PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123933}

Walka żywiołów

The Squid and the Whale
6,9 7 400
ocen
6,9 10 1 7400
7,5 20
ocen krytyków
Walka żywiołów
powrót do forum filmu Walka żywiołów

10/10

ocenił(a) film na 10

Fantastyczny film, istne arcydzieło!!! Śiwetnie nakreślone postacie, dobre aktorstwo, ciekawa realizacja, niestandardowe podejście do tematu i dużo fajnego humoru, a zarazem wzruszająca historia, która daje do myślenia. POLECAM!!!

ocenił(a) film na 9
piesiec

Gratuluję, gdyż potrafisz docenić niepozorny i świetny film. Cóż mi pozostaje... może polecić ci filmy, jakie tworzy z wielkim powodzeniem Alexander Payne (jeśli jeszcze nie znasz). To też taki Baumbach amerykańskiego kina ;)

ocenił(a) film na 10
zamarzniety

Hmmm Payne to oczywiście piewszorzędny reżyser, ale jednak inny ma styl niż Baumbach. A "Walka żywiołów" pe-reł-ka! Ciut naciągana (było pare słabszych momentów) dziesiąteczka ode mnie.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

No ma inny, bo jest złośliwiec, ale uznajmy że też kręci kino zwykłe, niepozorne, ale któż wart oglądania jeśli nie on z jUSA. Taki właśnie jak Baumbach jest, lubi zwyczajne tematy. ;-)

ocenił(a) film na 10
zamarzniety

Któż wart, jeśli nie on? No bez przesady, są jeszcze Coenowie, Paul Thomas Anderson, Woody Allen też dobry poziom wciąż trzyma (choć jego ostatnie dzieło ponoć rozczarowuje). Zaś jeśli chodzi o takie "zwykłe" kino, to numerem jeden jest Anglik Mike Leigh. Pzdr.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

A ci, to wiadomo, że warci oglądania z jUSA. Wymieniłeś w sumie samych najlepszych, lecz o nich akurat wszyscy wiedzą. A o zajebistości Payne'a chyba nie wszyscy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Pozdro :-)

ocenił(a) film na 7
piesiec

podobne kino tworzy Thomas McCarthy - polecam przeglądnąć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones