PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 486
ocen
7,2 10 1 103486
6,8 25
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Nie mogę się nadziwić, że tak świetny film ma tutaj niższą ocenę od tych żałosnych Avengersów czy Strażników Galaktyki. Widać, jeżeli nie ma w filmie chorego psychicznie Hulka rzucającego samochodami, Iron Mana gadającego głupoty czy Szopa Pracza strzelającego z karabinu laserowego, to coś musi być słabe. Tak świetne filmy jak Watchmen, V jak Vandetta czy Batmany Burtona/Nolana zasługują lekko na ocenę 9,0, jeżeli takie plastikowe Avengers ma tutaj 7,5.

użytkownik usunięty
SL4

Może pozostałe wymienione przez Ciebie filmy nie spłycają i profanują oryginału?

ocenił(a) film na 5

spłycają i profanują, i idzie im dużo lepiej niż watchmen

Oceniane na podstawie normalnej wersji, czy "ultimate cut" (3h 35min)?

Przepraszam, bo nie rozumiem: to te książeczki dla inteligentnych inaczej są jakąś świętością i można je profanować?! Bo spłycić to ich się chyba bardziej nie da!
PS. Wybacz jeśli uraziłem twe uczucia religijne.

użytkownik usunięty
chrisalfa

Żadnych moich uczuć nie obraziłeś.
Nie wiem, jak z pozostałymi "książeczkami dla inteligentnych inaczej" (dlatego też na ich temat się nie wypowiadałem, a jedynie podałem swoje domniemywania), ale oryginalny "Watchmen" opowiada fenomenalną i dojrzałą historię. Film Snydera nie dorasta mu to pięt w żadnym calu i odziera go z humanizmu, który dopełniał bohaterów na kartach komiksu.

Snyder spartolił cały motyw w więzieniu, ale zrobił lepsze zakończenie niż oryginał:)

lipa_na_filmwebie

chyba wam się portale pomyliły. to jest FILMWEB forum filmowe i w dupie tu mamy co było w oryginale, czy adaptacja jest wierna i co jest lepsze/gorsze względem czegoś tam.

OCENIAMY FILM GŁĄBY

BartasBartas

Twoja matka:)

lipa_na_filmwebie

No tak, czyli faktycznie jesteś na poziomie czytania komiksów :-)

BartasBartas

na pewno jestem na wyższym poziomie niż ty

lipa_na_filmwebie

Gratuluje. Niewątpliwie jest to jeden z twoich większych życiowych sukcesów.

BartasBartas

z tego, co widzę, to jednak żaden wyczyn...

lipa_na_filmwebie

No więc widzisz z jednej strony żaden wyczyn a dla ciebie jednak największy życiowy sukces. Takim właśnie zerem jesteś.

BartasBartas

Jak już trollujesz, to chociaż rób to dobrze...

ocenił(a) film na 5
chrisalfa

Akurat Batman Franka Millera to bardzo dobry komiks, proszę mi go nie obrażać.

ocenił(a) film na 8
SL4

Watchmem zasługuje spokojnie na 8,0 strasznie niedoceniony film

ocenił(a) film na 8
SL4

To standard na FW i w sumie na większości podobnych portali. Po prostu ludzie wolą lukrowane wydmuszki. Chociaż tutaj lukru też było sporo :) W znaczeniu wizualnym
Niestety pewnie nie jeden świetny film przejdzie mi koło nosa bo jednak często patrzę na oceny FW. Ale warto poczytać komentarze - wtedy lepiej widać czego się spodziewać.
Jeden z moich ulubionych filmów "Osada" ma coś koło 6/10. Obejrzałem go przypadkowo, bo ocena raczej nie zachęca

ocenił(a) film na 9
Wojtulek

Też kocham Osadę i wysoko ją cenię. W niebanalnej, zaskakującej fabule przedstawiono ważne dylematy i problemy funkcjonowania ludzi w świecie, a do tego ten słodki schemat budowania grozy i napięcia na ekranie jaki trudno podrobić. Podobnie w Watchmen - w komiksowej, niezwykle klimatycznej stylistyce pokazano dylemat ile może być wart spokój dla planety. To moim zdaniem jest wspaniałe w kinie -łączenie czegoś ważnego, trudnego, oraz wciągającego, atrakcyjnego wizualnie widowiska.

Lucas207

Ja Osadzie obniżyłem ocenę po zakończeniu, bo byłem wkurzony że potwory nie były prawdziwe, tylko stanowiły narzędzie za pomocą którego grupa troglodytów pozbawiła swoje dzieci dostępu do internetu, cywilizacji i ogólnie fajnego życia:)

ocenił(a) film na 8
SL4

Może miałby wyższe oceny gdyby pierwsze dwie godziny nie wlekły się jak smród za wojskiem i jakaś chemia istniała między postaciami, które ponoć mają romans. Jest bardzo dobry, ale czy lepszy od Avengersów i Strażników Galaktyki? Nie powiedziałabym.

ocenił(a) film na 9
SL4

Dokładnie, ta ocena jest stanowczo za niska, powinna oscylować w granicach 7,8

ocenił(a) film na 8
SL4

Zgadzam się sam jestem zdziwiony, bo dojrzę film jest krwisty nie bajeczny, mamy 100% R to jednak produkcję marvela czy to z R czy to bez, są bardziej cenione niż ten jeden z lepszych filmów DC, chyba ilość dojrzałych odbiorców jest znikoma natłoku nastolatków pragnących słodkie bajki jakie serwuję mcu.

SL4

Też nie mogę się temu nadziwić. Dla mnie arcydzieło a gra Haleya jako Rorschacha nie do podrobienia ani nie do zastąpienia. Ciekawe kto go zagra w serialu?

SL4

to prawda, film niebanalny, lecz ciężko strawny dla fanów kolorowych bijatyk którzy nie mogli sie przebić z racji lekko skomplikowanej fabuły (czy w ogóle fabuły) :)

SL4

Generalnie napisałbym że większość to idioci, a średnia gówno znaczy, ale zgadzam się w 100%, że Vandetta, Watchmen i Batmany Burtona i Nolana to najlepsze filmy na podstawie komiksów przynajmniej o klasę wyżej od reszty :)

SL4

SL4

muszę odnieść się do twojej wypowiedzi: "Nie mogę się nadziwić, że tak świetny film ma tutaj niższą ocenę od tych żałosnych Avengersów czy Strażników Galaktyki"

Powiem wprost. Jeśli nie możesz się nadziwić to jesteś po prostu kretynem.

pozdrawiam

SL4

Nie znam komiksu, z resztą od czasu transformersów czytanych 20 lat temu komiksów nie czytuję wcale, natomiast ten film to nuuuda... trudno te 3h przebrnąć za jednym razem.

ocenił(a) film na 8
SL4

W końcu jakiś film o superbohaterach, który można oglądać, marvelowe filmy mogą mu co najwyżej sznurówki wiązać.

ocenił(a) film na 10
SL4

O wiele za niska. Szkoda, gdyby film był bardziej popularny być może doczekalibyśmy się więcej produkcji tego typu...
Czującym niedosyt polecam serial 'The boys' - nie powinni się zawieść.

SL4

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I KRĘCIĆ FILMY O SUPERBOHATERACH BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD WRZUCĄ SZOPA PRACZA STRZELAJĄCEGO Z KARABINU LASEROWEGO.

SL4

Nie ma czegoś takiego jak "świetne filmy", są TYLKO "filmy, które TOBIE się bardzo podobają"!
Przestańcie to wypierać i pogódźcie się z tym wreszcie tępe, ograniczone, pały.

Chcecie się wywyższać "mądrością", to wywyższajcie się w dziedzinach, które na mądrości i inteligencji się opierają: matematyka, fizyka, nauki ścisłe...Wymyślcie coś, rozwiążcie problem, usprawnijcie coś...

A nie tylko pieprzycie swoje debilizmy o mądrościach, w dziedzinach, które polegają na tym "co się komu wydaje".

ocenił(a) film na 3
SL4

Film ma ocenę zdecydowanie zbyt wysoką, dramat, dałem 3/10 13 lat temu i zdania nie zmieniłem. Gniot!

ocenił(a) film na 7
SL4

Chciałem napisać taki sam komentarz, ale na ten moment po prostu powiem, że nie mógłbym się z Tobą bardziej zgodzić!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones