PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34128}
6,4 14 226
ocen
6,4 10 1 14226
W pustyni i w puszczy
powrót do forum filmu W pustyni i w puszczy

piskliwy głosik Nel

użytkownik usunięty

Jak słyszałam po ran n-ty wołanie Nel "Stasiu Stasiu!!!" to krew się we mnie burzyła...hehe;-) Rozumiem że dziecko jest małe i w ogóle ale taki głos.....o mamo;-) Ale film w porządku:)

Zgadzam się... ten głos Nel mnie dobijał.

ocenił(a) film na 5
captain_cassidy1912

ja mam przez ten film taką automatyczna reakcje, ze kiedy czytam/słyszę sam tytuł " W pustyni i w puszczy" to słysze jednoczesnie ten głosik "stasiu, stasiu...."
:-/

ocenił(a) film na 6
braknicku87

Mnie się akurat ten głos podobał

A ja do tej pory pamiętam ten głos z dzieciństwa i już nie wyobrażam sobie by Nel mówiła innym głosem.
Tak ma być i koniec.
Najciekawsze jest to , że jak czytałem książkę to tez sobie ten głos tak wyobrażałem - być może to była sugestia spowodowane filmem, ale to nie zmienia faktu, ze ten głos taki ma być.
Również Nel z nowej wersji filmu w niektórych scenach mówi podobnie - czyżby Karolina Sawka również się wzorowała na pierwotnej odtwórczyni Nel?

ocenił(a) film na 6
woj_2

Ciekawostka: Z takim głosem nie miała żadnych szans na karierę śpiewaczki. Mając tego świadomość i kochając muzykę, skończyła akademię muzyczna w klasie fortepianu i została dobrą pianistką. Słyszałem ją grającą Chopina i podobała mi się w tej roli.

woj_2

Czy ja wiem.. Należy oglądać więcej filmów polskich z lat 60,70 czy 80. .takie piskliwe głosiki nawet nie tylko u dzieci są dość często spotykane w tamtych latach, nie wiem może kwestia kręcenia filmu..

ocenił(a) film na 10

Dla mnie film pod każdym względem genialnie wykonany! Nel była infantylna, nieporadna, słaba i piskliwy głos Roski pasował idealnie. Oglądałem ten film już kilkanaście jak nie ponad 20 razy i nadal mnie zachwyca.

ocenił(a) film na 5
Andreas_von_Shick

Jak na te czasy film bardzo dobry. Ale widziała lepsze filmy i granie aktorów.

ocenił(a) film na 8
Andreas_von_Shick

O to, to. Sienkiewiczowi pewnie by sie podobała.,

ocenił(a) film na 8

lepszy starszy niż ten młodszy film, bo to był a porażka

ZHK572

Starszy lepszy.Nowsza wersja to zupelnie inna konwencja.W nowszym jest wszystko bardziej dynamiczne,widac pospiech i ogolnie duzy skrot poszczegolnych scen.Jednak i ta wersja przypadnie pewnie komus do gustu : )

ocenił(a) film na 8

Po to miała piskliwy żeby oglądający niezasypiał na seansie.

ocenił(a) film na 5
ZHK572

oba filmy są dobre.

ocenił(a) film na 10

Monika wykreowała rewelacyjną rolę Nel. Dzieci mają to do siebie, że maja cienkie glosy. Nel w wykonaniu Moniki była wiotka, delikatna i pełna dziecięcego uroku. Nowa wersja jest bez klimatu i beznadziejnie zrealizowana

ocenił(a) film na 9
cysiek63

Film świetny, prawdziwa klasyka kina, która broni się po dziś dzień i jest oceniona jako "niezły" Kogoś za przeproszeniem, popier....iło?

No, przegięcie trochę z tym głosem...

ocenił(a) film na 7

I tak był lepszy niż rzygający tęczą i srający skittelsami głos z nowej wersji;p

GandalfCzarny666

Lol tam dziewczynka miała normalny naturalny dziecięcy glos. A tu sztuczny

ocenił(a) film na 5

Jak dla mnie to czepianie się.

ocenił(a) film na 10

Nawet w książce Sienkiewicz kilkukrotnie powtarzał, że Nel miała cienki głosik :D więc to była po prostu zgodność z książką, a poza tym małe dziewczynki mają takie cieniutkie głosiki, a to, że Nel właśnie tak została w filmie przedstawiona dodaje jej uroku :)

Wolę już to niż gdyby przegięli w drugą stronę:) I gdyby Nel mówiła piwnym basem: STASIU! STASIU!

Zgadzam się, w tej wersji z 2001 dziewczynka o niebo lepiej grała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones