PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689989}
4,2 318
ocen
4,2 10 1 318
War Story
powrót do forum filmu War Story

"Niewielki hotel na Sycylii. Ciasny pokój, starannie zasłonięte okiennice, byle tylko nie wpadł najmniejszy promień światła. To miejsce ucieczki Lee. Wiemy o niej niewiele. Jest Amerykanką, zajmuje się fotografią wojenną i właśnie wróciła z Libii, gdzie przetrzymywana była jako zakładniczka. Nie mogąc poradzić sobie z traumą, próbuje odgrodzić się od świata, jak tylko może. Nie odbiera telefonów, a kontakty z innymi ludźmi ogranicza do niezbędnego minimum. Kiedy nie siedzi zamknięta w pokoju, bez celu włóczy się po sycylijskich ulicach, z aparatem w ręku przyglądając się życiu imigrantów. Historię i wewnętrzny świat Lee poznajemy niespiesznie, krok po kroku. Odsłaniają ją kolejne aktualne wydarzenia, a zwłaszcza moment, gdy bohaterka poznaje młodą Tunezyjkę o równie skomplikowanej historii /z netu/

ocenił(a) film na 5
jacpod

Opis się zgadza , ale ciężko to oglądać , być może kogoś zainteresuje , dlaczego jakaś kobitka zachowuje się tak albo siak , próbowałem , głównie z powodu zachęcającego opisu , później czekałem - a nuż się coś wyklaruje ... Film tak pasjonujący jak przyglądanie się pracy pralki automatycznej .

ocenił(a) film na 2
jjarek_filmweb

Jest dokładnie tak jak piszesz...Nie rozumiem jednak wysokości Twojej oceny - na pięć gwiazdek oceniam filmy, które miały jakiś potencjał, ich oglądanie nie sprawiało mi bólu, lecz w całoksztalcie czegoś zabrakło, abym mógł je uznać za niezłe...Oglądanie tego filmu było dla mnie traumą, sięgnąłem po niego ze względu na Bena Kingsleya i aktorkę grającą rolę główną, ponieważ była świetna w Poźnym kwartecie...

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

Każdy ma swoje kryteria , a skala Filmwebu chociaż jest szeroka mimo wszystko nie oddaje wszystkich możliwości ocenienia . Ja w każdym razie oceny poniżej 5 daję głównie za to , że twórcy w sposób bezczelny lub żenująco słaby próbują oszukać lub zakpić z widza i jego inteligencji czy poczucia estetyki ( jakie by ono nie było ) . Tu dałem 5 bo tak uważałem tuż po obejrzeniu filmu , teraz może by obniżył do 4,5 gdyby się dało ...

ocenił(a) film na 2
jjarek_filmweb

OKi...Po prostu przeczytaj swój post sprzed ponad 2 miesięcy...Ja nie dałbym oceny powyżej 2 gwiazdek za dokument filmowy obrazujący przez choćby tylko pół godziny pracę pralki automatycznej...Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

Co kto lubi... Mam w rodzinie osobę która jest w stanie obserwować cały cykl prania minuta po minucie , a z filmów tylko M jak miłość ...;-)

jjarek_filmweb

Daj se spokoj z ocenianiem filmów i wróć do "Rambo" itp. Albo obejrzyj jeszcze z 200 filmów na poziomie, albo... dojrzej.

ocenił(a) film na 5
ewasky

To na pewno było do mnie? Nie rozumiem co masz na myśli. Nie masz argumentów jak widzę, a gdy ktoś ma inną opinię na temat filmu, zaczynasz osobiste wycieczki. Sama sobie dojrzej.

ocenił(a) film na 3
jjarek_filmweb

W pralce przez 85 min. dużo więcej się dzieje, a energia i woda wyjdą taniej niż bilet do kina.
Może bardziej by mnie ruszyło to dzieło, gdyby codziennie setki uchodźców z północnej Afryki zalewały ulice mojego miasta...

ocenił(a) film na 3
jacpod

film bardzo słaby i nie rozumiem dlaczego tak wielki aktor jak Ben Kingsley bierze w tym udział (niestety w ostatnich latach zaliczył kilka takich niewypałów )

ocenił(a) film na 2
retrosic

Potwierdzam, film bardzo słaby.
Strata czasu.

agresive

Ty jestes slaby. Oslabiaja mnie tacy recenzenci pożal sie boże. Film świetny, dla wyrobionego widza. Gra aktorów, tempo, wszystko odpowiada sytuacji, ktora zaszla. Znajdzcie inne zajecie, albo oglądajcie kasiaki z głównego nurtu.

ocenił(a) film na 2
ewasky

Posluchaj dziewczyno. Nie określaj mnie. Mnie film sie nie podobał i wystawiam 3/10 mam do tego prawo tak jak mam prawo mieć Twoja opinie w dupie ...Tak więc nie wylewaj swgo recenzenckiego jadu. Nie myśl, że jesteś jedynym człowiekiem, który ma racje. Żegnam ozięble!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones