PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 510
ocen
7,2 10 1 103510
6,8 25
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

It's a joke

użytkownik usunięty

Liczyłem na jakiś głupi film z tępym humorem dla grubych amerykanów i się przeliczyłem. Dostałem mocny, trochę przygnębiający film o superbohaterach obdartych ze swych szat, rzuconych w prawdziwy, brutalny świat i wymieszanych z błotem.
Do tego muzyka, chociaż nie oryginalna to dobrze dobrana.
Jedyne co mi się nie podobało to sceny walki, nie to, że były niepotrzebne, ale według mnie trochę słabe, zbyt typowe.
Chciałbym obejrzeć jeszcze parę takich filmów, mieszanki różnych gatunków: noir, dramatu, akcji, z wyrazistymi bohaterami, dobrymi dialogami, i miejscami na refleksje. Jak dla mnie to jeden z lepszych ostatnio wyprodukowanych filmów.

ocenił(a) film na 10

Nie zgodzę się tylko ze scenami walk ;) Były naprawdę soczyste, brutalne i dynamiczne.
Nie czułem nigdy takiego ścisku w płucach, jak podczas sceny gdy Ozzy kopie Rorschacha po twarzy, albo gdy podnosi za szyję Dana i przypierdziela nim o murek. Finezji nie brakuje :) Komediant próbujący ratować życie i rzucający bez skutku nożem i scena gdy Ozzy łamie mu dłoń przyprawiły mnie o dreszcze. Rorschach i scena w więzieniu (choć walką bym tego nie nazwał :D) po prostu genialne :P

Podczas oglądania Spidermanów, Batmanów, Avengersów nie miałem takich odczuć, choć walki były bardziej kasowe i "widowiskowe"...

Watchmen ma to coś :)

ocenił(a) film na 9
Armorgedon

Dzięki wam muszę obejrzeć to po raz trzeci ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones