentne formy życia ;) Co powiesz na takie ratowanie świata :P

Dealric

Mnie też troche irytował fakt że niemal każdy hero to albo w 100% kryształowy koleś albo koleś prawie idealny. Ale w Watchmen świetnie od tego pdeszli i pokazali to równie dobrze. W komiksach niepowtarzalnie wkurzył mnie motyw z wysadzaniem planet,ale padłem gdy mieli żal do punishera o to że wysadził magazyn pełen przestępców.Hipokryzja najwyższej klasy

ocenił(a) film na 9
dawid10809

Inna sprawa, że za wysadzanie planet stali się Most Wanted na całej planecie ;)

Dealric

Ale irytujący też jest motyw w stylu np kryształowy hero raz posuwa sie za daleko i nie ma z tym nikt kłopotu na dłuższą mete. Antihero raz postąpi praworządnie i to nic nie zmienia w oczach tych kryształowycg

ocenił(a) film na 9
Czarli_3

To jeszcze dopowiem Ci do ostatniego zdania - trudno szukać tak doskonale dopasowanych cytatów muzycznych do treści (mnie tam najbardziej jednak powala Hendrix). Film jest unikatowym dziełem na tle innych ekranizacji komiksu, może V jak vendetta trochę podobnie mierzy (uznałbym grę aktorską tu jednak za ciekawszą), ale mimo wszystko nie trzyma tego poziomu (choćby prostym podziałem na dobro/zło przegrywa). Świetne dzieło!

ocenił(a) film na 10
ravQ

Chyba sobie je przypomne :) ten film jest niesamowicie dopracowany nawet jesli chodzi o muzykę!

ocenił(a) film na 9
Czarli_3

Mam wersję reżyserską w świetnym tłumaczeniu jakichś dwóch anonimowych gości (ale robotę naprawdę zrobili świetną, odnaleźli nawet tłumaczenia utworów, np. do "Hallelujah" Cohena wykorzystali tekst M. Zembatego). Szczerze mówiąc, poziomem tłumaczenia i rozbudowaniem bije na głowę wersję oficjalną, którą widziałem w TV (tu oczywiście tłumacze unikają wulgaryzmów, a cytaty z nabożeństwa protestanckiej jak zwykle z Biblii Tysiąclecia - w mojej wersji pirackiej piraci skorzystali z Biblii Warszawskiej dla ewangelików. Imponujące!

ocenił(a) film na 10
ravQ

A podzieliłbyś się informacją, skąd masz taką doskonale przetłumaczoną wersję reżyserską? :)

ocenił(a) film na 9
LemonadeChan

Podzieliłbym się, ale niestety wiele to nie da. Watchmenów przyniósł mi kumpel, który musiał napisać na polibudzie (robiąc chyba doktorat) jakiś tekst filozoficzny na zaliczenie i wybrał sobie "Strażników" (!), no i poprosił mnie o pomoc. Nie widziałem, więc zażądałem filmu... i tak się zaczęła przygoda ze Strażnikami, teraz mam album, także V for vendetta odkryłem. Mogę przy okazji sprawdzić, czy on coś o tym wie (i czy powie :). Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
ravQ

V jak Vendetta jest jak kilka śmiesznych, celnie punktujących błędy świata memów, ale w porównaniu do Watchmen nawet nie ma startu. Postaci, fabuła, stylistyka, reżyseria, niepowtarzalny klimat... Przewagi można mnożyć i mnożyć ;)

ocenił(a) film na 9
Czarli_3

100% prawdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones